Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2020 r., imieniny Aurelii, Balbiny

„Za czyn” – znamy laureatów

(Zam: 05.03.2014 r., godz. 16.54)

Cztery podmioty otrzymały po 1 000 euro w tegorocznej edycji nagrody starosty „Za czyn”. Bogdan Pągowski docenił ich za działalność w 2013 r. i wyjątkowy wkład w rozwój powiatu. Nazwiska zwycięzców poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek 27 lutego w klubie „Mozi”.

Nagroda „Za czyn” jest uhonorowaniem autorów najlepszych pomysłów, praktyk, osiągnięć, które miały miejsce w minionym roku. Propozycje kandydatów do wyróżnienia można było zgłaszać do 31 stycznia. Choć regulamin konkursu jasno formułuje, że nagrody mogą trafić do pięciu podmiotów, w pięciu różnych kategoriach: działalność promocyjna, sport, kultura, działalność innowacyjna w gospodarce i działalność społeczna, to w tym roku starosta zdecydował, że nie przyzna nagrody w ostatniej z tych dziedzin. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała i opiniowała wnioski Kapituła w składzie: radna powiatowa Marzena Dyl, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Józef Bieganowski, Agnieszka Powierża z wyszkowskiego oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Bogdan Wasilewski – nauczyciel wychowania fizycznego w szkole w Trzciance, Maria Gajewska – dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu. Zespołem kierował wicestarosta Zdzisław Bocian.
W kategorii promocja nagrodzono Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłota. Organizacja, która istnieje od 2013 r. zdążyła już zrealizować kilka ważnych projektów promujących wieś i powiat: „Mapa walorów turystyczno-przyrodniczo-usługowych w Białymbłocie”, „Ptasie mieszkania”, „Ocalić od zapomnienia historię Białegobłota”. Skutecznie pozyskuje środki finansowe i w całości przeznacza je na realizację projektów. Funkcjonuje dzięki wolontarystycznej pracy jego członków.
W kategorii sport nagroda powędrowała do Żeńskiej Drużyny I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie. W 2013 r. drużyna zajęła I miejsce w rozgrywkach Szkolnej Ligi Siatkówki Szkół Średnich oraz zdobyła Puchar SLS im. W. Wiśniewskiego. Jedna z zawodniczek – Magda Czyż otrzymała tytuł MVP Najbardziej Wartościowego Gracza I Ligi SLS oraz nagrodę im. Arkadiusza Gołasia. Trenerem Roku SLS 2013 została trenerka drużyny Urszula Siankowska, uhonorowana została też złotą odznaką Członka SLS.
Trzy podmioty zostały nominowane do nagrody w kategorii kultura – Chór Nauczycielski działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie, pisarka Daria Galant, Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”.
– Nie ukrywam, że Kapituła miała duży problem, kogo wyróżnić z tak szacownego grona – powiedział wicestarosta Zdzisław Bocian. – Po głosowaniu niejawnym uznano, że nagrodę „Za czyn” otrzyma pani Daria Galant.
D. Galant jest autorką filmów dokumentalnych i artystycznych, powieści, opowiadań, obrazów malarskich. Zrealizowała film pt. „Magia Kurpiów Białych”, który w 2013 r. był cyklicznie emitowany przez ogólnopolską stację telewizyjną TVR. Na ten rok zaplanowana jest intensywna promocja filmu za oceanem, najpierw w Kanadzie, później w USA. W ubiegłym roku D. Galant wydała też zbiór opowiadań „Kobieta w oczach rzeki”, który już znalazł się w zbiorach Biblioteki Narodowej, Biblioteki Ossolińskich, Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego i w księgozbiorach innych uniwersytetów.
Firma Mini Melts z Długosiodła została uhonorowana za innowację w działalności gospodarczej. Jest jedynym w Polsce producentem lodów w kuleczkach. Przy produkcji stosuje najnowsze technologie i naturalne składniki dostępne na rynku. Obecnie posiada pięćdziesiąt różnych smaków lodów i stale pracuje nad rozszerzeniem oferty.
Podczas gali została wręczona również nagroda specjalna. Wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk uhonorował Pawła Trzcińskiego, prezesa zarządu firmy POMELAC Sp. z o.o., która w 2013 r. wprowadziła do swojej oferty nową usługę – budowę profesjonalnych ogrodzeń elektrycznych na indywidualne zamówienie.
Nagrodę otrzymał także starosta. Bożena Żelazowska, zastępca kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych doceniła działalność Bogdana Pągowskiego w zakresie upamiętniania wydarzeń historycznych i dbania o tradycję.
Spotkanie zakończył występ warszawskich artystów – sopranistki Magdaleny Rucińskiej, barytona Artura Rożka i akompaniującego Roberta Skiery, którzy zaprezentowali najpopularniejsze utwory operowe i operetkowe.
A.B.

Foto
"Za czyn"
fot. Agnieszka Buźniak

Foto
"Za czyn"
fot. Agnieszka Buźniak

Foto
"Za czyn"
fot. Agnieszka Buźniak

Foto
"Za czyn"
fot. Agnieszka Buźniak

Komentarze

Dodane przez Jątek, w dniu 05.03.2014 r., godz. 20.02
W kategorii promocja nagrodzono Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłota. - Widać tu delikatny nacisk na przyszłą kampanię. Zawsze bardziej opłacalne jest dowartościować grupę ludzi niż jednego. Białebłoto to gmina Brańszczyk, a to matecznik starosty. A swoją drogą gratuluję, pieniądze na pewno zostaną dobrze spożytkowane. Pozdrawiam.
Dodane przez Wacek, w dniu 06.03.2014 r., godz. 09.15
Nic nowego, ciagle wzajemne sie wyróznianie i obdarowywanie tytułami i nagrodami. Lody w kuleczkach to raczej nie ciesza sie popularnoscia , no ale to przeciez Długosiodło, okreg wyborczy starosty, podobnie zreszta jak kolejna nagrodzona Daria Galant, takze mieszkanka gminy Długosiodło. To sie nazywa wyczucie czasu.
Ja w tym filmie żadnej magii nie widzę
Dodane przez kaliope, w dniu 06.03.2014 r., godz. 09.42
Widzieliście ten film? O kurpiach mówią ludzie nie mający wiele do powiedzenia, ale grunt to napompować własne ego.
Dodane przez nn, w dniu 06.03.2014 r., godz. 11.35
Nagrodę powinien dostać jeszcze Bocian i reszta radnych, którzy poparli pozbycie się Trzaski z ciepłej i dobrze płatnej posadki w Starostwie, nagroda wyjątkową w tym przypadku była by zasłużona i zasadna.
Dodane przez Czytelnik, w dniu 06.03.2014 r., godz. 15.59
Haha, Daria Galant ma na koncie naprawdę wielkie sukcesy. Nietrudno żeby książka trafiła do Biblioteki Narodowej, Biblioteki Ossolińskich, Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego i w księgozbiorów innych uniwersytetów, skoro te biblioteki mają zarezerwowany egzemplarz obowiązkowy - każda ukazująca się w Polsce książka musi do nich trafić. Jest to zapisane w ustawie. Pytanie gdzie jeszcze trafiły. Telewizja TVR ma naprawdę dużą oglądalność - myślę, że film o Kurpiach obejrzały miliony widzów. Ale największym sukcesem i tak są "obrazy malarskie". Brawo dla redakcji za profesjonalizm.
Dodane przez Iza, w dniu 06.03.2014 r., godz. 19.49
Panią Galant obserwuję i mam wrażenie, że jej energia jest niespożyta. Film widziałam, ale niestety poza fragmentami jest słaby. Promocja za oceanem nikogo nie powali.
czy dostali zasłużenie ?
Dodane przez Anonim, w dniu 07.03.2014 r., godz. 14.55
PSL kolesiom z PSL-u przyznało nagrody - jedna wielka porażka
Dodane przez ..., w dniu 09.03.2014 r., godz. 18.37
Przegranych też chcielibyśmy poznać.
Dodane przez knom, w dniu 10.03.2014 r., godz. 10.50
Było 14 kandydatur, kto to poza wygranymi? Kto pisze takie enigmatyki?
Panie Pągowski zasłuzył pan na tę nagrodę?
Dodane przez knom, w dniu 10.03.2014 r., godz. 10.56
"Bożena Żelazowska, zastępca kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych doceniła działalność Bogdana Pągowskiego w zakresie upamiętniania wydarzeń historycznych i dbania o tradycję." - wyczytałem na komentarzach, że nikogo ze starostwa nie było na pogrzebie Marii Wrzesińskiej kombatanta, zasłużonego działacza. Pod "Wyklętymi" tez ponoć pana ani nikogo ze starostwa nie było. Po co więc ten cyrk z nagrodami?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl