Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaDo widzenia ferie!

(Zam: 12.03.2014 r., godz. 16.21)

Bal przebierańców to impreza kończąca cykl zajęć dla dzieci organizowanych z okazji ferii w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Maluchy starannie przygotowały się na ten dzień przywdziewając stroje karnawałowe. Wspólne tańce na parkiecie poskutkowały przyjaźnią Pirata i Czarodzieja, Królewny utworzyły własne koło taneczne, a malutką Dynię z zachwytem komplementowali nowi koledzy. Było głośno, wesoło i beztrosko.

Impreza odbyła się w piątek 28 lutego w godz. 11.00-13.00. Przez dwa tygodnie dzieciaki mogły uczęszczać do WOK „Hutnik” na zajęcia plastyczne, seanse filmowe, spektakl teatralny, turniej gier planszowych i spotkanie z magikiem. Ostatniego dnia szaleństw maluchy nie próżnowały.
– Moje dzieci bawią się doskonale – mówi Joanna Kulesza, mama 2,5-rocznego Antosia i 9-letniego Filipa. – Starszy syn jest zachwycony, nawet powiedział, że jest to fajniejszy bal od szkolnego. Antoś też się dobrze bawi, biega, tańczy, pomimo, że jest jeszcze malutki to jest duszą towarzystwa, więc doskonale się odnajduje na takich imprezach. Fajnie, gdyby takie bale dla dzieci były organizowane częściej, na pewno byśmy na nie chodzili.
Pomysłów na zabawę nie brakowało, zadbały o to Kornelia Kosmala z WOK „Hutnik”, wolontariuszki: Anna Turek i Daria Oleksiak z 3. Próbnej Gromady Zuchowej „Pogromcy Gargamela” oraz Maria Kwiatkowska z 17. Wyszkowskiej Drużyny Harcerskiej „Kajman”.
– Dostałyśmy propozycję, żeby tu dziś poprowadzić zajęcia i chętnie się zgodziłyśmy – mówiła Daria Oleksiak. – W harcerstwie jesteśmy już od pięciu lat, znamy dużo gier i zabaw, więc nie ma problemu z ich wymyślaniem. Jest fajnie, same dobrze się bawimy. Są tu dzieci w różnym wieku, więc każdy znajdzie ulubioną grę.
Dzieciaki chętnie śpiewały, tańczyły, znały nawet zabawy, które zapewne praktykowali ich rodzice jak: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Muszki i pająk” czy „Jedzie pociąg”. Były różnego rodzaju zawody, a na koniec zaplanowano konkurs na najlepsze przebranie. Ten jednak się nie odbył, ponieważ wszystkie stroje karnawałowe były tak wyjątkowe, że każde dziecko otrzymało dyplom z gratulacjami. Maluchy z żalem opuszczały ośrodek kultury, a usłyszeć można było ich wyznania dotyczące niecierpliwych oczekiwań na kolejne ferie i plany na przebrania w przyszłym roku.
P.D.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl