Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Kto przeważy?

(Zam: 19.02.2014 r., godz. 17.09)

Przyglądając się sprawom polskim obserwuję różne zjawiska. Dostrzegam w ważnych polskich sprawach sprzeczne tendencje. Rządzą Polską ludzie niepotrafiący zabezpieczyć obywatelom elementarnego bezpieczeństwa. Skoro bowiem nie potrafiono ochronić najważniejszej osoby w państwie, to co mówić o bezpieczeństwie szarego obywatela?

Dopiero zostaliśmy jako społeczeństwo „obrobieni” w biały dzień przez władzę na około 150 miliardów złotych. Co ciekawe, 4 lutego OFE przelały na konto ZUS 153 miliardy zł, jednak dług publiczny spadł jedynie o 134 miliardy. Natomiast rzecznik naszego wspaniałego rządu pani (może już towarzyszka?) Kidawa-Błońska nie wie, co stało się z brakującymi, bagatelka 19 miliardami. Rządzący nami chłoptasie w krótkich spodenkach, specjaliści od haratania w gałę już przygotowali jednak szybciutko i przeprowadzają następny numer – skok na Lasy Państwowe. Mają one zostać ograbione ze swojego majątku, doprowadzone do bankructwa i wykupione przez speców od „kręcenia lodów” – przeróżnych Mirów, Zbychów i Rychów. Prezesem NIK-u, organu kontrolnego dla instytucji państwowych, został jakiś czas temu niejaki pan Kwiatkowski, który jako minister sprawiedliwości po przejęciu władzy przez PO w trybie natychmiastowym nadzorował zmiany w polskim prawie w celu ochrony interesów postkomunistycznego oligarchy Ryszarda Krauze. Co i jak będzie kontrolował NIK pod takim nadzorem? Nietrudno zgadnąć. Będzie podobnie jak ze specjalistką Platformy Obywatelskiej od korupcji panią Julią Piterą, która wykryła niewłaściwy rachunek na 8 zł za dorsza u posła opozycji, podczas gdy w tym czasie wybuchały jedna za drugą potężne afery korupcyjne na najwyższych szczeblach władzy. Dorzucę jeszcze jedną ostatnio głośną sprawę niejakiego Trynkiewicza i następnych kilkudziesięciu zwyrodnialców, którzy wychodzą na wolność dzięki kompletnej indolencji rządzących. Można było to spokojnie załatwić, zmienić prawo i nie dopuścić do zagrożenia. Jednak tego nie zrobiono. Mówiąc najkrócej, chłoptasie w krótkich spodenkach tak bardzo są zajęci swoimi meczykami, w których Donald musi strzelać bramki, że zapomnieli zmienić prawo na czas. Choć istnieje hipoteza, według której tak zwana sprawa Trynkiewicza to typowa operacja maskująca. Według niej rządzący celowo doprowadzili do takiej sytuacji, żeby przymaskować grabież naszych pieniędzy w OFE i blitzkrieg w sprawie Lasów Państwowych. Lud przecież musi mieć jakieś igrzyska. Ale tak naprawdę to oba warianty to pełna kompromitacja rządzących.
Jest wiele faktów świadczących o słabości, czy wręcz o kompromitacji III RP. Sądzę, że mamy sytuację nieco podobną do czasów upadającej I Rzeczypospolitej, kiedy panował chaos, najważniejsze osoby w państwie były na żołdzie u Ruskich i Prusaków i nasza zależność od obcych w ciągu kilkudziesięciu lat doprowadziła do rozbiorów. Dziś mamy prezydenta uwikłanego w tajemnicze powiązania z WSI – sowiecką służbą specjalną, rząd, który każe nam cieszyć się, że kupujemy najdroższy gaz w Europie i niewidzący nic zdrożnego w tym, że niemiecko-rosyjska inwestycja ogranicza wejście do naszego portu oraz media głównego nurtu (czyli najbardziej wpływowe) szczujące na polskich patriotów.
Co można natomiast położyć na drugiej szali? Wielu ludzi dostrzega jednak te zagrożenia i budzą się nowi. Wahadełko nastrojów przechyliło się chyba na trwałe w stronę PiS – jedynej siły, która dziś może powstrzymać procesy destrukcyjne. Rośnie siła mediów niezależnych. Trwałe miejsce na rynku prasy mają tytuły katolickie. Niedawno po rządowo-biznesowej próbie spacyfikowania redakcji „Uważam, rze” powstały dwa nowe tygodniki o dużym zasięgu i oddziaływaniu. Powstała TV Republika, która rozwija się powoli, ale systematycznie i zwiększa swój zasięg. Liczne manifestacje w całej Polsce doprowadziły TV Trwam do nadawania programu na multipleksie cyfrowym. PO-wskie dworaki musiały wreszcie ustąpić. Pamiętam, jak na pierwszym spotkaniu Klubu Gazety Polskiej w wyszkowskiej bibliotece pani Joanna Lichocka mówiła o tym, że w jej ocenie to wcześniej, czy później nastąpi. I choć od tego momentu musiały upłynąć prawie dwa lata, to jednak dziś TV Trwam nadaje na całą Polskę. Publikowanych jest wiele książek i filmów cieszących się dużym zainteresowaniem i trafnie diagnozujących naszą sytuację, czy wyjaśniających zafałszowane przez komunę i michnikowszczyznę karty historii Polski. Dobrym przykładem jest głośna publikacja „Resortowe dzieci”, napisana przez autorów wywodzących się ze środowiska „Gazety Polskiej”. Książka ta rozchodzi się jak świeże bułki – rozprzedano już dawno pierwsze wydanie i kilka dodruków w łącznej liczbie egzemplarzy 140 tys. Jeżeli chodzi natomiast o filmy, to zwrócę uwagę na dwa, które powstały bez żadnej inspiracji środowisk opozycyjnych, czy gazet niezależnych. Chodzi mi o „Układ zamknięty”, pokazujący potężne patologie na styku władza-biznes, wywodzące się jeszcze z postkomunistycznych układów. Prezentuje on prawdziwe, dramatyczne i skandaliczne wydarzenia sprzed niewielu lat. Kolejny film to „Jack Strong” – fabularyzowana historia pułkownika Kuklińskiego, polskiego oficera, który za komuny działając z pobudek patriotycznych przekazywał Amerykanom najtajniejsze sowieckie sekrety. Sale kinowe są pełne. Ani towarzysz Gromosław, ani Dukaczewski i inni (tajni i ujawnieni) byli i obecni funkcjonariusze sowieckich służb nie są w stanie powstrzymać Polaków, którzy w tej sprawie głosują nogami i po prostu idą do kina. Podsumowując. W mojej ocenie mamy prowadzącą nas do upadku, opierającą się na najprymitywniejszych instynktach władzę i budzące się społeczeństwo. Kto przeważy? To się okaże w najbliższych latach. Mam nadzieję, że polski naród, a nie jego zdegenerowana, rządząca dziś pseudoelita.

Komentarze

Dodane przez knom, w dniu 19.02.2014 r., godz. 17.44
Pisze pan o potrzebie zmian, że ekipa rządząca jest wypalona. Kiedy myślę o tym, i zestawiam to z jakością reprezentowaną przez wyszkowski PiS, tracę wiarę. Oczekuję od pana, jako członka tej partii, felietonu na temat nepotyzmu, kumoterii, klientelizmu uprawianego pod patronatem Sobczaka i Warpasa. Jak to w trudnej sytuacji na rynku pracy, ciepłe i ciche posadki otrzymują tacy pańscy koledzy jak Cabaj, Tauter zięć Sobczaka.
Dodane przez Hajke, w dniu 19.02.2014 r., godz. 19.03
Wymaganie od Pana Głowackiego takich felietonów, to ponad jego interes. W końcu jest członkiem tej nepotycznej struktury. Co do tego nie ma chyba wątpliwości, że taką ta grupa jest. Ale w komentarzach pod jakimś Nickiem, mógłby nam zdradzić kilka pikantnych szczegółów, o których zapewne wie. Śmiało, chyba nie boi się pan Warpasa z Sobczakiem, że pozwą pana do Sądu? Zapraszam do uczciwej dyskusji.
do knoma i Hajke
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.02.2014 r., godz. 19.37
Skąd to potężne pragnienie zmiany tematu ? Może Państwo inaczej oceniają sprawy, o których piszę ? Może nie wolno tak oceniać, jak ja to robię ?
Dodane przez Asia, w dniu 19.02.2014 r., godz. 19.40
Panie Marku, temu forum naprawdę zależy na Polsce. Ale w czyje ręce ma ona trafić, pańskich kolegów? Obłuda aż szczypie w oczy, i te wszystkie patriotyczno-polityczne wiece. Nie o takich następcach marzył ks. Popiełuszko. Mi również brakuje pańskiego stanowiska względem zachowania się i prowadzenia polityki przez wyszkowskich działaczy PiS. Jeśli chodzi o skalę ogólnopolską, to całym sercem jestem za PiS, ale kiedy dowiaduję się o wyszkowskich przedstawicielach, to samo serce mnie bardzo boli. Nie jest dobrze, żadne straszenie sądami i prokuraturą nie zmieni już tego faktu. Pozdrawiam.
Dodane przez Konfident konfiturowy, w dniu 19.02.2014 r., godz. 19.55
Szałajda to jędza POnad partyjna. PO-PiS ująca się szczególnie w TBS-PWiK. Mróz u żłoba, Siekierski u żłoba, Wiśniewski, Nowosad, Rojek, Tauter, zięć, i Bóg wie kto jeszcze wyjada te konfitury.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.02.2014 r., godz. 19.59
Wahadełko nastrojów przechyliło się chyba na trwałe w stronę PiS - jedynej siły, która dziś może powstrzymać procesy destrukcyjne. - ma Pan na myśli wyszkowski PiS ? Proszę obok przeczytać sobie definicję klientelizmu i pomyśleć o tym.
Skąd to potężne pragnienie zmiany tematu ?
Dodane przez knom, w dniu 19.02.2014 r., godz. 20.48
Czy takie znowu potężne? To przecież ta sama Polska, tylko w mikroskali. Co do pańskich ocen, przyznam, że bardzo je sobie cenię. Wiele mówią również o Panu. Może więc proponowanym tematem zajmie się Pan innym razem? A póki co zgadzam się, że nie możemy pozwolić sobie na przedłużenie obecnych rządów. To będzie koniec Polski. Z Sobczakiem damy sobie radę, eliminując go głosowaniem.
Dodane przez Optymista, w dniu 19.02.2014 r., godz. 21.14
Sloiczek z konfiturami wkrotce bedzie pusty,a ci z TBS-PWiK pójdą na szczaw i mirabelki.Zobaczcie panstwo jacy to z nich specjalisci w tej branzy?Tylko tyle,ze są jedni w PO i inni PiS jeszcze inni PSL. Jednym słowem zbieranina. ,,tepa ,bierna ale swojej parti wierna. Obsadzili urzedy podobnymi do siebie i mamy to co mamy.Klops.Czytajac komentarze,cieszy,ze bardzo dużo jest ludzi,ktorych bulwersuje aktualna patologia w urzedach i to wlasnie oni z nami pomogą wyplenic te chwasty.
Dodane przez Zonk, w dniu 19.02.2014 r., godz. 23.24
PiS rośnie a w naszym mieście beton wydaje się do swoich pozycji przyspawany. Kiedy zaczniecie cenić ogólne dobro ponad osobiste ambicje i interesy?
Dodane przez pytanie na śniadanie., w dniu 20.02.2014 r., godz. 09.23
Dlaczego Głowacki ma odpowiadać za Sobczaka, Warpasa i PiS w Wyszkowie? Przecież szczegółowo opisujecie zarzuty w stosunku do działaczy? Czy myślicie, że Czartoryski, Kowalczyk, o zachowaniu PiSu w Wyszkowie nie wiedzą? A członkowie Wspólnoty, PO, PSL to co niewiniątka ? Polska niedługo zacznie przypominać oligarchiczną Ukrainę a i ludzie pękną i będzie wstyd na całą Europę.
do pytanie na sniadanie
Dodane przez Zen, w dniu 20.02.2014 r., godz. 10.22
Zgadza się, ale my chcemy zmian na lepsze w bliskim nam środowisku PiS. PO PSL niech się dalej POgrążają, Naród zrozumie kto trzyma ster i w jakim kierunku z nimi płyniemy. Zróbcie przewietrzenie w PiSie i otwórzcie partię na społeczeństwo, a na pewno powstanie tu masowy ruch!
Dodane przez Zenek, w dniu 20.02.2014 r., godz. 10.34
Ależ wątków Pan poruszył a zagina Pan rzeczywistość jak wytrawny propagandysta. Pisze Pan, cyt. "Rośnie siła mediów niezależnych". Nie przedstawia Pan jednak żadnych dowodów na poparcie swoich tez. A jak się ma rzeczywistość. Nakład Gazety Polskiej Codziennie (GPC) i Gazety Polskiej - tygodnika (GP) spada. W 2013 roku w porównaniu 2012 z rokiem nakład GPC spadł o 25% a GP o 15%. Do tego dochodzi niewywiązywanie się z zobowiązań wobec autorów tekstów czyli niepłacenie wynagrodzenia. Z tego powodu odchodzą stali współłpracownicy. Według ostatnich wyników oglądalności programów informacyjnych TV Republika oglądana jest przez 0,43% społeczeństwa, Polsat News - 0,95%, TVP Info - 0,59% a TVN24 przez 6,9%. Przyjmując, że wszyscy dorośli polacy oglądają telewizję informacyjną, t. 27 mln osób), TV Republika ogląda ok 110 000 osób w załej Polsce. Fantastyczny wynik. Książka "Resortowe dzieci" rozchodzi się jak świeże bułeczki bo jest napisana jężykiem tabloidu przez osoby, których moralność i postawa etyczna pozostawia wiele do życzenia. "Dziennikarkę", która wyłudzała pieniądze i przez byłego członka PZPR, który piętnuje rodziców dziennikarzy za ich pochodzenie a którego ojciec był wykładowca marksizmu-leninizmu na Uniwersytecie Warszawskim, prowadził także szkolenia partyjne, w latach 1961-1968 pracował w Zakładzie Historii Partii przy KC PZPR, następnie w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk a od 1964 roku był redaktorem naczelnym kwartalnika "Z Pola Walki". Pan Taki moralista powołuje się na twórczość osób takiej proweniencji? Co do filmów. Powołane przez Pana tytuły świadczą tylko i wyłącznie, że w tym kraju istnieje wolność artystyczna. Mógł powstać i powstał "Układ zamknięty", powstał równiez "Jack Strong" Władysława Pasikowskiego. Przypomnę równiez Panu, że to ten sam Pasikowski, na którym wieszał Pan psy za "Pokłosie". Wtedy Pasikowski był niedobry. P.S. Aż dziwię się, że wybierając tytuł swojego felietonu Widmo krąży po Polsce - widmo .... No właśnie czego?
PO-kłosie
Dodane przez Jątek, w dniu 20.02.2014 r., godz. 11.11
W kontrze jest kilka argumentów. TV republika osiągając aż tyle w ciągu roku to niewątpliwy sukces np. w porównaniu z mainstreamowym PN, INFO, które swoją pozycję budują od lat topiąc wielkie pieniądze w tym budżetowe. O tym POWIAK zapomniał napisać. Co się tyczy pańskiej frustracji spowodowanej sukcesem "resortowych dzieci", muszę wskazać, że nie napisałeś nic, czego by już sami zainteresowani nie próbowali wciskać w swoich rynsztokowych, resortowych programach i audycjach. Mając wybór ludzie wybierają, i nie próbuj tego zabraniać. Książka jest bestselerem ku zgrozie opisanych kreatur. Zostałeś wynajęty za trolla z okazji zbliżających się eurowyborów. Wiemy wszyscy, że słupek POparcia takim jak ty spada. Może dla większej skuteczności Podeprzesz swój makaron peanami na rzecz książek...? No co tam wśród elity jest ostatnio modne? Pani Tusk, żona premiera zawiesiła POprzeczkę na wysokim POziomie. Dobre co?
Dodane przez O.N.A., w dniu 20.02.2014 r., godz. 11.48
Książka Tuskowej pomimo szerokiej kampanii uznana została za gniot, nie warty jednej czwartej swojej ceny. Taki poziom chciałby nam zaoferować Zenek? Kiepski żart.
Dodane przez S.T., w dniu 20.02.2014 r., godz. 13.55
Wydaje mi się, że Polski w Polsce wszyscy nienawidzą, i na dodatek mają rację. Zobaczcie: Polski nienawidzi tzw. obóz patriotyczny, ponieważ żyją w czymś, co wydaje im się nie-Polską albo anty-Polską. Premierem jest Donald Tusk, którego mają za pachołka Niemców i Moskali, rządzą nami za pośrednictwem swoich wasali okupanci. Z kolei dla ludzi o opcji lewicowo-liberalnej prawdziwą Polską byłby kraj z tradycji Kołłątaja, Staszica, Boya, Słonimskiego, Kuronia a tu mają Polskę, która słucha Rydzyka i chce głosować na PiS, Polskę, która tłumnie obchodzi rocznice smoleńskie i chodzi do kościoła - zadupie Europy, gdzie przetrwały największe demony kontynentu. I też jej nienawidzą. Biedni nienawidzą Polski, bo są przez nią - delikatnie mówiąc - oszukiwani. Wychodzi na to, że nikt tego kraju nie kocha. Coś naprawdę musi być nie tak z krajem tak powszechnie znienawidzonym przez własnych obywateli, którzy nota bene nienawidzą myślących inaczej niż oni sami. Samonapędzająca się spirala nienawiści. Jednym słowem syf. Jakakolwiek polemika jest bez sensu. Pozdrawiam.
Dodane przez knom, w dniu 20.02.2014 r., godz. 14.31
Ale tak jest wszędzie i na wschodzie i na zachodzie. Wszystko rozbija się o politykę kiepskich partii i klas. Gdziekolwiek się załapać, aby do wierchuszki i będzie dobrze. Każda z opcji miewa swoje 5 minut. Slogany partyjne potrzebne są jedynie dla pospólstwa, żeby to ono mając podłożony światopogląd, mogło się gryźć i nienawidzić. No i głosować na tych, którzy od lat mają dostęp do konfitur. Dlatego notable pisu zachowują się jak komuch, ci bywają bardziej demokratyczni od prawicy. Oni się dogadują i dzielą się łupami, im żyje się lepiej. Podsycają tylko ogniska nienawiści i jątrzą. Bo to my mamy się dzielić, oni jak pokazuje np. Wyszków, doskonale potrafią współdziałać. Szałajda jest ponad partyjna.
Druga strona medalu :) "Zenku"
Dodane przez TD, w dniu 20.02.2014 r., godz. 15.46
W 2013 roku siedzieliśmy przed telewizorami średnio 4 minuty dłużej niż w 2012. Okazuje się jednak, że programy informacyjne w ub. r miały mniejszą oglądalność. Najwięcej widzów straciły "Fakty" TVN - ponad 400 tysięcy. To spadek o 11,02 proc. w stosunku do 2012 - podaje wirtualnemedia.pl.
do Zenka
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.02.2014 r., godz. 20.03
Widzę, że dyskusja rozkręciła się. Odpowiem najpierw Zenkowi, który w sposób ścisły odniósł się do II części mojego felietonu. Rzeczywiście nakłady GPC i GP w ostatnim czasie zmalały. Są to jednak stosunkowo niewielkie spadki po bardzo ostrym, ponad dwukrotnym wzroście w latach 2010-2011. Także są to względne spadki i w sumie w łatwy sposób wytłumaczalne. Generalnie media niezależne od układu postkomunistyczno-michnikowskiego w ostatnich latach zaliczyły duże wzrosty w każdym obszarze. Przykładem jest TV Trwam na multiplexie oraz powstanie i stabilny rozwój TV Republika. Tych przykładów jest więcej. Jeżeli chodzi o autorów książki "Resortowe dzieci" to mogę powiedzieć zakładając, że mówi Pan prawdę o ich rodzinach, że cieszę się z tego, iż potrafili zdystansować się od błędnych wzorców, które być może mieli w domu. Gdy natomiast mówimy o filmach "Układ zamknięty" oraz "Jack Strong" - specjalnie podałem ciekawe filmy, stworzone przez środowiska dalekie od opozycyjności w stosunku do dzisiejszej władzy, ale obrazujące jej degenerację. Mogę jednak pokazać również bardzo wiele filmów zakazanych w czerwono - różowych merdiach. Choćby liczne filmy : Aliny Czerniakowskiej, Grzegorza Brauna, Marii Dłużewskiej, Joanny Lichockiej, oraz Ewy Stankiewicz.
do ST
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.02.2014 r., godz. 20.25
Ciekawa wypowiedź, choć z nią zasadniczo nie zgadzam się. Ja osobiście nie mówię nigdy "ten kraj" na moją Ojczyznę. Mam przekonanie,że komuna to było po prostu państwo agenturalne. Bo zarówno Bierut, jak i Jaruzelski to nie byli wasale, tylko sowieccy agenci. III RP natomiast to postkolonialne i neokolonialne państewko. Powiedzmy półniepodległe i rządzone z małymi wyjątkami przez zwasalizowaną pseudoelitę. Oczywiście jest pewien postęp, ale niewystarczający.Absolutnie protestuję i nie zgadzam się w najmniejszym stopniu z określeniem, że moje środowisko nienawidzi Polski. To po prostu nieprawda. Myślę również, że wielu Polaków kocha Polskę.
Dodane przez Wiosna, w dniu 21.02.2014 r., godz. 00.26
Zgadzam sie z panem Markiem Glowackim,ze bardzo dużo Polaków kocha Polske.Emigracja zmusza nas do wedrowki za praca za chlebem.Nalezy zastanowic sie co czuja osoby,ktore musza opuścić Ojczyzne,zostawiając żonę,meza,dzieci i najblizszych.Chanba dla rzadu,ze zgotowali taki los.Zachecam do posluchania piosenki Andrzeja Rosiewicza,ktora przybliża klimat rozstan. www.youtube.com/watch?v=ZW_fu9EJWoI
Dodane przez UCZESTNIK, w dniu 21.02.2014 r., godz. 08.45
no to mareczek ma adwersarzy w swojej postawie a tak wydawało sie że jest taki"milusieńki"ps jak tam szar.za na płotki w STOLICY.
Dodane przez Jaworowy Klon, w dniu 21.02.2014 r., godz. 10.46
"Szarżą na płotki", Pan Marek zyskał uznanie wielu środowisk i ludzi. Nie próbuj pętaku tego wyśmiewać, bo Poklasku tu nie znajdziesz. Zwróć uwagę, na bezpłciową bezideowość swojego szefa PO Mroza. Kadencja mija, a on i jego zasiadające przy korycie zaplecze, już się POcą na myśl, że tak słodko PO wyborach już nie będzie. Przeleciało, a tu tylko fałszywe podejście do kwiatków. Ps. "Pola nadziei" jest to akcja Caritasu.
Dodane przez kl, w dniu 22.02.2014 r., godz. 08.11
Panie Marku i ile dobrze pamiętam film Układ Zamknięty sponsorowany był przez Kasy Stefczyka. A każdy Polak wie kto za nimi stoi. Poza tym to dobry film. A di PiS u i tak nikt mnie nie przekona. a dużo jadu jest w tej partii i w tych ludziach.
do kl
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.02.2014 r., godz. 16.04
Ciekawe, kto stoi za Kasami Stewczyka? Ja nie wiem. Prosilbym o wyjaśnienie. Jeżeli chodzi o film to pokazuje kompletną bezkarność postkomunistycznego układu, który bezwzględnie niszczy firmę, ponieważ jej własciciele nie chcą się podporządkować. Bezkarność dla zbrodniarzy (np. Kiszczak, Jaruzelski), bezkarność dla oszustów i manipulatorów (Michnik, Urban), bezkarność dla złodziei (Żelazo, FOZZ, afeta hazardowa, Amber Gold itp.). Bezkarność to cecha charakterystyczna III RP. Ale jak piekarz da biednym chleba to musi zapłacić podatek. Już z niego wycisną. Panie kl, a kto Pana przekonuje ?
Dodane przez kl, w dniu 24.02.2014 r., godz. 09.34
Najsmutniejsze jet to, że nikt. W tych wyborach po raz pierwszy będę niezdecydowanym, chyba tak to się nazywa w sondażach.
Pracuj do śmierci, PO wydłużyła Ci wiek emerytalny :)
Dodane przez EXPO, w dniu 24.02.2014 r., godz. 10.42
Mamy pierwszego (kl) bojownika o POzostanie Tuska obok słoika (konfitur). Od jakiegoś czasu w zamian straszenia Frankensteinem Kaczyńskim, którego już nawet dzieci się nie boją - POdsuwa nam się filozofię "NiC" - Nic się nie uda, Nic się nie zmieni, Nic nie warto robić. Nie idę na wybory... :) Ale mamy to już rozpracowane wielkim optymistycznym TAK! Tak dla zmian, Tak dla młodego ducha, Tak dla naszej przyszłości!!! Tak, wszystko się uda, bo wszystko zależy od nas! Wszystko się zmieni bo tego chcemy i na wybory pójdziemy. Niezdecydowani to ukryci agenci PO!!! a tych już, sorry, ale nie słuchamy!!!
Dodane przez Asia, w dniu 24.02.2014 r., godz. 15.42
Coś w tym jest, słychać, szczególnie wśród młodszych, to że najlepiej nie robić nic. Nie wiedziałam jednak, że taki marazm może być świadomie zaprogramowany przez tych, którzy widząc społeczne niezadowolenie - ok. 70%, próbują chwytać się wszelkich socjotechnik żeby tylko zniechęcić do głosowania. Mniej więcej tak - byłeś nasz, ale się zawiodłeś i nie oddasz na nas swojego głosu, to trzeba zrobić wszystko żebyś przynajmniej nie oddał głosu na opozycję. I sieje się postawę "NIC" - to nie zmieni. Zawsze takim kolesiom mówię, że "NIC" to ty masz w głowie, a że jestem super blond laska, która mówi im takie rzeczy, to próbują samodzielnie myśleć. Pozdrawiam
do Asi
Dodane przez Jacek, w dniu 24.02.2014 r., godz. 15.59
A Asia na kogo głosowała?
Dodane przez kl, w dniu 24.02.2014 r., godz. 16.50
Ja tylko chciałem napisać, że film mi się podobał a zostałem bojownikiem. Tak naprawdę to mam gdzieś wszystkich polityków, niech się sami starają o te "konfitury". Jak nie widzisz gwiazdy na którą masz głosować to na kogo byś oddał głos, zgodnie ze swoim przekonaniem? Chyba, że wystartują same super blond laski, albo sami kulturyści wtedy sprawa będzie prosta. Politycy powinni się bardziej postarać i nie tylko w momencie wyborów wtedy może na nich zagłosuję. I to jest moje prywatne zdanie tak więc proszę mi nie dopinać łatek.
Dodane przez Ja, w dniu 24.02.2014 r., godz. 17.16
"NIC nie ma sensu", cała ta polityka i politycy są bez sensu" Otóż to... teraz wieksza część tych służalczych mediów i ich redaktorów będzie wmawiać społeczeństwu że polityka to syf i brud, żeby ją ludziom zochydzić, żeby nie szli do wyborów. I to działa na bardzo wielu ludzi. Wiedzą że przegrają, ale będą tak robić, by jak najmniej przegrać.
No właśnie...kl
Dodane przez Asia, w dniu 24.02.2014 r., godz. 20.13
"Tak naprawdę to mam gdzieś wszystkich polityków, niech się sami starają o te "konfitury". Tymi słowami idealnie wpisujesz się w narrację "NIC", ale skoro jest to twoje prywatne zdanie... (?) Ja mam na tych polityków inny sposób, tutaj się tego nauczyłam. Chodzi o to, że nie wiem jeszcze na kogo będę głosowała, ale wiem, że nie zagłosuję nigdy więcej na głupszych od siebie :) a tak mi się ostatnio przydarzyło. i mamy co mamy, POdnoszenie POdatków i niewiele w zamian.
Dodane przez kl, w dniu 24.02.2014 r., godz. 21.24
Asia, ja mam gdzieś, ale daję im szansę. Niech mnie przekonają. Ale przy tym całym syfie myślę, ze graniczy to z cudem. Bo co jeszcze można obiecać. Kolejną Japonię, Irlandię, czy może mszę w Smoleńsku. Albo Paligłupa?
do kl
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.02.2014 r., godz. 17.25
Zachęcam do aktywności i wzięcia udziału w wyborach. Jedynie aktywne oddolne działania mogą zmienić naszą rzeczywistość. Jestem przekonany, że mamy wpływ na nasze losy. Nie może to być jednak epizodyczne działanie. Takie z wysokim prawdopodobieństwem prowadzi do zniechęcenia.
Dodane przez aaaa, w dniu 25.02.2014 r., godz. 18.31
a o strukturach w Wyszkowie i ich decydentach napisać by można 3 tomy tylko nie wiem czego......podobnież kościelny z Rodziny jest specjalistą od edukacji w Wyszkowie, czy oczy i uszy mnie mylą....o czym my tu rozprawiamy
Gest głodomorów, wszyscy oni sa tacy sami
Dodane przez TD, w dniu 25.02.2014 r., godz. 23.21
Jacek Protasiewicz (PO) zwołuje dziennikarzy i w blasku fleszy wysyła na Ukrainę... trzydziestoletni namiot, pięć dresów z urzędu i kilka kubków. Dziennikarze "Gazety Wrocławskiej" drwią z tego, co trafiło do busa, który pojechał z polskimi darami do Kijowa. Na specjalnej konferencji prasowej politycy PO z dumą oznajmili o swojej pomocy dla protestujących. Do Doniecka i Dniepropietrowska pojechał więc... 26-letni namiot (starszy niż niepodległa Ukraina), pięć dresów wyprodukowanych na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego (z logo urzędu), a także kilka kurtek, kubków i dwa małe kartony z żywnością. Niewiele?
Dodane przez Dwa fronty..., w dniu 26.02.2014 r., godz. 10.45
Fałsz i obłuda. Hańba, PO na narodowej tragedii Ukrainy chce sobie robić punkty. Nieważne ile osób weźmie udział w akcji, ile dobrego z tego wyniknie, najważniejsze to żeby ogrzać się świetle fleszy. POrażka totalna.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl