Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka

Spryskają drogę w Deskurowie

(Zam: 12.02.2014 r., godz. 18.02)

Najprawdopodobniej powierzchniowe utrwalenie potocznie zwane „natryskiem” czeka drogę relacji Deskurów-Drogoszewo. Obecnie jest w takim stanie, że uniemożliwia dotarcie tam autobusów komunikacji miejskiej.

O 450-metrowy odcinek drogi od kilku lat walczy wiceprzewodniczący powiatowej Rady Zenon Frąckiewicz. Uważa, że dzięki inwestycji można by było uruchomić w tamtym rejonie komunikację miejską dla uczniów z Tumanka, Deskurowa i Lucynowa. Do tej pory na przebudowę drogi w powiatowym budżecie brakowało pieniędzy.
– Powiat zlecił projektantowi wykonanie analizy kosztorysowej inwestycji. Okazuje się, że ten odcinek kosztowałby minimum 2 miliony złotych. Takich środków w budżecie powiatu nie ma – tłumaczy wicestarosta Zdzisław Bocian. – Dlatego chcemy wykonać na tej drodze powiększony przepust, który umożliwi szerszy przepływ wody – będzie to koszt około 25 tys. zł. Następnie planujemy zagęszczenie i utrwalenie tej drogi nawiezionym tłuczniem za cenę 25-30 tys. zł, a po wyrównaniu położenie powierzchniowego utrwalenia. Z naszych analiz wynika, że 450 metrów będzie kosztowało około 50 000 zł.
Takie rozwiązanie, zdaniem wicestarosty pozwoli wprowadzić na drogę komunikację miejską, a z drugiej strony nie będzie nadmiernym obciążeniem dla budżetu, dzięki czemu inwestycja może być zrealizowana już w 2014 r.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl