Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, TeodoraMikołajkowy dzień radości

Ikona
(Zam: 14.12.2010 r., godz. 12.45)

Fundacja „Idzik” przygotowała mikołajkową niespodziankę dla niepełnosprawnych dzieci z dwóch powiatów. W sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 mogły obejrzeć występ klowna i przedstawienia. Dla każdego przygotowano świąteczną paczkę.

W wydarzeniu, które odbyło się 7 grudnia, wzięli udział podopieczni placówek z powiatu wyszkowskiego: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, DPS Fiszor w Gaju oraz SOS-W w Zuzeli (powiat ostrowski). Towarzyszyli im opiekunowie, dyrektorzy jednostek. Ogółem w imprezie uczestniczyło około ok. 140 dzieciaków, których organizatorzy mogli gościć w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 dzięki uprzejmości dyrektora Mirosława Kowalskiego. Spotkanie poprowadził dyrektor Fundacji „Idzik” Robert Szulc.

Widzowie obejrzeli godzinny występ klauna Kluseczki, który zabawiał m.in. żonglerką, jazdą na jednokołowym rowerze. Co chwila zapraszał też kogoś z widowni do uczestnictwa w kolejnych punktach programu. Po nim na scenie zaprezentowali się członkowie koła teatralnego działającego przy fundacji, którzy wystawili przedstawienie „Czerwony Kapturek”. DPS w Niegowie zaprezentował baśń pt. „Królowa Śniegu” z udziałem wychowanków placówki.
Podczas mikołajkowego spotkania był czas na wspólne śpiewanie, zabawy, gry sportowe, uczestnikom zaserwowano także gorący posiłek, napoje. Każdy dostał mikołajkową paczkę.
Równocześnie, dla około pięćdziesięciu osób przygotowano projekcję filmu w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Fundacja „Idzik” na zorganizowanie wydarzenia pozyskała 8530 zł dofinansowania z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Dzięki tym środkom fundacja zapewniła uczestnikom także dojazd.
– To pierwsza impreza organizowana przez fundację na tak dużą skalę i dla tak dużej liczby osób – podkreśla dyrektor Robert Szulc.
Fundacja działa od 2003 roku. By zorganizować imprezę mikołajkową, musiała zapewnić około 2 tys. zł wkładu własnego. Jak mówi Robert Szulc, gdyby nie wpłaty z 1 procenta podatku, organizacji trudno byłoby taką kwotę zebrać. – Pieniądze te pozwalają nam realizować więcej zadań – podkreśla i zachęca podatników do pamiętania o organizacjach pozarządowych przy okazji wypełniania corocznego zeznania podatkowego.
J.P.

Fundacja „Idzik” dziękuje Mirosławowi Kowalskiemu, dyrektorowi Gimnazjum Nr 2 w Wyszkowie za ciepłą gościnność i użyczenie sali gimnastycznej, Jadwidze Tofel, prezes PSS Społem w Wyszkowie oraz pracownikom sklepu PSS Lux za pomoc w przygotowaniu paczek słodyczy dla dzieci, Grażynie Kalinowskiej – dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Wyszkowie, Wojciechowi Karpińskiemu oraz Adamowi i Łukaszowi, za użyczenie i obsługę nagłośnienia, Piotrowi Pogorzelskiemu, współwłaścicielowi Coctailbaru Manhattan w Wyszkowie za usługę cateringową. Podziękowania są również dla wolontariuszy z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie pod kierownictwem Beaty Kamińskiej, z Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie pod kierownictwem Justyny Zawieruchy, z Zespołu Szkół w Rybnie pod kierownictwem Agaty Marciniak, których to grupa tworzy koło teatralne przy Fundacji „IDZIK”.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta