Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 06 marca 2021 r., imieniny Róży, Wiktora

Ku pamięci

(Zam: 12.03.2014 r., godz. 16.24)

1 marca o godz. 11.00 przedstawiciele samorządu gminy Wyszków złożyli kwiaty pod pomnikiem „Żołnierzy Wyklętych”, znajdującym się przy moście kołowym w Wyszkowie. Ta krótka uroczystość odbyła się z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla bohaterów niepodległościowego podziemia za nieustępliwe dążenie do wolności, sprawiedliwości i prawdy, za krew przelaną w obronie ojczyzny. Wśród przedstawicieli miejskiego samorządu byli radni z przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Piórkowską na czele, sekretarz gminy Teresa Goździewska, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego Lidia Stępkowska. Hołd bohaterom złożyli też przedstawiciele stowarzyszenia Pepisko, którzy zapalili znicze i postawili na pomniku portret zmarłego w październiku ubiegłego roku członka oddziału Jana Kmiołka, Stanisława Solińskiego.
P.D. & J.P.

Komentarze

PRL - bis
Dodane przez Pytia, w dniu 13.03.2014 r., godz. 15.43
Lidia Stępkowska, Teresa Goździewska, Elżbieta Piórkowska Oddały hołd Żołnierzom Wyklętym. Oczywiście służbowo i za pieniądze i to duże płacone z naszych podatków. Kazał burmistrz więc oddały hołd. Nawet kwiatek położyły i znicz zapaliły za który my płacimy. A może był tam ktoś z własnej nieprzymuszonej woli z własnej inicjatywy i nie służbowo. Do jakich postaw doprowadzono to społeczeństwo. Dno moralne ot co. Tak jak w PRL-u.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl