Kontrowersyjny remis z Łomiankami

(Zam: 09.04.2014 r., godz. 16.31)

Bug Wyszków zremisował na wyjeździe z zespołem KS Łomianki 1:1, w meczu rozgrywek IV ligi. Bramkę dla wyszkowskiej drużyny zdobył z rzutu wolnego Mateusz Maciak.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 29 marca na boisku rywali. Początek meczu należał zdecydowanie do wyszkowian. Piłkarze Bugu stworzyli kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki. Golkipera z Łomianek nie zdołał jednak pokonać ani Łukasz Kowalczyk, ani Damian Gałązka. W drugiej fazie pierwszej połowy rywale zmienili taktykę i nastawili się na grę z kontry. W 41. minucie doszło do pierwszej kontrowersyjnej sytuacji w tym spotkaniu. Sędzia podyktował początkowo rzut karny dla Bugu, jednak po chwili zmienił swoją decyzję i wskazał na korner. Wprowadziło to sporo niepotrzebnych nerwów i zamieszania, jednak jak powiedział nam w rozmowie po meczu trener Ogrodziński, nie była to jeszcze najgorsza decyzja arbitra w tym meczu. Do przerwy nie padły żadne bramki.
Po zmianie stron Bug był ekipą nieznacznie przeważającą, rywale nadal jednak wyprowadzali groźne kontry. W 57. minucie jeden z piłkarzy Bugu był faulowany ewidentnie w polu karnym, sędzia jednak po raz kolejny wypaczył przebieg spotkania dyktując rzut wolny zza pola karnego. Na szczęście geniuszem błysnął w tej sytuacji Mateusz Maciak, który pomimo ośmioosobowego muru zdołał posłać piłkę do siatki bramki gospodarzy. Po zdobyciu przez Bug bramki, inicjatywę przejęli, niestety rywale. Piłkarze z Łomianek postawili wszystko na jedną kartę, grając niemal bez przerwy długie piłki i przeprowadzając tzw. ataki „na aferę”. Bug jednak mądrze się bronił. W doliczonym czasie gry ostatni cios wyszkowskiej drużynie zadał sędzia, który podyktował rzut karny dla gospodarzy, za rzekome zagranie ręką Karola Skocznia we własnym polu karnym. Jedenastkę chwilę później na bramkę zamienił jeden z piłkarzy KS-u. Kilka chwil po wznowieniu gry sędzia główny zakończył spotkanie, a Bug zanotował bardzo pechowy remis.
KS Łomianki – Bug Wyszków 1:1 (0:0)
Bramka dla Bugu: M. Maciak 57. (k).
Bug: Ł. Derejko – K. Skoczeń, M. Maciak, A. Wróbel, Ł. Damętko – B. Szydłowski, J. Rejnuś (70. – Sz. Salwin), Nazar Litun (65. – M. Gołębiowksi), D. Gałązka – Ł. Kowalczyk (80. – Ł. Szala), A. Matejak.
Rzuty karne zaczynają być niejako „zmorą” wyszkowskiej ekipy w rundzie wiosennej. Trzy kontrowersyjne jedenastki w trzech kolejnych spotkaniach – można to chyba pozostawić bez dodatkowego komentarza. Miejmy nadzieję, że tendencja ta zostanie zatrzymana w najbliższym spotkaniu, w którym Bug podejmie na własnym stadionie Wkrę Żuromin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 5 kwietnia o godz. 15.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na stadion przy ulicy Kościuszki 54.

Mławianka Mława – Wisła II Płock 2:0
Czarni Węgrów – Mazur Gostynin 0:0
Korona Ostrołęka – Błękitni Gąbin 1:3
Amator Maszewo – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:0
MKS Ciechanów – Narew Ostrołęka 0:1
Naprzód Skórzec – MKS Przasnysz 1:2
Błękitni Raciąż – Bzura Chodaków 1:2
Wkra Żuromin – Polonia Warszawa 0:1