Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Bug remisuje z Ursusem, mecz z Polonią tydzień wcześniej

(Zam: 26.02.2014 r., godz. 16.42)

W sobotę 15 lutego Bug Wyszków rozegrał w stolicy kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem rywalem naszego zespołu był mocny trzecioligowiec – Ursus Warszawa. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Mecz z Ursusem był bardzo ważnym sprawdzianem i ciekawym dla kibiców widowiskiem. Trener Ogrodziński postawił na tzw. „meczową 18”, czyli zawodników, którzy przygotowywani są docelowo do gry w pierwszym składzie. W starciu z wyżej notowanym Ursusem Bug dwukrotnie wychodził na prowadzenie i dwukrotnie tracił bramki po stałych fragmentach gry. Gole dla wyszkowskiej drużyny zdobyli Adam Matejak i Damian Gałązka. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, który tmożna uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie.
Ursus Warszawa – Bug Wyszków 2:2
Bramki dla Bugu: D. Gałązka, A. Matejak.
W starciu z Ursusem trener testował nowe ustawienie obrony, wymuszone przez niemalże stuprocentowe opuszczenie Bugu przez Nigeryjczyka, Anthonego Chukwuemekę (znanemu kibicom jako Tony). Stoper naszej drużyny prowadzi zaawansowane rozmowy z Polonią Warszawa, na pewno nie zobaczymy go już w koszulce Bugu. To samo można niestety, powiedzieć o Piotrze Augustyniaku, który jest coraz dalej od gry w Wyszkowie. Klub za to porozumiał się już niemal w każdej kwestii z kolejnym testowanym zawodnikiem (środek pomocy/obrona).
W najbliższym tygodniu wyszkowska drużyna zmierzy się z kolejnymi dwoma rywalami. W sobotę 22 lutego wyszkowianie zmierzą się w Warszawie z trzecioligowym GKP Targówek, natomiast dzień później, rezerwy oraz juniorzy powalczą z KS Konstancin w Józefowie.
Mecz z Polonią 15 marca
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w komunikacie nr 1 po zakończeniu rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2013/14 przesunął rozpoczęcie rundy wiosennej dla IV-ligowców z weekendu 22-23 marca na 15-16 marca. Wynika z tego, że o tydzień wcześnie zostanie rozegrany wielki szlagier w Wyszkowie, w którym Bug zmierzy się z Polonią Warszawa. Zmiana terminu spotkania na wcześniejszy jest niewygodna dla włodarzy wyszkowskiego klubu, którzy z uwagi na rangę i rozgłos towarzyszący wydarzeniu, muszą poczynić szereg specjalnych przygotowań. Na te ostatnie będzie teraz zdecydowanie mniej czasu. Po drugie, skrócony zostanie sam okres przygotowań, a w rezultacie Bug rozegra o jedną grę kontrolną mniej (nie odbędzie się planowane na 15 marca starcie z Okęciem Warszawa). Przy takim obrocie spraw, ostatnim sparingiem Bugu będzie planowany mecz z Kosą Konstancin, który (jeśli aura na to pozwoli) odbędzie się w Wyszkowie w sobotę 8 marca.
Jako ciekawostkę można podać fakt, że kibice Polonii Warszawa, w liście zgłoszeniowym do wyszkowskiego klubu (związanym z tematami organizacyjnymi) już trzy tygodnie temu podali datę spotkania jako 15 marca. Z tego faktu jasno wynika, że w Warszawie o planowanej zmianie wiedziano już na długo przed jej ogłoszeniem.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl