Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaDługosiodło bezkonkurencyjne

(Zam: 26.03.2014 r., godz. 16.35)

Znamy wyniki powiatowego etapu XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w czwartek 13 marca w powiatowej komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

Spośród 33 uczestników startujących w dwóch kategoriach wiekowych, jury wyłoniło 6 najlepszych. Przed zwycięzcami eliminacje wojewódzkie, które odbędą się 26 kwietnia w Zespole Szkół w Lucieniu (powiat gostyniński).

Spośród 18 uczestników ze szkół podstawowych miejsce I zajęła Karolina Szymańska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Długosiodle), II – Piotr Czestkowski (Zespół Szkół w Rybienku Leśnym), III – Patryk Pochmara (Publiczna Szkoła Podstawowa w Sieczychach). Wśród 15 gimnazjalistów najlepsi okazali się: I miejsce – Małgorzata Orłowska (Gimnazjum Publiczne w Długosiodle), II – Katarzyna Borczon (Gimnazjum Publiczne w Długosiodle), III – Kacper Majewski (Gimnazjum Publiczne w Długosiodle).
Piotr Zawisza, Marcin Turowski, Barbara Bożuta, Stanisław Dymek oceniali wiedzę uczniów w dwóch etapach konkursu: pisemnym oraz ustnym. Do zwycięzców powędrowały torby sportowe, mp3, pendrive’y, słuchawki, śpiwory, bezprzewodowe myszki, a pozostałych – nagrody pocieszenia. Podziękowania otrzymali opiekunowie i nauczyciele młodzieży.
Jak relacjonują uczestnicy konkursu: Adam Pietrzykowski i Damian Bajkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie – pytania były zróżnicowane, zdarzały się bardzo łatwe, ale nie brakowało też trudnych. Jako przykład łatwiejszych podali: Co to strefa pożaru? Jak prawidłowo zgłosić pożar? Jak twierdzą chłopcy, pilnie przygotowywali się do konkursu od dwóch miesięcy korzystając z wiedzy fachowców, książek i Internetu. Choć nie udało im się tym razem zająć miejsca wśród pierwszej trójki, to nie zrażają się i zapowiadają, że w przyszłym roku również będą próbować swoich sił w zmaganiach.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl