Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Dąbkowski 14. w debiutanckim wyścigu w barwach nowego teamu

(Zam: 19.02.2014 r., godz. 16.29)

Konrad Dąbkowski, kolarz rodem z Wyszkowa, zajął 14. miejsce w pierwszym wyścigu w barwach teamu Active Jet, którym był hiszpański klasyk – Trofeo Palma.

Od połowy stycznia wszyscy kolarze nowej siły na polskiej, a może nawet europejskiej scenie kolarstwa szosowego – Active Jet Team, szlifowali formę podczas zgrupowania na hiszpańskiej Majorce. Po trzech tygodniach ciężkich treningów grupa zanotowała debiut w oficjalnym starcie, mierząc się z rywalami w silnie obsadzonym hiszpańskim klasyku – Trofeo Palma. Był to pierwszy etap cyklu o randze 1.1 UCI, potocznie nazywanego Challenge Mallorca. W całym cyklu wystartuje aż 21 zespołów, w tym 10 ProTeams (najwyższy światowy poziom).
W pierwszym etapie, Trofeo Palma, kolarze ścigali się na dystansie 116 km. Wyścig odbył się w niedzielę 9 lutego. Mimo kilku „ucieczek” ostatecznie o zwycięstwie w wyścigu zadecydował finisz z peletonu – domena Konrada Dąbkowskiego, typowego sprintera. Ostatecznie wyszkowski kolarz zajął 14. miejsce, z którego jednak nie był do końca zadowolony. Wygrał Włoch, Sacha Modolo.
W poniedziałek 10 lutego kolarze ActiveJet Team, a wśród nich Dąbkowski, wystartowali w drugim etapie Challenge Mallorca – Trofeo Campos. Liczył on 183 km. Zadanie kolarzom w tym wyścigu utrudniał silnie wiejący wiatr. Kilka ucieczek się nie powiodło, jednak sam finisz był dość nietypowy. Na metę dojechał bowiem bardzo rozciągnięty peleton, brakowało typowego sprintu na ostatnich metrach. Wygrał ostatecznie po raz kolejny Modolo. Konrad Dąbkowski ponownie był najlepszy w swoim teamie. Tym razem uplasował się na 32. lokacie.
Odpowiednio we wtorek i środę kolarze ActiveJet Team wystartują w dwóch kolejnych etapach wyścigu – Deia to Monasterio de Lluc i Muro to Port d’Alcudia. O wynikach Konrada będziemy na bieżąco informować.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl