Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Artykuł o „szałajdzie” w prokuraturze

(Zam: 19.02.2014 r., godz. 17.03)

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku wciąż prowadzi czynności związane z zawiadomieniem Adama Warpasa dotyczącym komentarzy na stronie www.wyszkowiak.pl. Okazuje się, że złożył on także drugie zawiadomienie – tu sprawę prowadzi z kolei Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej.

Przypomnijmy – jesienią ubiegłego roku Adam Warpas potwierdził nam, że złożył zawiadomienie w prokuratorze. Chodzi o komentarze na stronie www.wyszkowiak.pl. Pułtuska prokuratura zażądała od „Wyszkowiaka” udostępnienia adresów IP i innych danych abonentów wskazując nicki komentatorów i treść ich komentarzy. Tygodnik „Wyszkowiak” wniósł zażalenie na to postanowienie, które prokuratura uwzględniła. Prokuratur prowadząca, Ewa Romianik poinformowała nas na początku tego tygodnia, że jeszcze nie wydała postanowienia w tej sprawie.
Sytuację tę opisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku w artykule „Obrażony za szałąjdę”. Jak się okazuje, w przypadku tego tekstu Adam Warpas również złożył zawiadomienie w prokuratorze – sprawę tę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej. Nie udało się nam ustalić, czego dokładnie dotyczą czynności, ponieważ jak usłyszeliśmy od prokuratora odpowiedzialnego za ich prowadzenie, akta zostały przesłane do policji w Ostrowi Mazowieckiej. O tym, że takie zawiadomienie zostało złożone dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu otrzymując telefon z policji – Adam Warpas nie informował nas wcześniej, że zawiadomienie zamierza złożyć. Jak się jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dotyczy ono ujawnienia w artykule „Obrażony za szałajdę” niektórych informacji. Przypomnijmy, że prócz sprawy toczącej się w Prokuraturze Rejonowej w Pułtusku w tekście tym poinformowaliśmy też o piśmie A. Warpasa skierowanym do „Wyszkowiaka”, w którym wniósł o „natychmiastowe usunięcie z forum internetowego www.wyszkowiak.pl wszystkich komentarzy zawierających słowo „szałajda” i niedopuszczenie do ich publikacji w przyszłości”. Zastępca burmistrza wskazywał wtedy na interpretację tego określenia stosowaną przez komentatorów (nie istnieje ono bowiem w słownikach) na stronie internetowej „Wyszkowiaka”, którą uznał za narażającą godność osobistą i na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznej.
J.P.

Komentarze

Kaczyński na świadka!!!
Dodane przez knom, w dniu 19.02.2014 r., godz. 17.37
To jest coś szerszego niż układ rządzący. Panujący to są nie tylko politycy, ale także biznesmeni i świat mediów. Tam jest poczucie wspólnego interesu, a nawet poczucie wspólnego władztwa nad III Rzeczpospolitą. Jeżeli to władztwo im się na jakiś czas odbiera, to jest wielki skandal - tam nie ma normalnego rozumienia demokracji - władza ma być zawsze "nasza" - Jarek Kaczyński. Panie Warpas, a co z klientelizmem pod pańskim patronatem?
Obrażony za co?
Dodane przez Fan, w dniu 19.02.2014 r., godz. 18.19
Warpas obrażony za "układ rządzący", którego jest częścią? Niezła z tego SzAŁAJDA!
Klientelizm do znudzenia, mówi ci to coś?
Dodane przez Klientelizm!, w dniu 19.02.2014 r., godz. 18.22
Klientelizm - układ nieformalnych zależności typu ekonomiczno-politycznego, w ramach których wpływowy decydent polityczny (lub zasobny dysponent dóbr ekonomicznych - (patron) roztacza opiekę nad osobą (lub grupą społeczną) - (klientela) w zamian za poparcie polityczne. Zjawisko klientelizmu jest powszechnie uznawane za formę patologii społecznej, ponieważ narusza formalne i oficjalne reguły gry politycznej i ekonomicznej. Powiązania typu klientelistycznego zaburzają prawidłowy (z punktu widzenia obowiązujących urządzeń i instytucji społeczno-politycznych) proces dystrybucji dóbr politycznych i ekonomicznych, doprowadzając do powstania "szarej strefy" nie podlegającej ogólnospołecznej kontroli. Zjawiskami pokrewnymi są zjawiska nepotyzmu oraz kumoterstwa.
Dodane przez Hajke, w dniu 19.02.2014 r., godz. 18.56
Przypomnijmy, że prócz sprawy toczącej się w Prokuraturze Rejonowej w Pułtusku w tekście tym poinformowaliśmy też o piśmie A. Warpasa skierowanym do "Wyszkowiaka", w którym wniósł o "natychmiastowe usunięcie z forum internetowego www.wyszkowiak.pl wszystkich komentarzy zawierających słowo "szałajda" i niedopuszczenie do ich publikacji w przyszłości". A czy ja mogę zażądać, żeby nigdzie więcej w gazetach nie publikowano niepodobającego mi się słowa "Warpas"? Mogę to zaskarżyć?
Dodane przez ola, w dniu 19.02.2014 r., godz. 18.57
tak po ludzku, proponuje odroczyć komentarze
Dodane przez Hajke, w dniu 19.02.2014 r., godz. 19.07
Z jakiego to niby względu? Warpasowi mało było prokuratury w Pułtusku, że poleciał z donosem do Ostrowi Mazowieckiej. Jak czytamy, sprawy ciągle się toczą, nikt ich nie odracza z żadnego powodu.
Szałajda
Dodane przez Asia, w dniu 19.02.2014 r., godz. 19.32
Nie będę oryginalna, ale przypomnę to co już tu kiedyś czytałam. ...pan Warpas o kilkanaście lat rozminął się z czasami, w których mógłby czuć się jak ryba w wodzie...
Dodane przez Konfident konfiturowy, w dniu 19.02.2014 r., godz. 19.50
PWiK to dopiero przechowalnia różnych zaangażowanych POlitycznie aparatczyków!. I zięciunio Sobczaka się znalazł :) Mój sąsiad tez szukał tam pracy, ale ma zbyt wąskie plecy.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.02.2014 r., godz. 20.07
Co mu się w tej "szałajdzie" nie podoba? PiS może się w niej przeglądać jak w lusterku. Kogo chcecie oszukać?
Dodane przez Longin, w dniu 19.02.2014 r., godz. 20.46
Wypadek,pobyt w szpitalu,rehabilitacja p.Warpasa i ten caly dramat dla niego i jego,rodziny moze ten czas pozwoli mu uswiadomic czym jest zycie,jak nalezy postepowac,zeby nie krzywdzic innych.Los pokazał mu,ze hojrakIem jesteśmy do czasu,a potem karta sie odwraca i nawet przy potrzebach fizjologicznych nie radzimy sobie sami.To co sie wydarzylo,moze skloni go do pokory.Wnoszac skargi do prokuratury chciał.w bezczelny sposob moze zabronić nam pisania prawdy o tym jak pracuje nasza wladza o tym,ze jest kolesiostwo,nepotyzm,samowladztwo,dorabianie sie i mozna dać wiele innych przykladow niegospodarności O nie p.Warpas,zagalopowal sie pan za daleko.Jednym slowem wstyd,hańba,kompromitacja.Prosze sobie uswiadomic,ze my pana niechcemy,jest pan naszym ciężarem nas podatnikow.Zycze pomyslnego powrotu do zdrowia i zadumy nad sprawiedliwością losu. E
Dodane przez O.N.A., w dniu 19.02.2014 r., godz. 21.49
Z tego co pamiętam "Szałajda" to bardzo zgrabne określenie wszystkiego tego co inaczej możemy nazwać "społeczną patologią". Dalej jednak nie rozumiem jak człowiek, ktokolwiek, może sobie rościć prawo do zakazywania stosowania pewnych określeń. Tym bardziej, że pojęcie to pasuje do zastanej rzeczywistości jak ulał. Co raz wychodzą nowe kompromitujące partię fakty. W świetle tej wiedzy strasznie ciężko będzie panu Warpasowi odeprzeć zarzuty "Szałajdy", które paradoksalnie maja mu utrudniać sprawowanie funkcji. Pogubił się pan strasznie, i gdyby to było po wypadku zrozumiałabym i pomyślała "no tak upadł na głowę", ale pogubił się pan będą c w pełni sił. To jest niepokojące.
Dodane przez ..., w dniu 19.02.2014 r., godz. 22.21
Szałajda=nepotyzm+hipokryzja - wszystko tu mamy, zaprzeczycie? Nie tyczy się to jedynie do PiS! PO ma w tej dziedzinie nie mniejsze zasługi.
Dodane przez Zonk, w dniu 19.02.2014 r., godz. 23.09
W PWiK razem z TBS POwiaki okopali się na maxa. czekamy kto pierwszy wystąpi z apelem "głosujcie na mnie, by żyło mi się jeszcze lepiej"?
którą uznał za narażającą godność osobistą i na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznej.
Dodane przez Zonk, w dniu 19.02.2014 r., godz. 23.17
Czy to przez to, na jesieni burmistrz Nowosielski POzbawił Warpasa odpowiedzialności za Promocję, Sport i Kulturę? Zdaje się, że utrata zaufania u burmistrza dla W. nastąpiła z zupełnie innych powodów. Z jakich?
Szałajda to konszachty władzy z mediami
Dodane przez M, w dniu 19.02.2014 r., godz. 23.46
Kiedy sport i kultura były pod pana kuratelą jedno z mediów dostało dziwne i nie do końca rozliczone zlecenie. Przypomina pan coś sobie?
Dodane przez Wiosna, w dniu 19.02.2014 r., godz. 23.52
Nepotyzm,kolesiostwo,intrygi to tym mogą sie pochwalić PiS,PSL!PO.Dowody jak na dłoni.To jest Wyszkow,a więc nie trudno o rozpracowanie kto jestem z kim,dlaczego i po co.Tak obrzydliwych przedstawicieli tej wladzy i polityków,ktorzy uwili gniazdka tylko dla siebie i ich poplecznikow.Rozpedzic te zgnilizne,wtedy Wyszkow odetchnie i zmieni sie jego oblicze.
Pokój olimpijski
Dodane przez Zen, w dniu 20.02.2014 r., godz. 01.05
Niemałą zagwostkę ma prokuratura z tym Warpasem. Obrażony na "szałajdę", chyba jako jedyny nie widzi, że tapla się w niej po uszy. Wszystko co to, niezbadane do końca słowo, określa jest udziałem jego a także partii. Nepotyzm, kumoterstwo, klientelizm, parcie na koryto, układ z mediami to wszystko celne strzały, które bez problemu zostaną obronione. Coraz bardziej wydaje mi się, że prawdziwym motorem tych kompromitujących "prawicowca" działań z donosami do prokuratury, jest chęć zemsty na tych, którzy odważyli się obnażyć prawdziwy obraz wyszkowskiej polityki z jej głównymi graczami. "Szałajda" to pretekst do poznania "winowajców", dlatego kierując się dobrem i interesem społecznym, należy ich przed taką zemstą bronić. Na kryształowym wizerunku Warpasa pojawiła się poważna rysa, a to dla człowieka, który z polityki uczynił sobie sposób na życie, jest wielkim zagrożeniem. Drugim zastępcom burmistrza został w wyniku układów koalicyjnych PiS PO PSL WS, na Poczcie Polskiej również wylądował z partyjnego rozdania. Polityce zawdzięcza wszystko. Ktoś mu wytknął coś za paznokciami i nie może się z tym pogodzić. Proponuje przychylić się do apelu "oli" i zawiesić dalsze komentarze, mając na uwadze, że cokolwiek by jeszcze nie wymyślił i do ilu prokuratur się nie zgłosił, to sam siebie nie oszuka. Było o tym pisane już wcześniej. Życzmy mu powrotu do zdrowia i dużo sił, będzie jeszcze musiał przełknąć wiele gorzkiej prawdy.
Też szałajda
Dodane przez Kidman, w dniu 20.02.2014 r., godz. 06.48
Zbigniew Szałajda to aparatczyk z czasów poprzedniego ustroju. Od 9 października 1982 do 19 września 1988 był wicepremierem w rządach: Wojciecha Jaruzelskiego i Zbigniewa Messnera. W 1986 stanął na czele specjalnej kryzysowej komisji rządowej, powołanej w związku z katastrofą w Czarnobylu. Czy zdaniem Warpasa i wyszkowskiego PiS on też powinien zaprzestać używania swojego nazwiska. A ja temu Warpasowi współczułem w związku z wypadkiem a tu okazało się, że jest to zwykły pieniacz niegodny sprawowania funkcji do których został powołany. PiSie, PiSie wyszkowski widok w tobie marny.
Rzady ludzi niedojrzałych
Dodane przez Szałajda 10, w dniu 20.02.2014 r., godz. 07.25
I tak się kończy pajdokracja (rządy ludzi niedojrzałych). Zawsze obrażaniem się na tych, dla których zobowiazał się pracować, na tych którzy wynieśli go na to stanowisko. Obrażaniem się za to że mu wytykaja błędy, jak tak można, przecież on jest burmistrzem, społeczeństwo powinno nosić go w lektyce, krytykować jego prace a skad to niedopuszczalne. Warpas jak ci nie wstyd. Nie chcę odbierać burmistrzom pierwszeństwa dlatego podpiszę się Szałajda 10
Dodane przez pytanie na śniadanie., w dniu 20.02.2014 r., godz. 09.03
W części zgadzam się z O.N.A. W demokracji są pewne zasady, sposób postępowania. Jeśli komitety idą do wyborów oddzielnie to jak tworzą koalicję to powinni zawrzeć pisemną umowę, zrobić konferencję prasową, poinformować o personaliach i zamierzeniach, aby można było taką koalicję rozliczyć. Obserwuję życie publiczne w Wyszkowie o żadnej konferencji po wyborach nie słyszałem, podobnie jak o umowach między PO, Wspólnotą czy PiS. Z tego co słyszałem od członka PiS w Wyszkowie, to pytali Sobczaka o umowę koalicyjną, odpowiedzi nie dostali, nieoficjalnie mówi się że pisemnej umowy nie było, wszystko jest ustnie czyli na "gębę". Czy takie postępowanie można nazwać układem, co to są za standardy? Mam też kolejne pytanie, co to jest właściwie ta Wyszkowska Wspólnota Samorządowa, na której czele stoi burmistrz Nowosielski? Czy to jest tylko komitet wyborców czy coś poważniejszego np. stowarzyszenie. Po 8 latach rządów w Wyszkowie tej struktury powinniśmy wiedzieć, kto tym kieruje, kto do niego należy. Prasa powinna prześwietlić te ciało publiczne. Bo jest wiele rzeczy w Wyszkowie, które są złe i powinny obciążać tą ekipy a okaże się, że nie ma odpowiedzialnych a po pewnym czasie zmienią szyld. Był niedawno taki gość jak kolega Nowosielskiego, Bączyk, dyrektor domów komunalnych a później dyrektor PECu po wyrzuceniu Sędziaka, odszedł w atmosferze skandalu. Czy należał do Wspólnoty? Z ostatniego wywiadu z prezesem Bugu Wyszków usłyszeliśmy, że stadion niszczeje, nie był remontowany na czas, czy dyrektor WOSiRu, Wiśniewski, odpowiedzialny za to, należy do Wspólnoty? Z ostatniego wywiadu z prezesem klubu siatkarskiego wynika, że burmistrz obiecał mu, że w ciągu najbliższych dwóch lat rozpocznie budowę nowej, większej hali sportowej, aby mogli wnieść akces do Plusligi. Czy z tego wynika, że w najbliższym czasie koalicja PO-Wspólnota-PiS będzie budowała obiekty sportowe? Kto będzie ponosił odpowiedzialność za te niekorzystne dla miasta inwestycje? Pytanie na koniec czy PSL też jest w koalicji miejskiej? Bo na jakiej zasadzie do rad nadzorczych wyszkowskich spółek powołano dwie osoby związane z PSLem? Jaką rolę sprawują członkowie PSL, Wróbel, Frąckiewicz czy Mikołajczyk? Kt
Dodane przez Szałajda!, w dniu 20.02.2014 r., godz. 09.14
Jak się jest zdegradowanym w obowiązkach trzecim burmistrzem to nie ma co robić i się nudzi. Jest dużo czasu na donosy i chodzenie po prokuraturach. Na 100% odbywa się to w godzinach pracy. "Układ rządzący" wg J. Kaczyńskiego w Wyszkowie objawia się m.in. tak: 3 burmistrz początkowo odpowiada za promocję, turystykę, sport, oświatę i kulturę. Pobiera za swoje obowiązki ok 10 tysięcy zł. wychodzi ok 2 tysiące za dziedzinę, za którą odpowiada. Wiemy, że został pozbawiony odpowiedzialności za promocję, turystykę, sport i kulturą, czyli odeszło mu 4/5 obowiązków, pozostała oświata. Jakim cudem nadal pobiera pensję ok . 10 tysięcy złotych? Uczciwie powinien dostawać 2 tysiące plus dodatki. Wtedy mógłby z godnością mówić o sobie Prawo i Sprawiedliwość. Tak niestety nie jest. To jest polityka zwana "szałajdą". Nie zaprzeczy.
Pomyłka - pozostała oświata, nie kultura.
Dodane przez Adam, w dniu 20.02.2014 r., godz. 09.50
...3 burmistrz początkowo odpowiada za promocję, turystykę, sport, oświatę i kulturę. Pobiera za swoje obowiązki ok 10 tysięcy zł. wychodzi ok 2 tysiące za dziedzinę, za którą odpowiada. Wiemy, że został pozbawiony odpowiedzialności za promocję, turystykę, sport i kulturą, czyli odeszło mu 4/5 obowiązków, pozostała kultura... (nie kultura pozostała, ale oświata)
Świetne świeże spojrzenie "pytanie na sniadanie" 9:03
Dodane przez O.N.A., w dniu 20.02.2014 r., godz. 11.44
Wystarczy oficjalnie pismem, listem otwartym zapytać pana Sobczaka o kulisy i jakość zawartej w imieniu partii koalicji. Koalicja na gębę, dobre określenie wyszkowskich standardów, dziwi, i tu zwrócę się do pana posła Czartoryskiego, że z udziałem PiS i zapewne za jego wiedzą. Interesująca byłaby treść mówiąca o podziale tzw. łupów. Czy istnieje zapis panie Warpas, który mówi o etatach w WOSiR i innych? Pewnie nie, bo szałajdy się nie dokumentuje, ale ktoś o to wszystko się jeszcze upomni. Straciliście panowie samokontrolę i umiar. Kaczyński na świadka!
Dodane przez roms, w dniu 20.02.2014 r., godz. 11.48
Pytanie do anonimowych nieszałajdaków: kim ICH zastąpić? Najwyższy czas na "poczęcie" gabinetu cieni bo za 9 miesięcy wybory a dotychczas tylko Judyta ujawniła swoje rozważania o ewentualnym kandydowaniu.
Koniec PiS w Wyszkowie
Dodane przez Wert., w dniu 20.02.2014 r., godz. 13.21
Kończ Warpas. Wstyd przynosisz temu miastu. Odchodząc w niesławie - co niebawem nastapi - obowiązkowo zabierz ze sobą Sobczaka i cały ten wyszkowski PiS.
Jemu nie o "szałajdę" chodzi!
Dodane przez knom, w dniu 20.02.2014 r., godz. 14.41
Nie warto się jeszcze ujawniać. Niech za przykład posłuży treść artykułu, pod którym tu piszemy. Zagrożeni odcięciem od żłoba będą robić wszystko by taki "gabinet cieni" zdyskredytować. Mamhaki zaczną szukać i węszyć, plotkować i knuć! Inni biegać po sądach, policji i prokuraturach. Oni tylko na to czekają. Warpas, jak wyszło z artykułu "obrażony za szałajdę", z szałajdy zrobił sobie pretekst do poznania ip najbardziej aktywnych komentatorów. W nich widzi zagrożenie dla swojej ekipy i siebie. czują siłę, ale nic nie mogą zrobić. Niech tak zostanie, do wyborów sporo czasu. Niech dalej się kompromitują.
Dodane przez Lokis, w dniu 20.02.2014 r., godz. 15.25
Ciekawe jest też pytanie, co to jest ta wspólnota samorządowa, na jakiej po działa podstawie i się rozlicza z efektów? A do kolegi Wert, mam małą uwagę. Nie wszyscy w wyszkowskim PiS są pokroju tych dwóch przez ciebie wymienionych. W strukturze tego koła powinna nastąpić zmiana jakościowa na tych, którym się chce zrobić coś więcej aniżeli tylko pod siebie i dla kilku "wiernych".
Dodane przez smor, w dniu 20.02.2014 r., godz. 15.49
szczekajcie Psy a i tak karawana idzie dalej.
Dodane przez Psy, w dniu 20.02.2014 r., godz. 17.08
Daleko nie zajedzie. Masz rację, że staroświecka karawana, bo to już od dawna nie jest POciąg. Ten "maszynista" już daleko nie zajedzie z tą karawana. A życie też POkazuje jacy z was kierowcy.
Karawana zmieża do nieuchronnego końca.
Dodane przez Fatamorgana, w dniu 20.02.2014 r., godz. 17.39
Idzie, coraz częściej jak po grudzie. Jeszcze kilka miesięcy i dla wielu okaże się koniec wycieczki. Pan Adam nic nie ugra w jednomandatowym okręgu wyborczym (JOW), nawet jak zastosuje fortel podwójnego kandydowania łącząc kandydowanie na burmistrza. Chociaż wątpię, żeby szef miejskiego koła pan Zaremba chciał go wystawić jako kandydata na to stanowisko. Sobczak przecież w mieście nie ma nic do powiedzenia.
Dodane przez a nie dam, w dniu 20.02.2014 r., godz. 18.30
najpierw niech się wyleczy bo chyba karawana odjechała. Może warto zwrócić uwagę na to, co jest wartością w życiu. Polityka może też być uczciwa i dla ludzi. Ale trzeba szanować Naród a nie nad nim się pastwić i straszyć. Wszystkie układy mogą się skończyć i co później?
Brawo Jasiu! Kiepsko ci poszła matura dlatego takiego grniuszu nikt się nie spodziewał.
Dodane przez Jacek, w dniu 20.02.2014 r., godz. 18.49
Czyli w pułtuskiej prokuraturze mamy wniosek "obrażonego za szałajdę" za sformułowanie szałajda, a w ostrowskiej z artykuł informujący o tym o pułtuskiej sprawie. To teraz spodziewać się, że w wołomińskiej będzie pozew za artykuł informujący o sprawie ostrowskiej. Jeśli redakcja napisze, że o sprawie wołomińskiej, ten złoży pozew do legionowskiej, a na koniec w węgrowskiej i ostrołęckiej... Brawo Jasiu.
Dodane przez ?, w dniu 20.02.2014 r., godz. 19.18
Zero wyborczego poparcia, dla tych panów!
Dodane przez Ela, w dniu 20.02.2014 r., godz. 19.34
Jaskrawy przykład tej szałajdy, to trzymanie statysty na siłę. Nie dał rady w sporcie, promocji, turystyce i kulturze, uczepili mu oświatę, której jest kulą u nogi ale pensja ta sama. Skończmy z tym Babilonem.
Dodane przez Asia, w dniu 20.02.2014 r., godz. 23.37
Ile ten pan musi mieć w sobie zgorzknienia i kompleksów?
Zdrówko i pa,pa Warpasie
Dodane przez Anonim, w dniu 21.02.2014 r., godz. 06.52
Niech wraca do zdrowia ale do Wyszkowa niech już nie wraca. Ot PiSowska szałajda.
Dodane przez O.N.A., w dniu 21.02.2014 r., godz. 08.10
Prof. Monika Płatek: "Zbyt często służy on (art. 212) do tuszowania nieumiejętności komunikowania się przez ludzi, którzy tę umiejętność muszą posiadać". - II zastępca burmistrza już nie będzie nic musiał, bo dalsze POlitykowanie wydaje się być nie dla niego. Stracił szersze poparcie.
Jemu nie o "szałajdę" chodzi!
Dodane przez Daro, w dniu 21.02.2014 r., godz. 09.04
Popieram knoma. Nie ujawniać swoich intencji. Obserwować i wytykać. Jak oni (szałajda) zbierać haki sięgać do pamięci i kompromitujących wypowiedzi. Podsumować i podliczyć.
Dodane przez Zorro, w dniu 21.02.2014 r., godz. 10.23
Ten PiS zaczyna mnie przerażać, czy tak będzie wyglądała Polska po wygranych przez nich wyborach? Przez pierwsze trzy lata jak się dorwą do władzy to nic innego nie będą robić tylko ścigać za swoje własne kompleksy. Powstanie coś na wzór Sądów 24h, do łask wróci Andrzej Kryże, komuch na usługach PiS. czarno to widzę.
Ku opamiętaniu
Dodane przez Karo, w dniu 21.02.2014 r., godz. 10.46
Sobczak hipokryto opamiętaj się wreszcie. Widzisz przecież że niszczysz całe środowisko prawicowe w Wyszkowie. Przyhamuj swoje zapędy"korytowe". Już teraz w Wyszkowie wielu mówi "obłudny jak pisowiec". Gorzej będzie dla ciebie jak ludzie zaczną cię rozliczać a jak sam wiesz jest z czego was rozliczać oj jest.
Jarek Kaczyński do prokuratury, nazwał "szałajdę" swoimi słowami
Dodane przez Anonim, w dniu 21.02.2014 r., godz. 13.22
"To jest coś szerszego niż układ rządzący. Panujący to są nie tylko politycy, ale także biznesmeni i świat mediów. Tam jest poczucie wspólnego interesu, a nawet poczucie wspólnego władztwa nad III Rzeczpospolitą. Jeżeli to władztwo im się na jakiś czas odbiera, to jest wielki skandal - tam nie ma normalnego rozumienia demokracji - władza ma być zawsze "nasza" - J. Kaczyński. Zadzam się z nim w 100%
Ja zgadzam się z Zorro.
Dodane przez Bożena, w dniu 21.02.2014 r., godz. 14.41
A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści! Jak siem tylkom dorwom do grubszej władzy, to dopiero pokażą. Strach się bać.
Dodane przez Ali, w dniu 21.02.2014 r., godz. 16.42
Teraz to tylko PO się cieszy i zaciera ręce z waszych kłótni.
Dodane przez Kara, w dniu 21.02.2014 r., godz. 17.32
O chyba się nie cieszy PO, z takiego obrotu sprawy. Dlaczego? Psuje się sprawdzony układ, gdzie POwcy znajdą bardziej pazernego na byle stołki koalicjanta. Tu szałajda doskonale działa, a jak przyjdzie nowa prawica i nie będzie taka sprzedajna jak te lisy? PO się już POci. Kilka stołków POleci na trawkę, będzie więcej czasu na POczytanie, kartę w bibliotece się założy. :)
"Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na msze dzwoni".
Dodane przez Szałajda, w dniu 21.02.2014 r., godz. 22.48
Ta "Szałajda" to wydaje mi się, jest bombą z opóźnionym zapłonem. Jest jak pułapka, w którą wydaje się złapał się cały wyszkowski PiS, i z kretesem w niej polegnie. Zresztą przy niewielkim zaangażowaniu drugiej strony. Zegar tyka, a oprócz zaskarżenia tego bombowego sformułowania do prokuratury, sygnatariusze "układu" nic nie mają. Zupełnie inaczej ma się druga strona, nie dość, że zbytnio się ewentualnością procesu nie przejęła, to bez wielkiego wysiłku trzyma na złotym łańcuszku tę bestię okrutną i złą "Szałajdę", która pasie się na, kolejnych wiele mówiących o prawdziwym obliczu tutejszej polityki, komentarzach. Jest gruba jak świnia i wciąż rośnie, jak pęknie, ochlapie gnojem nie jedną osobę. Wiele z nich, nie zdoła się z tego oczyścić. A wszystko na oczach samego prezesa, naiwny jest ten, kto nie widzi prawnej możliwości jego występu w naszym mieście. Oj będzie się działo, jak z nietykalnym autorytetem dyrygentem, który przeklina dziś dzień, w którym przybrawszy pozę św. Franciszka, wkroczył na drogę sądową przeciwko oczywistej prawdzie. Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie - jaką rolę w tej "pułapce" odgrywają zaangażowani w "Szałajdę" dwaj pozostali burmistrzowie? Czyżby w ten sposób, w białych rękawiczkach, chcieli się pozbyć współpracującej, ale obciachowej i kosztownej konkurencji? Będzie się działo, diabeł na msze dzwoni!
Diabeł tkwi w szczególłach...
Dodane przez Cwana na swój sposób, w dniu 22.02.2014 r., godz. 10.00
Daje do myślenia. Tylko nie rozumiem po co wam ten Kaczyński, chyba tylko dla rozgłosu i sensacji? Chodzi wam, że sprawa dyrygenta (WOŚP) stała się głośna, a on sam traci ochronny parasol, bo jednak okazuje się, ze wcale tak transparentnie i kolorowo nie jest. I tu PiS stanie się jak on przymuszony do udowodnienia swojej niewinności. Szałajda to klientelizm, kumoterstwo, nepotyzm i hipokryzja, czyli to w czym wszystkie wyszkowskie partie celują bez wyjątków. Wiem, chodzi wam o przedwyborcze pokazanie skali tego zjawiska, a nic jak głośna medialna sprawa lepiej tego nie nagłośni. Zaczynam robić się ciekawa.
Dodane przez Zonk, w dniu 22.02.2014 r., godz. 10.25
Siatka beneficjentów zatrudnieniowych Szałajdy, to jedna sprawa, druga sprawa to układ przepływów budżetowych pieniędzy. Pomimo można by powiedzieć dużej kontroli, bardzo dużo pieniędzy trafia w układ w sposób nienagłośniony.
Warpas = Sobczak
Dodane przez Anonim, w dniu 22.02.2014 r., godz. 10.56
"Tonący brzydko się trzyma" To do Warpasa i Sobczakowego PiS. Warpas Sobczak dwa bratanki do kombinatorstwa i do donosów. Wyborcy się już na was szykują.
Dodane przez Za, w dniu 22.02.2014 r., godz. 12.13
Podstawowa sprawa to żeby towarzysz przewodniczący wyjaśnił całemu pisowskiemu elektoratowi na czym polega ta prawa i sprawiedliwa polityka jego partii w Wyszkowie. Jak doszło do koalicji ze śmiertelnym wrogiem PiSu PO, z postkomuchami i jakie łupu przypadły i komu. Ten papier mówiący o tej koalicji trzeba będzie upublicznić. Bo faktycznie, jak okaże się, że jest bez papieru, to poczuję się oszukany jako ten co głosował na prawych i sprawiedliwych. O to samo powinni poprosić swoich liderów sympatycy PO, wśród których jest też przecież sporo normalnych ludzi.
Dodane przez Stasio, w dniu 22.02.2014 r., godz. 13.41
Rece opadaja na myśl ,kto reprezentuje wyszkowskie ugrupowania partyjne i jak oni postepuja. Aż dziw bierze,ze nie mozna dopatrzyc sie pozytywnych dzialan na rzecz obywateli.Wszyscy ci uwili gniazdka tylko dla siebie szydzac,lekceważąc,pogardzajac i plawiac sie w luksusach.Jak to sie dzieje,ze ci osobnicy dopiero będąc szefami poszczególnych partii,oczywiście wskakujac na dobre posadki,nagle dorabiają sie krocie.Nalezy uczynić wszystko,zeby rozliczyć ich z tych magicznych osiągnięć.Taka sama partia,a moze nawet gorsza od pozostalych jest PSL i jego guru Jastrzebski.osobnik bez twarzy i honoru,ten dla którego najwazniejsze osiagniecia to niszczenie ludzi,przerosniety do granic nepotyzm,cwaniactwo,pchanie na szkło,karierowiczostwo i ukladziki.Zapomnialem dodać, ze jeszcze bez sumienia.Kiedy rolnicy iinni członkowie tej partii sie obudza.Wyszkow nawiedzila plaga,Nalezy pogonic to szemrane towarzycho,niech w naszym miescie zapanuje spokój,a ludzie ktorzy ich zmienia,zadbają o dobro miasta,gminy i ich obywateli. Z nadzieja na dobre czasy,pozdrawiam.
Sobczak czekamy na odpowiedź.
Dodane przez K., w dniu 22.02.2014 r., godz. 13.50
Wzywam Sobczaka aby odowiedział na te wszystkie zarzuty. Odpowiedź w stylu "psy szczekają karawana jedzie dalej" jak do tej pory może tylko potwierdzać to co ludzie piszą. Z wypowiedzi wynika obraz człowieka bez uczciwości, nepotycznego, pazernego na władze i profity, a co najważniejsze nie stosujacego zasad demokracji ot zwykłego korytowca. Z wypowiedzi wynika obraz człowieka, który swoimi czynami zaprzecza ideom PiS. Jeżeli chociaż część jest z nich prawdą - to twoje miejsce nie jest w PiS. Twoje miejsce jest przed tymi do których donosisz na społeczeństwo. Część tych zarzutów łatwo może wyczerpać znamiona korupcji politycznej. Wytłumacz to nam wszystkim - wierzę, że to nieprawda - albo zejdź ludziom z oczu bo sprawidliwość i tak cię dosięgnie.
Dodane przez Adwokat, w dniu 22.02.2014 r., godz. 15.03
Temu panu ze zdjęcia to chyba nie szałajda przeszkadza, ale coś zupełnie innego. Kto odpowie na pytanie dlaczego Nowosielski na jesieni pozbawił go tylu kompetencji? Czym "naraził się na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji publicznych"? Może pan Sobczak odpowie...
Dodane przez Stasio, w dniu 22.02.2014 r., godz. 15.53
Pomyslec,co zgotowala nam ta niby wladza.Analizujac ich poczynania,odnosi sie wrazenie,ze jest to celowa,przemyślana robota niszczenia swoich obywateli.Ten skandal,ta plaga jak ktoś to określił musi miec swój kres i to bardzo szybko.Dobrze,ze o tym piszemy,ze buntujemy sie i będziemy jeszcze dokladniej i wnikliwie analizowali tych karierowiczow.
Sobczak czekamy na odpowiedź.
Dodane przez Lokis, w dniu 22.02.2014 r., godz. 22.54
Jedyne wyjście napisać list otwarty do towarzysza, będzie musiał odpowiedzieć.
Idealny kandydat
Dodane przez CC, w dniu 23.02.2014 r., godz. 00.17
Organizatorzy XIV Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku poszukują sobowtóra Charlie Chaplina. Idealny kandydat musi być fizycznie podobny do słynnego komika, płeć nie ma znaczenia... Kogo mam na myśli? Melonik i laska się znajdą.
Dodane przez Jan4P, w dniu 23.02.2014 r., godz. 09.02
Jeśli czegoś nie wiemy, to pytamy. Tego Panie uczą dzieci w szkole już od najmłodszych lat. Nauczony zapytam o przyczyny degradacji burmistrza Warpasa, kto przejął odebrane mu kompetencje w zarządzaniu promocją, sportem, turystyką i kulturą? Czy poszła za tym degradacja finansowa? Szkoda żeby takie pytania musiały być zadawane w sali sądowej.
Dodane przez Zołza, w dniu 23.02.2014 r., godz. 11.30
Zapoznałam się z procesem kapelmistrza Owsiaka, poczytałam trochę niezależnych opinii i już teraz widać, że raczej więcej pan Owsiak na tym straci niż zyska. Poczuł się nietykalnym i stracił kontakt z rzeczywistością, odleciał totalnie zbytnio ufając w swoją władzę. W Wyszkowie mamy podobną sytuację. Też trzeba będzie bufonadę sprowadzić na Ziemię.
Do "roms"
Dodane przez Cichociemni, w dniu 23.02.2014 r., godz. 15.32
"Pytanie do anonimowych nieszałajdaków: kim ICH zastąpić? Najwyższy czas na "poczęcie" gabinetu cieni bo za 9 miesięcy wybory a dotychczas tylko Judyta ujawniła swoje rozważania o ewentualnym kandydowaniu." Raz, że się za wcześnie nie ujawniać (Warpas w nosie ma Szałajdę, on chciał ip komentatorów). Dwa, że też zbyt wcześniej nie ujawniać haków na szałajdę, ani planów na proces. Niech żyją w niepewności kto i co zagraża ich politycznemu światu?
Dodane przez Anka, w dniu 23.02.2014 r., godz. 15.42
Dziwie sie,ze zaden z krytykowanych nie ma odwagi odpowiedziec na komentarze mieszkancow.Ze skupieniem powinni sledzic nastroje,zale,watpliwosci i problemy jakie tutaj są poruszane..A tu co? Cisza.Obowiazkiem ich jest reagowac na wszelkie nie tak.Zapewne nie sadzili,jak ogromna posiadamy wiedze ,o ich. ,, urzędniczej pracy"
"Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na msze dzwoni".
Dodane przez Samson, w dniu 23.02.2014 r., godz. 19.30
Rykoszetem powinno się dostać następnym układowiczom szałajdy PO. Zaraz zacznie się kolejny cyrk przedwyborczy i Adam Mróz znów robić będzie za iluzjonistę. Z zieloną wyspę dziękuję, wolę moherową.
Dodane przez Uwaga, w dniu 23.02.2014 r., godz. 20.36
Oglądałem TV a w tym jak się urządził Janukowycz w swojej willi pod Kijowem. A jak np nasi wyszkowscy dygnitarze. Np taki zimowy wiceburmistrz. Najpierw zwolnił kompetentną urzędniczkę, żeby zasmakować władzy. Później jego żona, w konkursie była jedyna, została kierowniczką. W końcu chciał większego strumienia kasy i został przewodniczącym rady nadzorczej PWiK. Co na to społeczność Wyszkowa? Panie wiceburmistrzu czas na rezygnację, my to widzimy.
Dodane przez Szałajda 9, w dniu 23.02.2014 r., godz. 20.46
Nie zna Wyszków większego głodomora, wyniósł to z domu.
Dodane przez Prawda na wizji, w dniu 24.02.2014 r., godz. 13.26
Do Uwaga. Sam nie zrezygnuje, mało tego oni wszyscy są przeświadczeni o swojej nieomylności i skuteczności. Nie widzą lepszych od siebie. Tymczasem, ta ekipa chłopców w krótkich spodenkach na dorobku omotała wyszkowski elitki i aż smieszno patrzeć jak takie ambitne kobiety jak Pani Pakieła dały uwieść się tej POwskiej wyszkowskiej nicości sterowanej z piwnicy z robakami.
Dodane przez Robak, w dniu 24.02.2014 r., godz. 16.35
O, to i wy wiecie kto kryje się za "fenomenem" Mroza :)
Dodane przez Ja, w dniu 24.02.2014 r., godz. 17.19
Tak wie sporo osób, ale jak oni sami robią z tego tajemnicę, to i my traktujmy ją ja jako śmierdzącą, robaczywą "tajemnicę Poliszynela", niech się cieszą. Robaczywe towarzystwo.
Dodane przez Jątek, w dniu 24.02.2014 r., godz. 18.32
Z czego cieszą, że PO jest marionetką zarządzaną z piwnicy? Każdy wie, że przewodniczący tej partii w naszym powiecie chodzi po sznureczku i tańczy jak w piwnicy zagrają.
Dodane przez Bożena, w dniu 24.02.2014 r., godz. 20.30
Obrażalski, cieszę się, że POkazałeś swoje prawdziwe "pisowskie" oblicze. Grunt to wiedzieć z kim ma się do czynienia. Pewnie bliskie ci są "ideały sierpnia"? Zapewne masz je wytatuowane na półDupku :) Do zobaczenia na szałajdzie.
Dodane przez BGZ, w dniu 25.02.2014 r., godz. 10.25
Czyżby partia szykująca się do przejęcia władzy, czynami Warpasa daje znać w jakim kierunku zamierza skupić swoje działania naprawcze państwa? Prokuratury mają coraz bardziej zajęte ręce, mafie z lat 90 zaczynają wychodzić, to samo będzie w Wyszkowie. Społeczeństwo oczekuje aktywności w tym właśnie kierunku.
Parówka
Dodane przez O.N.A., w dniu 25.02.2014 r., godz. 19.23
W jednym z darmowych pisemek, jegomość wyraził się, że "Wyszkowiak" toczy walkę z Warpasem. Myślę, że jeśli już mowa o walce, to wojnę tę wytoczył i kontynuuje właśnie Warpas. Teraz już na dwóch frontach, zachodnim i wschodnim. Jakie intencje przyświecały jegomości, że tak sformułował swój komentarz?
Dodane przez Klapa, w dniu 25.02.2014 r., godz. 22.46
Tak, też tak odebrałem/am ten komentarz. Odwracanie kota ogonem. Warpas zaczął od "szałajdy", która kompromituje wyszkowski PiS. Chciał prokuraturą wyciszyć ten wstydliwy problem. Plany te, pokrzyżował mu sam Jarosław Kaczyński, który nazwał rzecz po imieniu swoimi słowami "układem rządzącym", taką "szałajdą". "Obrażony" również jego powinien pozwać, w innym wypadku trzeba będzie powołać samego prezesa na świadka. Albo może arbitra, który skonfrontuje swoją definicję z tym co wyprawia wyszkowski PiS. Również układ z mediami sprawdza się idealnie. Widział ktoś świąteczne życzenia w Wyszkowiaku od PiS? Nie, bo nie pozwala PiSowi na to układ zwany "Szałajdą". Relację z konwencji też opublikowali w swoich "zaprzyjaźnionych", jak to określił Wajda, mediach. Pogubili się panowie na tych wszystkich wojennych frontach. Sen o waszym "mocarstwie" to mżonki! Przegrywacie na wszystkich frontach.
Zarząd PiS w Wyszkowie przejdzie do historii
Dodane przez W.W, w dniu 26.02.2014 r., godz. 07.05
PiS w Wyszkowie pod obecnym zarządem to coś moło poważnego, to zwykły obciach jak zwykła mawiać młodzież. Wielka szkoda, że kilku pazernych na władzę i profity ludzi sprowadziło tę organizacje na taki społeczny margines. Warto zapamiętać nazwiska tych ludzi - być może kiedyś się na nich natkniemy a wtedy warto być czujnym. Bo czym skorupka nasiąknie tym później trąci. Nie znam wszystkich ale zacznę od tych najbardziej widocznych. Wszystkim dowodzi Waldemar Sobczak i chyba on głównie ponosi winę za obecną sytuację PiS w Wyszkowie. Drugą osoba medialnie widoczną jest Warpas - co robi każdy widzi a już na pewno bardzo lubi współpracować z prokuraturą na wschodzie i na zachodzie. PiSw mieście zarządzany jest przez Eugeniusza Zarębę - jak jest w tym miejskim PiS widać aż nadtto. (Czy ktoś kiedyś widział działaczy wyszkowskiego PiS interesujących się potrzebami mieszkańcó - ja nie widziałem i o takiej działaniach nie słyszałem) Należy wymienić jeszcze często goszczące w mediach nazwisko Cabaj - na pierwszy rzut oka każdy domyśli się co jest głównym zainteresowaniem tego pana. Warto jeszcze wymienić takie nazwiska jak Sobieski, Tauter - wulkany intelektu i umiejętności organizacyjnych. Może jeszcze kogoś pominęłem za co przepraszam panowie i panie z PiS bo wszyscy jesteście godni zapamiętania.
Dodane przez Dwa fronty, będzie trzeci?, w dniu 26.02.2014 r., godz. 10.39
I pójdą oni w sobotę pod pomnik "Wyklętych" (zbiórka na ul. 11 listopada pod prokuraturą). Oni kochają swoją Ojczyznę, zrobią dla niej wiele... Ks. Popiełuszko przewraca się w grobie na takich spadkobierców.
"Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na msze dzwoni".
Dodane przez Franciszek, w dniu 26.02.2014 r., godz. 17.02
Nepotyzm, hipokryzja, towarzysze, rodzinka!!! wieczorem napiszę komentarz otwarty do Kaczyńskiego, podobno czyta nasze forum coraz więcej mózgów z psisu. Wielu ma u siebie na podwórku "układ rządzący" i "szałajdę" i brud za paznokciami.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl