Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 października 2020 r., imieniny Edmunda, Przemysława

Spotkanie z muzyką poważną

(Zam: 02.04.2014 r., godz. 16.54)

Punktualnie o godz. 18.00 w czwartek sala widowiskowa Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” po brzegi wypełniła się widownią. Publiczność przybyła, by obejrzeć przedstawienie „Spotkanie z muzyką poważną”, jakie przygotowali muzycy Polskiej Opery Kameralnej.

Luzem, uprzejmością i żartem gwiazdy zaskarbiły sobie sympatię widzów wyrażaną oklaskami. Tego wieczoru zaprezentowali się: Andrzej Niemierowicz, Małgorzata Kulińska, Mirosław Niewiadomski, Kazimierz Kowalski i Andrzej Jurkiewicz, na pianinie akompaniowała prof. Ewa Szpakowska.
Imprezę organizowali: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Polska Opera Kameralna, Polska Agencja Artystyczna oraz Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie poprowadził Kazimierz Kowalski.
– Andrzej Jurkiewicz wybrał na początek naszego spotkania arię z „Halki”, bo ta opera była pierwszą, której patronował nasz wspaniały przyjaciel, Jarosław Kalinowski – mówił Kazimierz Kowalski. – Jarosław Kalinowski z panem starostą obiecali, że „Straszny Dwór” pojawi się w Wyszkowie w maju, zobaczymy czy dotrzymają słowa – powiedział.
Podczas koncertu usłyszeć można było m.in.: z opery „Straszny Dwór” arię Stefana, arię Skołuby czy arię Miecznika, oprócz tego w programie znalazły się przeboje z oper: „Krakowiacy i Górale”, „Flis”, „Hrabina”, „Tosca”, „Cyrulik sewilski”, „Wesele Figara” czy „Don Pasquale”. Nie zabrakło też współczesnych piosenek, takich jak: „Brunetki, blondynki”, „Gdybym był bogaczem” czy „Love me tender”. Artyści prezentowali się we frakach i eleganckich sukniach, były też stroje ludowe i historyczne, a oprócz imponujących głosów była też przekonująca gra aktorska. Jarosław Kalinowski trzykrotnie był zapraszany na scenę. To właśnie politykowi Małgorzata Kulińska zadedykowała utwór „Kto me usta całuje, ten śni” zapraszając go do wspólnego tańca.
Było poważnie, z humorem, energicznie i nostalgicznie, solo, duety, tria…. „Żegnajcie przyjaciele” – na dowidzenia wykonała Małgorzata Kulińska i Andrzej Jurkiewicz. Utworem na bis była aria „Usta milczą dusza śpiewa”, którą zaśpiewali wszyscy artyści występujący tego wieczoru, dołączyli do nich Jarosław Kalinowski i Bogdan Pągowski. Publiczność nagrodziła występy owacjami na stojąco. Przy wyjściu można było kupić płyty z festiwalowymi przebojami w wykonaniu gwiazd Polskiej Opery Kameralnej.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl