Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 czerwca 2023 r., imieniny Walerii, WalteraNieostrożny pieszy

Ikona
(Zam: 14.12.2010 r., godz. 13.00)

Wielokrotnie powtarzane apele nie skutkują. Piesi poruszają się pod drogach bez odblasków i nie zważając na przepisy, wbiegają wprost pod koła rozpędzonych samochodów. W ubiegłym tygodniu doszło do śmiertelnego wypadku w którym życie stracił mieszkaniec Warszawy. Na krajowej „ósemce” doszło również do dwóch zdarzeń z winy pieszych. W wyszkowskim szpitalu 58-latek walczy o życie.

W sobotę, tuż przed północą, dyżurny wyszkowskiej komendy odebrał telefoniczną informację, że w Niegowie drogą ekspresową nr 8 idzie mężczyzna. Policjanci nie zdążyli sprawdzić przekazanej wiadomości. Trzy minuty później, pieszy został śmiertelnie potrącony. Ofiara wypadku to 38-letni mieszkaniec Warszawy. Kierujący pojazdem, który potrącił mężczyznę, oddalił się z miejsca wypadku.
Dwa dni wcześniej, 9 grudnia, o godz. 16.50 w Trzciance na krajowej „ósemce” kierujący mercedesem mieszkaniec powiatu ostrołęckiego potrącił przechodnia. Na jezdnię, wprost pod koła rozpędzonego samochodu, wbiegł 58-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Pieszy doznał poważnych urazów wielonarządowych i w stanie nieprzytomności został przewieziony do szpitala. Jego stan lekarze oceniają jako bardzo ciężki, obecnie walczy o życie. Policja prosi o kontakt osoby, które udzielały rannemu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Do podobnego wypadku, również na drodze krajowej nr 8, doszło w Porębie Kocęby. O godz. 9.50 trzynastolatka wraz z koleżankami wbiegła na jezdnię. Kierujący dafem z naczepą nie zdążył wyhamować i potrącił pieszą. Dziewczyna doznała potłuczeń i otarć naskórka i została przewieziona do szpitala w Warszawie.
Policja prosi wszystkich świadków opisanych wypadków o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie (ul. Kościuszki 13, pokój nr 210, tel. 29 7436-250).

Oprac. E.M.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Komentarze

?????
Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 16.12.2010 r., godz. 20.57
Jak można bezpiecznie poruszać się po drodze i chodnikach jak ślisko. Bezpieczeństwo poruszania się ciągami pieszymi i jezdnymi powinno być zagwarantowane przez osoby za to odpowiedzialne. Straż miejska nie robi nic , do chwili obecnej są chodniki , przejścia dla pieszych zasypane śniegiem . STRAŻNICY MIEJSCY KARAĆ NASZĄ WŁADZĘ ZA ZANIEDBANIA a nie wozić się po domach sł€żbowym samochodem.
Dodane przez Łukasz, w dniu 20.12.2010 r., godz. 20.40
To, że wożą się po domach służbowym samochodem to jedno, a to, że wielu ludzi jest po prostu bezmyślnych to inna sprawa. Jaki według Ciebie związek z zasypanymi chodnikami ma Straż Miejska? Powinni sami odśnieżać? Nie mogę zrozumieć idei powyższego komentarza.
do Łukasza
Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 21.12.2010 r., godz. 14.04
zamiast jeździć po mieście powinni się przejść ulicami miasta i zobaczyć gdzie i jak trzeba interweniowac. Usunięcie śniegu z chodnika należy do obowiązków właściciela działki przyległej, a kto usunie śnieg nasypany przez pługi? powinna firma odśnieżająca a tego nie robi
do Łukasza
Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 21.12.2010 r., godz. 21.21
czemu nie chodzą i nie sprawdzają po chodnikach , ludzie gdy zasypany chodnik idą jezdnią stwarzając zagrożenie .Chodnik odśnieżony - pieszy idzie po nim.
!!!
Dodane przez TaTa, w dniu 24.12.2010 r., godz. 15.08
co ma sie nieodsniezony chodnik do potracenia pieszego na trasie ekspresowej??!!!! sam nie raz i nie dwa mijalem takiego jegomoscia maszerujacego sobie przy barierze energochlonnej...tak samo jest w lucynowie miedzy wiaduktem a przejazdem kolejowym..jest zakaz poruszania sie dla pieszych ale co??matki prowadzaja tamtedy swoje dzieci...

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta