Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaMateusz Tryc Mistrzem Polski Seniorów

(Zam: 26.03.2014 r., godz. 16.15)

Bokser z Wyszkowa, Mateusz Tryc, wywalczył w niedzielę w Kaliszu, pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim. W finale wyszkowianin pokonał Jordana Kulińskiego z klubu Start Włocławek.

W drodze do finału, Mateusz musiał stoczyć cztery zwycięskie walki. W 1/16 finału, wyszkowianin startujący w Kaliszu jako reprezentant klubu Fenix Warszawa, pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Oskara Grotha z klubu Sako Gdańsk.
W 1/8 finału, naprzeciw Tryca stanął bokser z Dolnego Śląska, Szymon Browarski. Rywal reprezentujący klub Gwardia Wrocław zdołał co prawda wytrzymać z naszym bokserem całą walkę, jednak przegrał ją zdecydowanie 0:3.
W ćwierćfinale Mateusz mierzył się z Pawłem Czyżakiem z Energetyka Lubin. Również on nie sprawił podopiecznemu trenera Huberta Migaczewa większych problemów. Tryc wygrał 3:0 i znalazł się tym samym w strefie medalowej.
W półfinale wyszkowianina czekało zdecydowanie najtrudniejsze z dotychczasowych zadanie – stanął bowiem naprzeciw innego faworyta do zwycięstwa – Kasjusza Życińskiego z Sako Gdańsk. Uznany na arenie krajowej rywal nie zdołał jednak niczym zagrozić naszemu bokserowi. Mateusz pewnie wypunktował przeciwnika 3:0 i wszedł do finału.
Tam czekał już na niego Jordan Kuliński ze Startu Włocławek, przeciwnik teoretycznie słabszy niż Życiński. Wyszkowianin nie zlekceważył jednak rywala. Solidny boks w wykonaniu Mateusza zaowocował jego pewnym zwycięstwem 3:0. Tym samym wyszkowianin nie przegrywając ani jednej rundy, wywalczył Mistrzostwo Polski Seniorów w kategorii do 81 kg.
Turu
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl