Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Odśnieżanie kosztowało nas prawie 85 tys. zł

Ikona
(Zam: 14.12.2010 r., godz. 12.55)

Blisko 85 tys. zł do tej pory miasto wydało na odśnieżanie ulic. I nadal nie jest zadowolone z jakości wykonywanych prac. Na firmę, zajmującą się utrzymaniem dróg w zimie, samorząd zamierza nałożyć kary.

Atak zimy nastąpił pod koniec listopada. Intensywne opady śniegu były utrudnieniem m.in. dla kierowców, często bezskutecznie poszukujących miejsca do parkowania. Powszechnym widokiem byli też ludzie pchający auto, które utknęło w zaspie lub nie mogło ruszyć ze śliskiej nawierzchni.
W minionym tygodniu nie było już tak tragicznie. Sypał niewielki śnieg, a temperatura oscylowała w granicach zera stopni Celsjusza. Śnieg i lód w wielu miejscach stopniał. Nadal jednak piesi mieli powody do narzekania. Musieli szczególnie uważać, bo zamiast po białym puchu przyszło im chodzić po lodzie.
Dla miasta zima oznacza większe wydatki związane z odśnieżaniem, posypywaniem ulic, chodników piaskiem itp. W listopadzie samorząd na ten cel wydał 20 tys. zł, zaś w grudniu 65,5 tys. zł. Kwota ta obejmuje odśnieżanie zarówno dróg gminnych, jak i powiatowych leżących na terenie gminy. Mimo tych kosztów, władze wciąż nie są zadowolone z jakości usług świadczonych przez firmę usuwającą śnieg. Jak poinformował zastępca burmistrza Adam Mróz, Urząd Miejski zamierza nałożyć na nią karę, nie wypłacając części wynagrodzenia za świadczone usługi.
– Ma to skłonić firmę do większej staranności – podkreśla.
Tymczasem gmina ogłosiła przetarg na zimowe utrzymanie dróg w przyszłym roku. Do postępowania oferty zgłosiły dwie firmy. Wybrany wykonawca będzie pracował na nieco zmienionych zasadach m.in. będzie musiał w krótszym niż do tej pory czasie wyjeżdżać na ulice.
Na razie gmina nie zamierza natomiast wywozić śniegu zalegającego na poboczach. Jak mówi Adam Mróz, byłoby to bardzo kosztowne przedsięwzięcie.
J.P.

Komentarze

Kraina lodu
Dodane przez Arstet, w dniu 16.12.2010 r., godz. 09.02
Przecież teraz wszędzie w Wyszkowie i po wsiach od paru dni jest na drogach czarny lód ( pokryty cieniutką warstwą lodu asfalt) i zbity kołami samochodów śnieg, czyli ten biały twardy mleczny lód. W niektórych miejscach jezdnia pod światło wygląda jak szkło. Widoczne są dobrze wyślizgane ślady hamowań przed skrzyżowaniami. Tylko skrzyżowania są w miarę dobrze utrzymane. Jeździć trzeba bardzo ostrożnie.
Dodane przez k, w dniu 16.12.2010 r., godz. 09.24
juz teraz sa zwezone drogi przez zalegajacy snieg na poboczach ledwo sie samochody mijaja juz nie mowiac o zaparkowaniu przy drodze to jak teraz sie sniegu nie wywiezie to jak dopada jeszcze to dopiero beda wszyscy plakac
odśnierzanie
Dodane przez IZA, w dniu 16.12.2010 r., godz. 14.51
drogi są śliskie ,a chodniki nie odśnieżone i chodzi się po jezdni ,aż dojdzie do wypadku,czy można wpłynąć na właścicieli aby odśnieżali chodniki.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl