Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyWieści z Bugu

(Zam: 07.12.2010 r., godz. 12.35)

Mimo zakończenia rundy jesiennej, wicelider tabeli grupy północnej IV ligi, zespół Bugu Wyszków nie odpoczywa. Poniżej przedstawiamy bieżące informacje o wyszkowskiej drużynie.

Po nieudanym zakończeniu rundy jesiennej (remis z Marcovią 2000 Marki oraz porażka z Victorią Sulejówek) Bug Wyszków utrzymał drugie miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi. Drużyna trenera Marka Krzywickiego traci jednak obecnie do liderującego w tabeli Hutnika Warszawa aż 11 punktów, co jest dużą zaliczką stołecznej ekipy przed rundą wiosenną. Wyszkowianie nie załamują jednak rąk i zapowiadają walkę o awans do samego końca.

Plan przygotowań
Po ostatnim spotkaniu ligowym w Sulejówku (14 listopada) piłkarze trenowali jeszcze przez niemal dwa tygodnie, a obecnie mają przerwę.
Przygotowania do rundy wiosennej zostaną wznowione 10 stycznia. Przed pierwszym meczem ligowym (19 marca na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa), zespół ma ambitny plan rozegrania nawet 12 sparingów. Pierwszy mecz jest planowany na 22 stycznia, data ta jest jednak niepewna ze względu na warunki pogodowe. Już teraz jest jednak rzeczą oczywistą, że prawdopodobnie wszystkie spotkania kontrolne zostaną rozegrane poza Wyszkowem, ze względu na brak pełnowymiarowego sztucznego boiska w naszym mieście. Znanych jest już kilku, niemalże pewnych sparingpartnerów Bugu. W ramach przygotowań wyszkowski zespół zmierzy się z Legią Warszawa Młoda Ekstraklasa, Polonią Warszawa Młoda Ekstraklasa, Legionovią Legionowo, Ursusem Warszawa, Żyrardowianką Żyrardów, Victorią Sulejówek oraz Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Pozostali przeciwnicy oraz dokładne daty poszczególnych spotkań będą ustalone już wkrótce.

Ramowy terminarz rundy wiosennej
W zeszłym tygodniu Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podał ramowy terminarz organizowanych przez siebie rozgrywek. Meczem inauguracyjnym będzie dla Bugu starcie z głównym rywalem do awansu, czyli Hutnikiem Warszawa. Szlagier IV-ligowych rozgrywek zostanie rozegrany w sobotę 19 marca o godzinie 11.00 w Warszawie. Prawie wszystkie mecze rozgrywek IV ligi rozgrywane będą w weekendy. Tylko raz, 18 maja, wyszkowianie zagrają w środę. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Wyszkowie, a rywalem Bugu będzie wtedy Wkra Żuromin. Wyszkowianie zakończą sezon spotkaniem z Victorią Sulejówek, które zostanie rozegrane w sobotę 18 czerwca na stadionie w Wyszkowie. Możliwe są jeszcze oficjalne zmiany w terminarzu, ewentualne korekty nie będą jednak duże, mogą dotyczyć spotkań ostatnich dwóch kolejek.

Kontuzja Zbrzeźniaka
Jak się okazało, bardzo poważnego urazu w ostatnim spotkaniu ligowym doznał najskuteczniejszy wyszkowski napastnik, Tomek Zbrzeźniak. Przypomnijmy, że podczas spotkania w Sulejówku, snajper Bugu musiał opuścić boisko przed przerwą. Nikt jednak nie spodziewał się, że kontuzja napastnika jest tak poważna. Okazało się, że Zbrzeźniak zerwał wiązadła krzyżowe. Ten poważny uraz najprawdopodobniej wyeliminuje go z gry już do końca sezonu.

W obliczu straty Zbrzeźniaka, trener Krzywicki zapowiada wzmocnienia formacji ataku w zimowym okienku transferowym. Miejmy nadzieję, że trenerowi uda się sprowadzić do Wyszkowa zawodników, którzy godnie zastąpią klasowego napastnika rodem z Wołomina.

Kolejne informacje na temat sytuacji w Bugu Wyszków będziemy publikować na bieżąco.

Turu, źródło: www.mksbugwyszkow.pl

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl