Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

„Mamy nadzieję, że zaistniałe niedogodności już się nie powtórzą...”

(Zam: 12.02.2014 r., godz. 18.36)

Gmina ukarała firmę odśnieżającą z Ciechanowa, co poprawiło jakość wykonywanych przez nią usług – wynika z pisma, które naczelnik wydziału gospodarki Urzędu Miejskiego wysłał do naszej Czytelniczki.

W ten sposób między innymi odpowiedział jej na list, który wysłała na adres e-mail do gminy 27 stycznia. Monika Gruchalska pisała w nim m.in. „Jestem w 9 miesiącu ciąży i dziś ok. 2 godzin temu w związku z lodem zalegającym na ul. Centralnej (przy skrzyżowaniu z Piłsudskiego) nieomal nie wjechałam pod auto jadące ul. Piłsudskiego. Pomimo posiadania w samochodzie ABS, nowych opon zimowych (wyprodukowanych w II połowie 2013 r.) oraz „zawrotnej” prędkości niespełna 20 km/h z ogromnym trudem zatrzymałam się przed skrzyżowaniem (podobne problemy miało auto jadące za mną)”. Pytała, kiedy gmina zacznie się wywiązywać ze swoich podstawowych obowiązków. „Czy wówczas, gdy ktoś zginie (np. kobieta w ciąży z nienarodzonym dzieckiem lub jeszcze „lepiej” dodatkowo ze starszym dzieckiem)????? Czy może wówczas, gdy zaczniemy płacić podatki w Warszawie – będziemy mieli chociaż tańsze bilety komunikacji miejskiej, ponieważ efektów płacenia podatków w gminie Wyszków, w najważniejszej kwestii jaką jest bezpieczeństwo na drogach, po prostu nie widać” (cały list publikowaliśmy w numerze 4 „Wyszkowiaka” oraz na naszej stronie internetowej).
Po tygodniu oczekiwania na odpowiedź od burmistrza Monika Gruchalska wysłała ponownie maila z pytaniem, kiedy ją otrzyma. Po prawie dwóch tygodniach dostała wyjaśnienie od naczelnika Zdzisława Mikołajczyka. W momencie, kiedy przyszła odwilż, ustały opady śniegu, a w dzień świeciło słońce, nasza Czytelniczka mogła przeczytać, że kary nałożone przez firmę z Ciechanowa podziałały (warto dodać, że jeszcze tydzień wcześniej na skutek katastrofalnej sytuacji na niektórych drogach w gminie Wyszków wicestarosta Zdzisław Bocian wydał zarządzenie w sprawie monitorowania i udrożniania dróg powiatu wyszkowskiego, co skutkowało wprowadzeniem w centrach zarządzania kryzysowego w gminach Wyszków i Somianka dyżurów oraz całodobowych dyżurów w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego). Oto odpowiedź z Urzędu Miejskiego, którą nasza Czytelniczka dostała 7 lutego (pisownia oryginalna):
„W odpowiedzi na e-mail z dnia 27.01.2014 r. pragniemy przeprosić za zaistniałe niedogodności. Jednostki samorządu terytorialnego zobowiązane są do wydatkowania środków finansowych zgodnie z zasadami określonymi w ustawie Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z jej zapisami realizacja zadań takich jak zimowe utrzymanie dróg wymaga wyłonienia wykonawcy w drodze przetargu. Kryterium oceny składanych ofert jest cena za realizację usługi. Gmina ma obowiązek wyboru najtańszej oferty. Obecny wykonawca usługi zimowego utrzymania dróg został wyłoniony właśnie na drodze takiego postępowania. W przypadku nienależytego realizowania usługi zamawiający w pierwszej kolejności zgłasza reklamacje, a w przypadku braku jej realizacji nalicza kary umowne. Działania takie zostały podjęte wobec wykonawcy w związku z niewłaściwą realizacją usługi w dniu 27.01.2014 r. Podjęte przez nas czynności przyniosły efekty w postaci poprawy jakości wykonywanych usług, w związku z czym mamy nadzieję, że zaistniałe niedogodności już się nie powtórzą. Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Mieszkalnictwa i Rolnictwa inż. Zdzisław Mikołajczyk”.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Lokis, w dniu 12.02.2014 r., godz. 20.05
Plus dla p. Mikołajczyka za to, że rozpoczął swoją odpowiedź od zwykłego ludzkiego "przepraszam". Jako, że pani Monika napisała swój list także w moim imieniu, ja "przeprosiny" przyjmuję.
kontuzjowany po upadku na Prostej
Dodane przez Marek, w dniu 12.02.2014 r., godz. 20.29
Niewłaściwa realizacja usługi była tylko 27 stycznia? A co się działo w Wyszkowie do 27 stycznia i po 28 stycznia? A w pozostałe dni usługa była wykonywana poprawnie? Jaka kwota zostanie niezapłacona firmie z Ciechanowa ? Ja osobiście nie zapłaciłbym nic
Dodane przez Kzaik, w dniu 12.02.2014 r., godz. 21.41
Dalej aktualne jest pytanie ki ciort kazał wam podpisać umowę na odśnieżanie dwa lata? czy trzeba oficjalnie napisać list do redakcji i jeszcze wysłać go do Gminy, żeby się tego dowiedzieć? jak tak, to i tak zrobię.
Dodane przez C14, w dniu 12.02.2014 r., godz. 22.52
Pisać, żądać i się nie bać! Nie trzeba się nawet podpisywać. Poszperajcie w prawie.
i po problemie
Dodane przez śliski, w dniu 13.02.2014 r., godz. 07.21
też mam nadzieję, że się nie powtórzą bo zima odpuściła. Ale jak była to i problemy były. Pieniądze wydawane w głupi sposób to specjalność naszych włodarzy.
Dodane przez ewpoifj, w dniu 13.02.2014 r., godz. 19.11
Tak naprawdę to nic się nie poprawiło a śnieg po prostu rozpuścił się. Jakiej wielkości są to kary 100 czy 200zł? Tak naprawdę Gmina Wyszków ma podstawy do zerwania takiej umowy i ogłoszenia przetargu raz jeszcze, bo strach pomyśleć jak przyszła zima zacznie się w listopadzie.
Dodane przez kierowca, w dniu 18.02.2014 r., godz. 11.11
System ABS nie skraca drogi poźlizgu! Nie uczą tego na kursie przed egzaminem na prawo jazdy??
odśnieżanie
Dodane przez ledzia, w dniu 18.02.2014 r., godz. 23.11
Firma ta zaspała i nie odśnieżała ani nie soliła. Na Latoszku nie można było ani iść po utworzonym wskutek zaniedbań lodzie ani jechać. Po 5 dniach przyjechali i zgarnęli po wierzchu nieco sniegu, Niewiele. Co robią urzednicy , którzy powinni kontrolować firme z Ciechanowa? P.....ą w stołki w ciepełku!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl