Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza

Zaśpiewali na chwałę Pana

(Zam: 12.02.2014 r., godz. 18.15)

Łącznie 59 młodych artystów spotkało się na XV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w ostatni czwartek w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie. Koncert poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół nr 3 – Aleksandra Leśnik i Błażej Mróz.

Gościem specjalnym uroczystości był biskup Tadeusz Bronakowski.

Umiejętności wokalne, w tym także własną interpretację, czasami w nowych zaskakujących aranżacjach, zaprezentowali laureaci przeglądów gminnych – utalentowani młodzi ludzie, którzy do finału powiatowego dotarli pokonując konkurencję w eliminacjach klasowych, szkolnych i gminnych. Niestety, na scenie nie pojawili się reprezentanci gminy Somianka, którym trudne warunki atmosferyczne przeszkodziły w dotarciu do Wyszkowa. Zabrakło też Sylwii Kur z ZS w Zabrodziu.
– Czas Bożego Narodzenia to szczególne święta, gdy kolęda jest w naszym życiu obecna. To święta radosne, wesołe i te nasze kolędy i pastorałki też takie są – powiedział na wstępie starosta Bogdan Pągowski. – Dzisiejszy koncert jest już na tyle trwałym wydarzeniem, że z pewnością będzie kontynuowany w latach następnych.
Najczęściej wybierane utwory to pastorałki, choć można było też usłyszeć znane kolędy, takie jak „Gdy się Chrystus rodzi..”, czy „Cicha noc”.
Młodych artystów oceniało jury w składzie: Edyta Jarosz, dyrektor specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (przewodnicząca), Krzysztof Zacharski, organista w kościele św. Wojciecha, Józef Bieganowski – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wyszkowie, Grażyna Borkowska – główny inspektor wyszkowskiego Sanepidu i Janina Dębkowska – dyrygent chóru działającego w SOSW. Uczestników podzielono na cztery kategorie wiekowe: A – klasy 0-III, B – klasy IV-VI, C – gimnazja oraz D – szkoły ponadgimnazjalne.
W najmłodszej grupie najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Rząśniku – Piotr Melion, Igor Bulikowski, Aleksandra Grzybowska, Alicja Kołoszko i Patrycja Orłowska w utworze „Spójrz na Jezusa”. Drugie miejsce przypadło Danielowi Banasiakowi ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu, który zaśpiewał „Babci zegar”, a trzecie Weronice Wojtkowskiej, Bartłomiejowi Jachacemu, Julii Karolewskiej, Paulinie Rogulskiej i Alicji Głowackiej ze szkoły w Rybnie. W kategorii B na głównym miejscu podium znalazły się reprezentacje dwóch szkół: z Brańszczyka (Gabriela Godleś, Weronika Chmiel, Martyna Murza, Filip Balicki, Michał Laskowski – „Naród w ciemności”) i z Porządzia (Karolina Zwolińska, Karolina Tarnażewska, Magdalena Mróz, Agata Deptuła, Martyna Kołodziejczyk – „Betlejemska jasność”). W tym roku jury nie przyznało drugiego miejsca, zaś trzecie powędrowało do uczennic SP nr 5 w Wyszkowie – Oliwii Balińskiej, Karoliny Kukwy, Weroniki Zglecz, Klaudii Kamińskiej i Niny Kwaśniewskiej za wykonanie kolędy „Gdy się Chrystus rodzi...”.
„Nie zapomnimy tego” to utwór nagrodzony główną nagrodą w kategorii szkół gimnazjalnych wykonany przez uczniów gimnazjum w Długosiodle (Jakub Sztych, Karolina Sówka, Joanna Zawadzka, Anita Wyrzykowska, Angelika Krajewska). Na drugie miejsce, zdaniem jury zasłużyli reprezentanci Rząśnika – Karolina Pujer, Izabela Abramczyk, Aleksandra Orłowska i Daria Włodarczyk za wykonanie pastorałki „Kiedy pierwsza gwiazdka błyśnie”, a na trzecie – dziewczęta z Zabrodzia: Pamela Perzanowska i Małgorzata Wrzaszczak, które zaśpiewały „Zasypia świat”.
W najstarszej kategorii pierwsze miejsce przyznano uczennicom ZS nr 1 – Aleksandrze Kuleszy i Patrycji Kuleszy za „Cichą noc”, drugie – reprezentacji ZS nr 3 (Monika Turek, Natalia Iwańska, Agnieszka Lewandowska, Michał Ziajkowski, Michał Gigoń) a trzecie – Natalii Krajewskiej i Mariannie Kubiak z L.O. im. C.K. Norwida w Wyszkowie. Specjalne wyróżnienie dla uczennicy ZS nr 2 – Katarzyny Gołdys przyznała przewodnicząca Rady Powiatu Justyna Garbarczyk.
Organizatorzy nie zapomnieli też o opiekunach muzycznych, którzy przygotowali tegorocznych uczestników. Otrzymali gratulacje, podziękowania i dyplomy.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl