Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Wiedza, która przynosi korzyści i sukcesy

(Zam: 26.02.2014 r., godz. 16.56)

Zwycięzcy szkolnych konkursów z gminy Wyszków zmierzyli się z masą pytań w dwóch etapach eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się 14 lutego w sali konferencyjnej powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

Wygrali najlepsi, którzy w marcu sprawdzą swoją wiedzę w konkursie powiatowym. W piątek uczniowie mieli również okazję zwiedzić strażnicę i dowiedzieć się, jak wygląda praca strażaków.

Wiceprezes Oddziału Miejsko-Gminnego Zarządu Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Wyszkowie Barbara Bożuta powitała gości i uczestników eliminacji gminnych przybyłych w towarzystwie opiekunów szkolnych. Przedstawiła również skład jury: prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej, jednocześnie zastępcę burmistrza, Adama Mroza, zastępcę komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie – Marka Czestkowskiego, komendanta gminnego ochrony przeciwpożarowej w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie Dariusza Kądzielę i specjalistę w wydziale operacyjnym Komendy Powiatowej PSP w Wyszkowie Marcina Turowskiego.
Eliminacje odbyły się w dwóch etapach, pierwszy był test pisemny. Sprawdzali się w nim równolegle uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Przykładowe pytania z jakimi musiały zmierzyć się dzieciaki z podstawówki: „jakie to są materiały niebezpieczne pożarowo”, „co zrzesza Związek Ochotniczej Straży Pożarnej RP” lub „przez ile pomieszczeń maksymalnie powinno prowadzić przejście ewakuacyjne?”. Ci, którzy otrzymali minimum 14 punktów z testu przeszli do drugiego, ustnego etapu.
Ostatecznie komisja wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych. W kategorii szkół podstawowych miejsce 1 zajął Piotr Czestkowski, 2 – Wiktoria Jakubczak, 3 – Alicja Orlińska. Wyróżnienia: Piotr Twardo i Damian Bajkowski.
W kategorii gimnazjum: miejsce 1 zajął Kacper Rostek, 2 – Daniel Wiśniewski, 3 – Mateusz Wojtkowski.
– Podziwiam waszą wiedzę – mówił do uczniów Komendant Powiatowy PSP w Wyszkowie Ignacy Woźniak. – Dziękuję nauczycielom za jej popularyzację. Jestem niezwykle zadowolony, że ten turniej odbywa się u nas.
W przerwie między egzaminem pisemnym i ustnym odbyło się półgodzinne zwiedzanie strażnicy. Uczniowie zobaczyli różne pomieszczenia: od stołówki, po siłownię, łazienki, miejsce monitoringu i odbioru telefonów alarmowych, miejsca wypoczynku strażaków, wozy strażackie, stroje, wszelkie wyposażenie. Słuchali ciekawostek, które opowiadał dowódca zmiany mł. kpt. Przemysław Czuper.
Eliminacje powiatowe odbędą się 13 marca o godz. 10.00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl