Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

Zmiany w regulaminie Starostwa

(Zam: 05.03.2014 r., godz. 17.00)

Rada Powiatu przyjęła nowy regulamin organizacyjny wyszkowskiego Starostwa. Zapisy w nim zawarte są wynikiem między innymi zmian w statucie powiatu i ubiegłorocznej likwidacji stanowiska etatowego członka zarządu oraz nałożenia na powiat nowych obowiązków w związku ze zmianami prawnymi.

– Zadania, które dotychczas realizował etatowy członek zarządu zostały przypisane aktualnie urzędującym członkom zarządu – powiedział sekretarz powiatu Jerzy Ausfeld.
Nowy regulamin określa ilość etatów w Starostwie na 88, w tym 13,5 znajdować się będzie w strukturach wydziału organizacyjnego i spraw społecznych, 15 w wydziale komunikacji, 13 w wydziale geodezji i gospodarki nieruchomościami, 8 w wydziale finansowym, po 5 w wydziałach inwestycji i dróg publicznych, architektoniczno-budowlanym, środowiska i rolnictwa, rozwoju i funduszy. 4 etaty zostały zarezerwowane dla wydziału edukacji, 2,5 dla Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, a 2 dla referatu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.
Do zakresu działań starosty zostały włączone zadania z zakresu pomocy społecznej oraz zadania, które do tej pory realizował wydział planowania rozwoju i wdrażania programów pomocowych (zmianie uległa też nazwa wydziału – obecnie jest to wydział rozwoju i funduszy). Zadania z zakresu oświaty zostały przypisane wicestaroście Zdzisławowi Bocianowi. Samodzielne stanowisko do spraw promocji i komunikacji z mediami, które dotychczas podlegało bezpośrednio pod starostę zostało włączone do wydziału organizacyjnego i spraw społecznych. Zmieniła się także struktura tego wydziału – zlikwidowany został referat obsługi rady, zarządu powiatu i sekretariatu, a jego zadania będą podlegały bezpośrednio naczelnikowi wydziału.
W konsekwencji staroście podlegać będzie wicestarosta, skarbnik i sekretarz, wydział geodezji i gospodarki nieruchomościami, wydział rozwoju i funduszy, referat obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowy Rzecznik Konsumentów oraz samodzielne stanowiska: audytor wewnętrzny, radca prawny, stanowisko do spraw kontroli wewnętrznej, stanowisko do spraw zamówień publicznych i podinspektor do spraw obsługi Międzyzakładowej Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej. Wicestarosta Zdzisław Bocian będzie nadzorował pracę wydziału architektoniczno-budowlanego, wydziału środowiska i rolnictwa, wydziału komunikacji, wydziału edukacji i inwestycji i dróg publicznych. Sekretarzowi będzie podlegać wydział organizacyjny i spraw społecznych, a skarbnikowi wydział finansowy i stanowisko do spraw planowania budżetu.
– Regulamin rodził się długo, bo ponad dwa miesiące. Myślę, że można go było uchwalić 30 grudnia – powiedział Waldemar Sobczak. – W mojej ocenie nie jest to produkt najwyższej jakości. Poprzedni regulamin sprawdził się przez trzy kadencje. Wręcz był dobry. W tej chwili taka mała rewolucja przed wyborami była niepotrzebna.
Zdaniem W. Sobczaka, zadania z zakresu edukacji powinny się znaleźć w kompetencjach starosty, a nie jak ustalono – jego zastępcy.
– Wydatki powiatu na edukację są rzędu trzydziestu kilku milionów. Jest to ważny wydatek w działalności powiatu – skomentował. – Wydział rozwoju i funduszy powinien być natomiast kompatybilny z wydziałem inwestycji i dróg publicznych i w kompetencjach jednego z panów (starostów – przyp. red.)
Zdaniem Bogdana Pągowskiego, wydział rozwoju i funduszy współpracuje ze wszystkimi innymi wydziałami i strukturami powiatowymi.
– To nie jest tak, że tylko budujemy drogi, są jeszcze fundusze związane z oświatą – powiedział starosta. – Poprzedni regulamin był dobrym rozwiązaniem, jednak duży procent w naszym budżecie to jest edukacja i dobrze, żeby ktoś osobowo za to odpowiadał. Etatowy członek zarządu, który był w tamtym regulaminie, był bardzo dobrym rozwiązaniem. Państwo zadecydowaliście inaczej. Nie wiem, czy ten regulamin przetrwa osiem miesięcy czy cztery lata i osiem miesięcy – o tym zadecydują wyborcy.
O ewentualne dodatkowe zasilenie wydziałów Starostwa pytał Jan Getka.
– Wiadomo, że w Starostwie są wydziały bardziej obłożone pracą i mniej – zwrócił uwagę radny. – Widzę takie wydziały, które można by było kadrowo zwiększyć.
Żaden z obecnych naczelników wydziałów nie zgłaszał takiej potrzeby.
Nowy regulamin został przyjęty 16 głosami za, przy 2 wstrzymujących się.
A.B.
Foto
Zmiany w regulaminie Starostwa

Komentarze

Dodane przez R, w dniu 06.03.2014 r., godz. 09.00
Pismo ironicznie skomentowało... zrobił to któryś z czytelników, być może jeden z tych, który swoimi wpisami o szerzącej się "szałajdzie" naraził się lokalnym politykom. Nikomu innemu krzywda się tu nie dzieje. Gdybym był złośliwy powiedziałbym, że W24 jak resortowe pismo, w tej sytuacji nie ma szans na pozwanie, bo niczym diabeł święconej wody unika zapowiedzianych w pierwszym numerze niewygodnych dla władzy tematów. Jeśli chodzi o pozew, można być z niego tylko dumnym, bo znaczy, że zarzuty trafiły w czuły punkt, w sam środek patologii, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Życzę obu gazetom unikania wpadek w konflikcie ze zwykłymi mieszkańcami, coś jak paszkwil o szmacących się w Internecie dzieciach.
Precz z "Szałajdą", "Chwała Prawdziwym Bohaterom!"
Dodane przez O.N.A., w dniu 06.03.2014 r., godz. 14.13
Jaka duma przebija z tej przechwałki "... my przynajmniej nie zostaliśmy pozwani za treść komentarzy..." Imponujące, szczególnie w świetle całego tego rzekomego zaangażowania w pamięć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia. Tylko się domyślać, po której kto by stał stronie, w tamtych latach.
Szalajda to układ również medialny...
Dodane przez Szałajda, w dniu 06.03.2014 r., godz. 20.58
Tusk też nie POzywa GWna! (przynajmniej)
Dodane przez Jasza, w dniu 08.03.2014 r., godz. 10.06
Tam nawet nieodśnieżanie nie było większym problemem. Choć Olszanka i Sitno były tego ewidentnym przykładem.
Dodane przez Jan Szałajda, w dniu 09.03.2014 r., godz. 12.24
"Regulamin rodził się długo, bo ponad dwa miesiące. Myślę, że można go było uchwalić 30 grudnia - powiedział Waldemar Sobczak. "- W mojej ocenie nie jest to produkt najwyższej jakości. " A w mojej ocenie również pan panie Sobczak nie jest najlepszej jakości, ani nawet świeżości. Każdy ma prawo wyrazić swoją ocenę :)
Dodane przez Zołza, w dniu 09.03.2014 r., godz. 17.06
Czy ten facecik nie ma większych zmartwień w sprawach powiatu, przecież to jest zabieranie czasu dla samego zaistnienia w mediach. To ma być taka kampania? Kiepski żart!
tatulowola
Dodane przez Alex, w dniu 10.03.2014 r., godz. 19.32
Czy resortowe? Poczekam do jutra na odzew...
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2014 r., godz. 10.37
Panie Sobczak, Judyta obnażyła dziś tę waszą manipulację. Zmiany były i to za pańskiego zasiadania na powiatowych jajkach. W kulki pan z nami leci?
Dodane przez Alex, w dniu 11.03.2014 r., godz. 12.46
No to teraz jakiegoś pstryczka w nos władzy, jakimś niewygodnym dla niej tematem. Starczy odwagi?
Dodane przez O.N.A., w dniu 11.03.2014 r., godz. 15.39
Jest odpowiedz. Okazało się że wytkanięcie Wyszkowiakowi komuszego Warpasowego pozwu to był "prztyczek w jego czerwony nos". Bohaterskie to, postawa prawie jak "Wykletych". Może warto przyjrzeć się bliżej temu, jakie to ptaszki w jakie stroją się piórka. Może wyjdzie kto jaki ma nos: czerwony, niebieski, zielony a kto jest jak kameleon "zachowawczy".
Dodane przez W, w dniu 11.03.2014 r., godz. 16.32
Po co te spory? Obie redakcje to młoda nadzieja na wyszkowskim rynku prasy. Obie wyróżniają się chęcią do coraz lepszej pracy i ja im kibicuję. Nie dotykam już zmanierowanych snobistycznych nk i gw. Wyjadaczy do wynajęcia. Wyszkowiak i W24 są moim paliwem od których we wtorek zaczynam kolejny tydzień. Wieści z szerszego terenu znajduję w Kurierze W. Wszyscy się uzupełniacie zaspakajając moją obywatelską ciekawość. Pozdrawiam serdecznie.
Dodane przez knom, w dniu 11.03.2014 r., godz. 18.18
Dlaczego pan od przeglądu zwraca się do redakcji a nie do czytelników, przecież nie odnosi się to do artykułów, a do komentarzy? Podzielam opinię "W", bo wszystkie redakcje poza waszymi wyhodowały już nie jedną hienę. I jak widać lubią się żywić padliną, aż z buzi jedzie.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.03.2014 r., godz. 13.36
Jak się ma wściekliznę, to i jedzie...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl