Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 października 2020 r., imieniny Donaty, Remigiusza

Marcin Borecki z wicemistrzostwem kraju

(Zam: 02.04.2014 r., godz. 16.40)

W dniach 15-16 marca w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule low-kick, w których wystartował Marcin Borecki z klubu Gimnazjon Apin Wyszków. Wyszkowianin wywalczył tytuł wicemistrza kraju.

Marcin Borecki wystartował w kategorii do 63,5 kg. W swojej pierwszej walce, wyszkowianin zmierzył się z Pawłem Wolakiem. Borecki efektownie wygrał pojedynek już w pierwszej rundzie, kładąc rywala na deski silnym lewym sierpowym na wątrobę. Zwycięstwo przez RSC wprowadziło wyszkowianina do kolejnej rundy turnieju. W niej zmierzył się z bardzo wymagającym przeciwnikiem, którym był Mateusz Białecki – mistrz Polski z 2013 roku. Walka z zawodnikiem z klubu Smok Toruń była bardzo zacięta i trwała pełen wymiar czasowy. Marcin wygrał jednogłośną decyzją sędziów w stosunku 3:0. Zwycięstwo okupił jednak mocno rozbitym kolanem i stopą. W finale czempionatu, wyszkowianin spotkał się z Kamilem Rościńskim z klubu Samuraj Sanok. Mistrz Polski i wicemistrz Europy, postawił Marcinowi ciężkie warunki. Przeciwnik był nieco niższy od Boreckiego, jednak bardzo silny fizycznie. Dodatkowo wyszkowianinowi zadanie utrudniały urazy z poprzedniej walki. Ostatecznie walka zakończyła się punktowym zwycięstwem rywala. Marcin Borecki tym samym musiał zadowolić się tytułem wicemistrza Polski.
opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl