Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Ostatnia szansa na dołączenie do turnieju

(Zam: 26.02.2014 r., godz. 16.41)

W piątek 21 lutego kończą się zapisy do XIV już edycji turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Serdecznie zachęcamy trenerów i nauczycieli wf-u z naszego powiatu do zapisywania swoich podopiecznych do prestiżowego turnieju.

Tegoroczny turniej przejdzie szereg modyfikacji. Najważniejszą, spośród przeprowadzonych przez organizatorów zmian, będzie rozszerzenie turnieju do dwóch grup wiekowych. Dotychczas turniej był przeznaczony jedynie dla dzieci do lat 10. W tym roku PZPN (główny organizator), podjął decyzję o otwarciu rozgrywek dla dwóch grup wiekowych (kategorie U-10 oraz U-12). Od 2015 r., turniej ma docelowo obejmować natomiast trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 oraz U-12. Otwarcie turnieju na nowe grupy wiekowe ma na celu zachęcenie do uprawiania sportu jak największej grupy dzieci w wieku szkolnym oraz realizację założeń „Unifikacji organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce”, opracowanej przez PZPN.
– Tegoroczny turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będzie wspaniałym snem dla wszystkich dzieci w wieku od 10 do 12 lat, które zgłoszą się do rozgrywek. Nasz turniej jest największym w Europie w tej kategorii wiekowej, wyzwala niesamowite emocje. W poprzedniej edycji mieliśmy ponad 185 tysięcy zgłoszeń, a sądzę, że teraz będzie jeszcze lepiej. Korzystając z wielu doświadczeń, zorganizowaliśmy turniej w najdrobniejszych detalach. Po raz pierwszy rozgrywki odbędą się w formule nowej „Unifikacji organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce”, którą przygotowaliśmy. To stanowi ważny element procesu szkolenia dziewcząt i chłopców w wieku wczesnoszkolnym. O tym, jak ważne są dla nas nasze pociechy, niech świadczy zaś to, że finał turnieju odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obecnie, aby zagrać na tym wspaniałym obiekcie, trzeba trafić do Reprezentacji Polski lub zagrać w finale Pucharu Polski. Jest też trzecia droga – zarezerwowana tylko dla najbardziej utalentowanych piłkarsko dzieciaków w naszym kraju, uczestników wielkiego finału turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy, wielkich emocji, a na najlepszych czekam na Stadionie Narodowym – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Kolejną nowością w XIV edycji będzie więc ekskluzywne miejsce rozgrywania finału ogólnopolskiego. Wielki finał XIV edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostanie rozegrany w maju na Stadionie Narodowym, w Warszawie.
– Finał na Stadionie Narodowym będzie nie tylko spełnieniem sportowych marzeń, ale również historycznym wydarzeniem. To niepowtarzalny przywilej, aby na nim zagrać, a poza tym również doskonała motywacja do pracy dla przyszłych reprezentantów Polski i idealna arena rywalizacji największych piłkarskich talentów w Polsce – powiedział Stefan Majewski, dyrektor sportowy PZPN.
Zapisy do XIV edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” potrwają do 21 lutego. Drużyny można zgłaszać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego umieszczonego na oficjalnej stronie turnieju – www.zpodworkanastadion.pl. Rozgrywki przeznaczone są dla szkół podstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych. Zespoły mogą być zgłaszane przez nauczycieli i trenerów. Za zgłoszenie każdej drużyny, która weźmie udział w turnieju, trenerzy otrzymają nagrody w postaci profesjonalnych koszulek sportowych NIKE. Każdy zespół może liczyć od 7 do maksymalnie 12 zawodników.
Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej turnieju.
Nagrodą główną turnieju będzie w tym roku wyjazd na mecz Niemcy-Polska w Hamburgu. Wszystkich trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego serdecznie zachęcamy do mobilizowania swoich podopiecznych i zapisywania drużyn do prestiżowego turnieju. O występach drużyn z powiatu wyszkowskiego będziemy na bieżąco informować na łamach naszego tygodnika.
opr. Turu

Komentarze

gdzie te koszulki
Dodane przez ww, w dniu 25.03.2014 r., godz. 13.42
nasze dzieci przeszły do etepu wojewódzkiego ale sponsor się nie wykazał maluchy zamiast soku piły wodę z marketu nie mówiąc o jakimkolwiek gadżecie czy koszulce
koszulki
Dodane przez ww, w dniu 25.03.2014 r., godz. 14.03
małe sprostowanie tak było w woj.opolskim

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl