Podsumowanie sparingów Bugu

(Zam: 19.03.2014 r., godz. 13.36)

Podczas zimowych przygotowań drużyna seniorów Bugu Wyszków rozegrała dziewięć spotkań sparingowych, spośród których cztery wygrała, dwa zremisowała i trzy przegrała.

Podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego rozpoczęli serię spotkań sparingowych od starcia z wyżej notowanym zespołem Startu Otwock (III liga). Wyszkowianie zaliczyli bardzo dobrą pierwszą połowę. Po golu testowanego wtedy po raz pierwszy Adama Matejaka, Bug objął nawet prowadzenie 1:0. W drugiej odsłonie trener dużo eksperymentował, a rywale wykorzystali to wbijając aż 4 bramki. W pamięci pozostał jednak bardzo dobry obraz pierwszej połowy.
Kolejnym rywalem Bugu były rezerwy drugoligowego Znicza Pruszków. Wyszkowianie po dobrym meczu i dwóch kolejnych bramkach Matejaka wygrali 2:1.
Tradycyjnym już rywalem sparingowym Bugu w trakcie czy to zimowych, czy to letnich przygotowań są juniorzy Polonii Warszawa. W ostatnim sparingu wyszkowianie zremisowali ze stołecznymi 2:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Damian Gałązka i Bartosz Szydłowski.
Następnie rozegrano przekładane z powodu niesprzyjającej aury spotkanie z czwartoligową Józefovią Józefów. Zespół ten, co ciekawe, prowadzi były trener wyszkowskiego Bugu, Andrzej Prawda. Wyszkowianie jako pierwsi stracili bramkę i tym razem musieli gonić wynik. Piłkarze trenera Ogrodzińskiego pokazali jednak charakter i po golach Damiana Kaputa oraz Łukasza Szali wygrali 2:1.
Hokejowym wynikiem zakończył się natomiast mecz Bugu z dawnymi „znajomymi” z IV ligi, a mianowicie piłkarzami Hutnika Warszawa (obecnie liga okręgowa). Wyszkowianie rozegrali bardzo dobre spotkanie, już po pierwszej połowie prowadząc 4:1. Lepszą drugą odsłonę zanotowali stołeczni i zniwelowali stratę do dwóch bramek (5:3), jednak ogólnie po meczu lepsze wrażenie zostawili wyszkowianie.
Kolejną drużyną z Warszawy, która miała za zadanie przetestować Bug, był trzecioligowy Ursus. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszych 45. minutach gry. Na dwa gole stołecznych wyszkowianie odpowiedzieli również dwoma trafieniami, których autorami byli Adam Matejak i Damian Gałązka.
Tęgim laniem można byłoby nazwać starcie Bugu z GKP Targówek. Można byłoby, ponieważ mimo przegranej 0:4, wyszkowian należy usprawiedliwić troską o własne zdrowie. Rywale grali niespotykanie agresywnie, zupełnie nieadekwatnie do sparingowego starcia, w którym praktycznie nie ma stawki.
Podopieczni trenera Ogrodzińskiego poprawili sobie humory w meczu z czwartoligowcem z Podlasia – Cresovią Siemiatycze. Wyszkowianie zdominowali rywala. Zwycięstwo 2:1, było w tym starciu najniższym wymiarem kary dla przeciwników.
W ostatnim meczu sparingowym, jako jedynym rozegranym na stadionie w Wyszkowie, Bug zmierzył się z Kosą Konstancin. Mecz rozgrywany był w dość luźnej atmosferze, trener Ogrodziński dał szanse zagrania dużej grupie piłkarzy. Wyszkowianie nie „napinali się”, chcąc uniknąć niepotrzebnych urazów przed startem ligi.
Podsumowując, Bug rozegrał w sumie 9 meczów sparingowych, spośród których wygrał cztery, dwa zremisował, a trzykrotnie schodził z placu gry jako pokonany. Wyszkowianie zdobyli łącznie 16 bramek, tracąc 19. Obiecująco zaprezentowali się trzej testowani piłkarze, którzy w rundzie wiosennej wystąpią w barwach Bugu: Adam Matejak, Bartosz Szydłowski i najświeższy nabytek, Ukrainiec Nazar Litun (pomocnik). Warto wspomnieć, że Nazar jesienią występował jeszcze w barwach Polonii Warszawa (gdzie był jedną z czołowych postaci), Bug opuszczają Piotr Augustyniak i Anthony Chukwuemeka, którzy będą bronić barw „Czarnych Koszul”. Cała wspomniana trójka nie wystąpi w starciu obu drużyn na wyszkowskim stadionie (w sobotę 15 marca).