Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaTak dla liceum w Zabrodziu

(Zam: 19.03.2014 r., godz. 14.26)

Zarząd Powiatu wyraził zgodę na utworzenie w Zespole Szkół w Zabrodziu nowego kierunku. Decyzja została podjęta na posiedzeniu w ubiegłym tygodniu. Dyrektor szkoły Bogumiła Kuhiwczak wystąpiła do zarządu z propozycją utworzenia w Zespole Szkół liceum ogólnokształcącego dla dorosłych i liceum ogólnokształcącego dla młodzieży.

Zarząd wyrażając zgodę postawił jednak pewien warunek – oddziały muszą posiadać przynajmniej dwudziestu uczniów. Sprawą rozwinięcia działalności placówki zajmowała się też powiatowa komisja edukacji, kultury i sportu, która pozytywnie zaopiniowała pomysł.
– Projekty uchwał w sprawie utworzenia liceum ogólnokształcącego dla dorosłych i liceum ogólnokształcącego dla młodzieży będą przedmiotem obrad podczas najbliższej sesji Rady Powiatu – mówi wicestarosta Zdzisław Bocian.
Nowa szkoła, o ile znajdzie kandydatów do nauki, będzie mogła rozpocząć działalność już we wrześniu tego roku. Przez cztery miesiące, do końca grudnia będzie finansowana ze środków powiatu. Taki wniosek bowiem powinien był wpłynąć do powiatu w ubiegłym roku, wówczas można by było wprowadzić nową szkołę do Systemu Informacji Oświatowej i uzyskać jej finansowanie.
– Już po wprowadzeniu do SIO w przyszłym roku otrzymamy zwrot poniesionych wydatków – tłumaczy Zdzisław Bocian.
A.B.

Komentarze

Dodane przez Lokis, w dniu 20.03.2014 r., godz. 16.37
Jak wszyscy chłopi pójdą w inteligencję, to kto będzie w tym kraju fizycznie pracował? Rok wyborczy wypacza racjonalne myślenie.
wyrównanie szans
Dodane przez wizytator, w dniu 21.03.2014 r., godz. 00.05
Może to i szansa ale to także musi być wyrównanie szans. Ta decyzja jest tylko częściowo dobra. Podczas gdy w Długosiodle dopuszcza się klasę 15 osób (tu faktycznie jest szansa) to w Zabrodziu już na początku oczekuje się co najmniej 20 uczniów (stawia się zaporę o 25% wyższą). Wszyscy od początku będą się zastanawiać czy tyle będzie? Jeszcze czas na zmianę. Przecież mniejsza ilość uczniów zwiększa atrakcyjność szkoły, podnosi poziom nauczania i daje szkole duszę. Zanim się ukształtuje ostateczną decyzję trzeba się zastanowić jakie i kiedy przypadną jej konsekwencje? Może warto spróbować te szanse między szkołami w powiecie wyrównać. Trzeba zrobić to już teraz na etapie podejmowania decyzji, zamiast wracać do tego we wrześniu. Chyba wszystkim chodzi o rozkręcenie szkoły na dobre. Przyszli uczniowie muszą wiedzieć, że Powiat chce naprawdę stworzyć dla nich coś wyjątkowego i że wszystkim zależy żeby to wyszło. Sztucznie wymyślone zapory mogą, na tym etapie tylko zaszkodzić i utrudnić podjęcie decyzji przyszłym licealistom.
Ludowcy u władzy
Dodane przez Adelajda, w dniu 21.03.2014 r., godz. 12.09
Oświata nigdy nie była ich mocną stroną, dlatego zawsze warto pochylić się nad dobrymi pomysłami. Oczywiście dla dobra dzieci.
To co, że Ludowcy?
Dodane przez Obserwator, w dniu 21.03.2014 r., godz. 18.31
Ludowcy czy nie Ludowcy liczy się człowiek. Jeśli potrafi zrozumieć drugiego to dobrze. Sprawa jest ponadpartyjna. Wszyscy muszą pomóc. Widać że tu wystarczą tylko drobne korekty i wszystko będzie jak trzeba. Z tego co piszą sprawę można wyprostować już w przyszłym tygodniu na najbliższej radzie.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2014 r., godz. 19.18
Tak się tylko wydaje, że POnadpartyjna. POlskę też sprzedali niemcom POnadpartyjne?
Normalność
Dodane przez Rodzice, w dniu 23.03.2014 r., godz. 15.02
Biorąc pod uwagę warunki jakimi dysponuje szkoła w Zabrodziu, jeśli nie będzie przepełnienia klas, które proponuje Powiat, nauka w tym miejscu może być naprawdę komfortowa i prowadzić do niezłych efektów. W znanych nam dotychczas pomiarach tych efektów brakuje porównania z jakiego poziomu uczniów faktycznie startują poszczególne szkoły średnie i jaki postęp w stosunku do tego poziomu uzyskują. Myślę że w takim porównaniu Zabrodzie może wypadać bardzo dobrze. Warunki nauki w mniej liczebnych klasach powinniśmy traktować normalnie i do takich dążyć a nie jak do tej pory traktować jako luksus. Najpierw przepełnia się klasy a potem ma się pretensje do uczniów, że się nie uczą, korzystają z używek itd. W małej szkole i klasie uczeń jest pod pełną kontrolą bo tu każdy jest znany nauczycielom z imienia i nazwiska. Zastanówmy się nad tym czy mniejsza ilość uczniów w klasach to problem, czy może tylko możliwość zapewnienia im normalnych warunków nauki i normalnego nadzoru? Zamiast skupiać się na ekonomii w szkołach i dostosowywaniu do dostępnych pieniędzy, zastanówmy się do czego ta ekonomia doprowadziła i jaki ma wpływ na efekty? Dzisiejsi rodzice mogą to z łatwością porównać. Zamiast zwiększać środki przypadające na ucznia dostosowujemy ilość uczniów do dostępnych pieniędzy. Czy to w porządku wobec uczniów? Dobrym porównaniem do szkoły z przepełnionymi klasami jest szpital w którym chorzy leżą na korytarzach. Czy chcemy takiej nauki dla naszych dzieci?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl