Kadeci UKS Polonez pewnie pokonują KPS Siedlce

(Zam: 12.02.2014 r., godz. 17.54)

Podopieczni trener Sylwii Głuc z drużyny kadetów UKS „Polonez” Wyszków, mają już sporą zaliczkę przed rewanżowym meczem z drużyną z Siedlec, którego stawką jest trzecie miejsce w II lidze kadetów. W sobotnim meczu pokonali KPS 3:0.

W sobotę 1 lutego wyszkowianie podejmowali na własnym parkiecie zespół KPS Siedlce. W poprzedniej fazie rozgrywek, KPS dwukrotnie uległ drużynie Huraganu Wołomin, podobnie jak UKS Polonez zespołowi z Pionek. W związku z tym, obie drużyny odpadły z walki o wejście do I ligi kadetów. Sobotni mecz był zatem pierwszą częścią dwumeczu o trzecie miejsce w II mazowieckiej lidze kadetów.
Spotkanie rozpoczęło się od nieco niemrawej gry z obu stron. Być może spowodowane było to długą przerwą w rozgrywkach. Jednak z biegiem czasu rywalizacja nabierała tempa. W pierwszym secie można było zobaczyć kilka ciekawych akcji zakończonych dobrym blokiem w wykonaniu gospodarzy. Można powiedzieć, że był to swego rodzaju paradoks, ponieważ siedlczanie byli zespołem dysponującym zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi, a mimo to nie potrafili zatrzymać siły ataku UKS-u. Pierwszy set padł łupem wyszkowian 25:21.
Druga odsłona miała bardziej emocjonujący przebieg. Początek seta to wyrównana gra do stanu 7:7, po czym goście wzięli sprawy w swoje ręce i odskoczyli aż na dziewięć punktów. W momencie, gdy KPS prowadził 19:10, wydawać by się mogło, że sprawa zwycięstwa jest w tej partii rozstrzygnięta. Jednak, kiedy w polu zagrywki pojawił się Łukasz Jagielski, sytuacja diametralnie się odwróciła. Wyszkowianie zaczęli odrabiać straty wprawiając w osłupienie przyjezdnych. Mocna zagrywka i dobra gra blokiem sprawiły, że Polonez wyszedł na prowadzenie 20:19, po czym doprowadził sprawę do końca i zwyciężył w drugim secie 25:20. Taka postawa naszych siatkarzy mogła się podobać, gdyż pokazali charakter będąc w trudnej sytuacji, co nie zawsze udawało się w poprzednich meczach.
Idąc za ciosem kolejna partia, jak się później okazało ostatnia, także należała do wyszkowian. Gospodarze wygrali ją 25:22, tym samym triumfując w całym meczu 3:0.
UKS Polonez Wyszków – KPS Siedlce 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)
UKS Polonez: Dominik Choromański, Patryk Grzybowski, Łukasz Jagielski, Paweł Ołów, Patryk Przychocki, Karol Wojtkowski, Kacper Wojtkowski, Bartek Szczesny, Michał Kuchta, Przemek Jaworski, Łukasz Zdrojewski.
Trener: Sylwia Głuc.
Na spotkanie rewanżowe podopieczni trener Sylwii Głuc wybierają się już w najbliższą sobotę (tj. 8 lutego) do Siedlec. Życzymy powodzenia!