Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyBy być zdrowym, aktywnym i trzeźwym

(Zam: 19.03.2014 r., godz. 14.24)

„Służymy poczciwej sprawie, a jako kto może niech ku pożytku dobra wspólnego pomoże” – cytował prezes Stowarzyszenia – Klubu Integracji Społecznej „SALUS”, Arkadiusz Ponichtera – podczas pierwszego w Wyszkowie spotkania Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich.

Foto
By być zdrowym, aktywnym i trzeźwym
Spotkanie poświęcone było realizacji bieżących planów działań stowarzyszenia, uczestniczyło w nim około 60 przedstawicieli Stowarzyszeń Abstynenckich z terenu całego Mazowsza.
Wydarzenie zorganizowało wyszkowskie stowarzyszenie Klub Integracji Społecznej „Salus” oraz Urząd Miejski w Wyszkowie. Odbyło się w sobotę 15 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Spotkanie prowadzili: Arkadiusz Ponichtera oraz prezes MZSA Bogdan Urban w towarzystwie wiceprezesa Lecha Lewandowskiego, burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego i psycholog, inspektor ds. profilaktyki uzależnień w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie Kamilli Puławskiej.
Mazowiecki Związek Stowarzyszeń Abstynenckich pracuje nad zapewnieniem osobom uzależnionym od alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz ich rodzinom możliwości uzyskania trwałej trzeźwości. Propaguje w społeczeństwie działania na rzecz trzeźwości i rehabilitacji uzależnionych. Celem związku jest pobudzanie aktywności środowiska abstynenckiego na Mazowszu, szczególnie poprzez wspieranie i pomoc w tworzeniu nowych stowarzyszeń i innych form organizacyjnych. Klub Integracji Społecznej „Salus” powstał niedawno, z tej okazji, to w właśnie naszym mieście odbyło się spotkanie.
– Nowe stowarzyszenie, nowa krew, nowi ludzie to na pewno nowe pomysły. Kolejny kawałek Mazowsza przestał być białą plamą – mówił Bogdan Urban. –My osoby uzależnione współpracujące na zasadach partnerstwa, chcemy pokazać naszą siłę, integrację, to jak zmienił się charakter naszego stowarzyszenia. Nie mówimy tylko jak pić albo jak nie pić.
– W Wyszkowie od dawna promujemy zdrowy, trzeźwy i aktywny tryb życia. Wiele naszych działań i środków poświęcamy profilaktyce uzależnień – mówił Grzegorz Nowosielski. – Jest to też okazja do tego, by wyrazić radość i podkreślić, że powstało również w Wyszkowie stowarzyszenie abstynenckie. To świetnie, bo moje doświadczenie samorządowe podpowiada mi, że tak naprawdę oddolne inicjatywy mają największe szanse na odniesienie sukcesu – mówił. – Bardzo serdecznie państwu gratuluję, bo to dowodzi, że jesteście świadomi problemu i tego, że dojrzeliście do tego, żeby go rozwiązywać. Dziękuję państwu również za to, że jesteście otwarci na innych, bo takie współorganizowanie się pozwala łatwiej zwyciężyć. Jesteście odważni i świadomi tego, że chcecie z powrotem kierować własnym życiem. Będziemy z sympatią przyglądać się waszej działalności i we wszelki możliwy sposób ją wspierać.
Sobotnie spotkanie poświęcone było głównie organizacji 23. Ogólnopolskiego Zlotu Rodzin Abstynenckich oraz obchodów 50. rocznicy stowarzyszenia, która wypada 27 września. Poruszane były również bieżące sprawy stowarzyszenia, jak na przykład wyjazdy. Każdy uczestnik spotkania dostał znaczek stowarzyszenia, rozdawane były także kalendarze. Dla wszystkich gości przygotowano szwedzki stół z przekąskami i napojami.
P.D.
Foto
By być zdrowym, aktywnym i trzeźwym

Komentarze

Dodane przez Nieabstynent, w dniu 19.03.2014 r., godz. 14.57
No hipokryzja i cynizm w ustach Burmistrza aż się wylewa. Liczba punktów sprzedaży alkoholu od 2009 roku wzrosła o 25% (z 89 do 114) a on gada że w Wyszkowie od dawna promuje zdrowy, trzeźwy i aktywny tryb życia. Jak widać ( aliczby nie kłamią, zwłaszcza przez sukcesywny wzrost dostępności alkoholu. Kłamie w żywe oczy i jeszcze się uśmiecha.
by być zdrowym , trzeżwym......
Dodane przez ......., w dniu 19.03.2014 r., godz. 15.38
a co z innymi uzależniami np.od mediów
Dodane przez Pews, w dniu 20.03.2014 r., godz. 01.54
Pani E. P?
oczywiście
Dodane przez nana, w dniu 20.03.2014 r., godz. 09.44
oczywiście obejmuje wszystkie stanowiska w godz.pracy za które MY płacimy.Gdzie jest sprawiedliwość?
Dodane przez Gazem PO oczach, w dniu 20.03.2014 r., godz. 11.04
Burmistrz jest ślizgaczem z buzią pełna frazesów. Niech szuka już sobie innej pracy. Szkoda naszego życia POd jego rządami!
Dodane przez joł, w dniu 20.03.2014 r., godz. 13.25
zabrakło bociana czerownonosego...
Dodane przez WWY, w dniu 21.03.2014 r., godz. 18.18
Brawo Arek
Dodane przez majka, w dniu 26.03.2014 r., godz. 11.52
A kiedy pan prezes odda rodzinie pieniądze ? Najpierw żona,a teraz konkubina go utrzymuje

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl