Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2020 r., imieniny Michaliny, Michała

Koncert dla seniorek

(Zam: 02.04.2014 r., godz. 16.53)

– Kobiety, jak wielka jest wasza potęga, od was szczęście pochodzi, jeśli go doznaję. Od kolebki do trumny władza wasza sięga, bez was pusto z wami świat może być rajem! – recytował uczeń Gimnazjum nr 2 Michał Kulesza podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet zorganizowanego 17 marca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Adresatkami tych słów były seniorki, dla których przygotowano imprezę.
Organizatorami koncertu byli: Urząd Miejski, Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Dziennego Pobytu „Senior”, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” oraz Gimnazjum nr 2. W roli konferansjera wystąpił pracownik socjalny wyszkowskiego OPS Łukasz Deptuła.
– Chyba nikogo nie dziwi liczna obecność pań, ponieważ wyszkowskie seniorki od dawna aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym miasta – mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Tak naprawdę żadna większa impreza patriotyczna czy społeczna nie ma inicjatywy bez was, za to serdecznie dziękuję i chylę czoło. Życzę, żebyście panie zawsze czuły się piękne i podziwiane, żebyście zawsze były otaczane przez najbliższych.
Po tych słowach na scenie pojawiła się pierwsza grupa artystów: chór męski z Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Panowie zaprezentowali kilka znanych piosenek, a repertuar najwyraźniej przypadł seniorkom do gustu, gdyż chętnie włączały się do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło też wierszy i życzeń: zdrowia pomyślności, uśmiechów i poczucia docenienia. Dalszą część imprezy poprowadzili uczniowie Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, wystąpili także absolwenci tej szkoły, obecnie uczniowie ZS nr 1 i ZS nr 3 oraz tancerze ze szkoły „Image” trenujący w SP nr 1. Młodzież przedstawiła obraz kobiety jako anioła, dar, piękny kwiat i muzę. Zauważyli, jak z upływem czasu panie zmieniają postrzeganie samych siebie.
– Kobieta, kiedy ma 20 lat ogląda się w lustrze i widzi, że jest za gruba, za chuda, za niska, za wysoka, ale wychodzi z domu – mówił Michał Kulesza. – Kiedy kobieta ma 70, 80 lat nie troszczy się o patrzenie w lustro, patrzy się na siebie i widzi mądrość, wychodzi z domu i cieszy się życiem, czerpie radość i przyjemność ze świata.
W występach uczniów nie brakowało dobrego humoru, wesołych piosenek, kolorowych scenicznych strojów, gry akordeonistów. Na koniec wszyscy zaśpiewali utwór „Małe szczęścia”.
Każdy uczestnik imprezy otrzymał przy wyjściu czekoladę.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl