Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Weroniki

Prokuratura czeka na poprawę stanu zdrowia wiceburmistrza

(Zam: 19.02.2014 r., godz. 16.41)

Jako kluczowe w wyjaśnieniu okoliczności i przyczyn wypadku w Krzeczowie, do którego doszło 8 stycznia na tzw. zakopiance, prokuratura w Myślenicach uznaje przesłuchanie wiceburmistrza Adama Warpasa. Ze względu na jego stan zdrowia nie jest to jednak na razie możliwe.

Przypomnijmy, 8 stycznia tego roku około godz. 17.30 w Krzeczowie (gmina Lubień, powiat myślenicki), na drodze krajowej nr 7 (tzw. zakopiance), Adam Warpas jadący do Zakopanego citroenem xarą picasso podjeżdżając pod wzniesienie na łuku drogi w prawo znalazł się nagle na przeciwnym pasie ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Myślenic ciągnikiem siodłowym Man z naczepą na krakowskich numerach rejestracyjnych. Kierowca TIR-a nie odniósł obrażeń. Citroen przemieścił się na lewą stronę drogi, dachował. Adam Warpas doznał bardzo poważnych obrażeń ciała zagrażających życiu, m.in. głowy. Trafił do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Po kilku tygodniach przebywania w śpiączce odzyskał przytomność, jednak jest nadal w bardzo złym stanie.
– Pokrzywdzony nie może zostać przesłuchany ze względu na stan zdrowia. Czekamy na sytuację, kiedy to się zmieni i będziemy mogli go przesłuchać – informuje prokurator rejonowy w Myślenicach Beata Anatolska-Glac, która ocenia wyjaśnienia A. Warpasa za czynnik kluczowy i zasadniczy w sprawie.
Kiedy możliwa będzie rozmowa śledczych z Adamem Warpasem, tego prokurator nie jest w stanie określić.
Beata Anatolska-Glac nie zdradziła wielu szczegółów postępowania. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że według biegłych samochody uczestniczące w wypadku były sprawne technicznie – ich stan nie przyczynił się bezpośrednio do wypadku.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl