Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

Pierwsza taka pracownia w powiecie

Ikona
(Zam: 07.12.2010 r., godz. 12.48)

W Szkole Podstawowej nr 1 dzieci z klas najmłodszych będą mogły uczyć się korzystać z komputera. W minionym tygodniu otwarto w placówce pierwszą tego typu pracownię z zestawem dwudziestu ośmiu minilaptopów.

Szkoła kupiła sprzęt za pieniądze z gminy. Kosztujące około czterdziestu tysięcy złotych wyposażenie przeznaczone jest dla dzieci z klas I-III. Złożyły się na nie przede wszystkim laptopy – każde dziecko w klasie będzie mogło korzystać z przenośnego komputera specjalnie przystosowanego do potrzeb najmłodszych. Laptopy są odporne na uderzenie czy upadek, mają przyjemny dla oka niebieski kolor, są małe i wygodne w obsłudze.

Nauczyciel na swoim laptopie może obserwować jak pracuje każdy uczeń, sprawdzać, na jakim jest etapie wykonywania zadania. Każdemu dziecku może zdalnie pomóc, czy wydać polecenie.

W uroczystym otwarciu pracowni, które odbyło się 2 grudnia, wzięli udział przedstawiciele gminy: zastępca burmistrza Adam Mróz, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego Anna Gołębiewska, dyrektor SP nr 1 Hanna Dziubiel, a także rodzice i uczniowie.

- W tej szkole pojawiają się pomysły, nie brakuje inicjatywy i kreatywności dyrekcji i kadry pedagogicznej – podkreślał Adam Mróz. – Wydatków w takich placówkach jest wiele i tylko od dobrego zarządzania dyrekcji zależy, czy środki na tego typu przedsięwzięcia się znajdą – dodał.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl