Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Wyszkowianka nagrodzona przez ministra

Ikona
(Zam: 14.12.2010 r., godz. 12.58)

Rodowita wyszkowianka Monika Adamczyk jako jedyna osoba z naszego miasta otrzymała w tym roku stypendium ministra kultury za wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia artystyczne. Studentka rzeźby na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych prezentowała swoje prace na początku tego roku w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Stypendia ministerialne przyznawane są rokrocznie. Mogą je otrzymać studenci każdej z dziewiętnastu uczelni artystycznych działających w Polsce. Obecnie kształci się w nich 25 tysięcy osób. By ubiegać się o to prestiżowe wyróżnienie, trzeba znaleźć się w gronie najlepszych studentów uczelni, uzyskać rekomendację jej władz. Średnia ocen Moniki Adamczykoprzednim roku wyniosła 5,1. Pod uwagę brano także jej liczne wystawy (m.in. w Wyszkowie), także zagraniczne, wygrane konkursy artystyczne oraz rozwój naukowy.
W tym roku minister kultury przyznał 129 stypendiów. Laureaci odebrali je z rąk Bogdana Zdrojewskiego 30 listopada w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Prace Moniki Adamczyk można było podziwiać w tym roku w WOK „Hutnik” podczas wystawy zatytułowanej „Homo homini”, na której zaprezentowała swoje rysunki i rzeźby. Jedną z nich przedstawiającą baletnicę podarowała „Hutnikowi”. Teraz można ją oglądać tuż przy drzwiach głównych do WOK-u.
Wyszkowianka jest m.in. laureatką Pleneru konceptualnego DESIGNFUSION’08 – (Trier, Niemcy 2008). Zajęła również pierwsze miejsce w konkursie rzeźbiarskim Lasów Państwowych „Leśne Przestrzenie”(Gdańsk 2009).
Monika Adamczyk pieniądze przyznane przez ministra zamierza przeznaczyć na pobyt w Italii w ramach stypendium programu Sokrates Erasmus w Accademia di Belle Arti Pietro Vannucci w Perugi (Włochy).
- Faktem otrzymania stypendium od ministra twórcy chwalą się przez całe życie. To bardzo prestiżowa nagroda, której laureatami są czołowi artyści – mówi artystka. – Mam nadzieję, że także dla mnie będzie ona dobrą zapowiedzią na przyszłość – dodaje.
Obecnie Monika Adamczyk przygotowuje wystawę, która będzie prezentowana w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym.
J.P.

Komentarze

Dodane przez JS, w dniu 17.12.2010 r., godz. 16.19
Wielkie gratulacje dla Moniki!!! Brawo!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl