Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaZnamy „Królów 100-lecia” w grach stolikowych

(Zam: 26.03.2014 r., godz. 16.30)

Fani brydża, szachów czy „Świata dysku” w sobotę mieli okazję do wzięcia udziału w Otwartym Turnieju Gier Stolikowych i Planszowych organizowanych w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie.

Impreza odbyła się w ramach obchodów 100-lecia LO. Turniejowe zmagania rozpoczęły się o godz. 15.00, ale od 11.00 aż do końca imprezy można było zagrać towarzysko m.in. w: „Grę o Tron”, „Osadników z Cathanu”, Monopoly, Scrabble, bierki, warcaby i inne. Amatorów rozrywki nie brakowało.

Aby wziąć udział w imprezie, należało wysłać zgłoszenie mailem lub dostarczyć osobiście w dniu wydarzenia podając nazwę gry, w którą chciało się zagrać oraz imię i nazwisko. Udział mogli brać wszyscy miłośnicy gier stolikowych, bez ograniczeń wiekowych. Absolwenci I LO w Wyszkowie proszeni byli o podanie roku ukończenia szkoły. Wpisowe wynosiło 10 zł od osoby (posiadacze Kart Absolwenta I LO brali udział bezpłatnie). I tak w turnieju brydżowym pt. „Brydżowy król 100-lecia”, któremu sędziował Włodzimierz Rutkowski, udział wzięło 20 zawodników. W turnieju szachowym pt. „Szachowy król 100-lecia”, gdzie sędziował Marcin Hryszkiewicz udział wzięło 10 graczy, a w turnieju planszówkowym „Świat dysku” (sędzia Damian Pawłowski), szansę na zdobycie tytułu „Planszówkowego króla 100-lecia” miało 16 osób.
Na wstępie głos zabrała dyrektor I LO w Wyszkowie Dorota Piotrowicz, która nie kryła zadowolenia z organizacji tego turnieju w jej szkole. Wyraziła nadzieję na powstanie w LO koła szachowego bądź brydżowego i przypomniała, że kiedyś gry planszowe były stałą rozrywką wśród młodzieży.
– Mimo że w turniejach zawsze chodzi o to, żeby wygrać, chodzi też o dobrą zabawę – mówił organizator imprezy Piotr Adler. – Mam nadzieję, że dzisiejszy turniej przebiegnie w miłej atmosferze i będzie towarzyski. Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć kameralny nastrój, a cicha muzyczka nie będzie nikomu przeszkadzała w skupieniu.
Zawodnicy rozpoczęli blisko czterogodzinny turniej. Po tym czasie wszystko stało się jasne, zwycięzcy zostali wyłonieni. Nagrody, przygotowywane przez dzieci i młodzież podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej, ufundowane przez Starostwo Powiatowe, przyznawane były w dwóch kategoriach: Absolwent – (absolwenci LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie) i Open (pozostali uczestnicy).
W turnieju planszówkowym „Świat dysku” w kategorii Open zwyciężyli: I miejsce – Marcin Koński, II – Przemysław Chmiel, III – Cezary Borzymek, zaś w kategorii Absolwent: I miejsce – Damian Pawłowski, II – Cezary Borzymek.
W turnieju brydżowym, w kategorii Open: I miejsce zajęli Andrzej Kiwerski i Wiesław Lubański, II – Grzegorz Maguza i Zenon Kujawski, III – Stanisław Obrębski i Zbigniew Kornet, a w kategorii Absolwent: I – Roman Grus i Zbigniew Wóltański, II – Karol Pękul i Grzegorz Karpiński.
W turnieju szachowym, w kategorii Open najlepszy był Michał Hryszkiewicz, II – Adam Dawidczyk, III – Krzysztof Arbaszewski. W kategorii Absolwent: I – Michał Hryszkiewicz, II – Krzysztof Arbaszewski.
Zwycięzcy pozowali do zdjęć z koronami na głowach i nagrodami na przygotowanym specjalnie dla nich tronie. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Partnerem strategicznym turnieju była gmina Wyszków, partnerami: Starostwo Powiatowe, Quad Graphic oraz Polski Bank Spółdzielczy.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl