Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny

Odśnieżanie na zmienionych zasadach

Ikona
(Zam: 07.12.2010 r., godz. 12.56)

To, że z odśnieżaniem ulic w naszym mieście nie jest najlepiej, mogliśmy się przekonać w ostatnich dniach. Miasto postanowiło więc zaostrzyć wymagania wobec firmy, która będzie zajmować się usuwaniem śniegu w przyszłym roku.

Ostatnie dni minęły wielu wyszkowianom na jeździe po nienajlepiej odśnieżonych ulicach. Wyboje, koleiny, nieposypane piaskiem nawierzchnie dały się we znaki kierowcom. Piesi też nie byli w dobrej sytuacji – nawet jeśli chodniki były odśnieżone, powracające opady śniegi czy podwiewający go wiatr z powrotem utrudniały chodzenie.
- Skala opadów była większa niż się spodziewaliśmy. Przepraszamy niezadowolonych mieszkańców, ale z drugiej strony, bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – mówi zastępca burmistrza Adam Mróz.
Do Urzędu Miejskiego dzwoniło wielu mieszkańców skarżących się na jakość odśnieżania i proszących o interwencję.
- Docieramy także do tych osób, które nie mieszkają w zwartej zabudowie, choć tam odśnieżarki trafiają później – informuje zastępca burmistrza.
W tym roku kończy się umowa z firmą dotychczas zajmującą się usuwaniem śniegu. Burmistrz już ogłosił przetarg na zimowe utrzymanie dróg w roku 2011, ale na nieco zmienionych zasadach.
- Z naszych doświadczeń wyciągnęliśmy wnioski i przygotowując specyfikację do przetargu zwiększyliśmy wymagania w stosunku do wykonawcy zadania – podkreśla Adam Mróz.
Miasto wymagało będzie dodatkowego sprzętu, m.in. wykonawca będzie musiał mieć trzy pługi do odśnieżania chodników (do tej pory miasto wymagało dwóch), a także dwa samochody z pługiem lekkim (do tej pory nie było obowiązku dysponowania nimi).
Samorząd będzie wymagał także szybszego wyjazdu pługów. Tak jak obecnie, ulice będą podzielone na tak zwane „kolejności odśnieżania”. W pierwszej (główne ulice miasta, łącznie 35 km dróg) firma będzie musiała wyjechać do pracy tak samo jak teraz, czyli w ciągu dwóch godzin od ustania opadów, jednak nowością będzie obowiązek niezwłocznego odśnieżania skrzyżowań. Na drogach znajdującej się w drugiej kolejności odśnieżania (63 km) wykonawca będzie musiał ruszyć w teren w ciągu sześciu godzin od ustania opadów (do tej pory było to osiem godzin), w przypadku dróg tzw. trzeciej kolejności (25 km) – w ciągu dziesięciu godzin (do tej pory było szesnaście), a dróg „czwartej kolejności” – w ciągu dwudziestu czterech godzin (do tej pory było trzydzieści sześć).
Do zadań firmy będzie także należało odśnieżanie chodników, parkingów, zatok autobusowych, dróg gminnych oraz powiatowych. Tymi ostatnimi Urząd Miejski zajmuje się na podstawie porozumienia ze Starostwem, które na wykonanie prac przekazuje gminie pieniądze.
Zwiększenie wymagań wobec firmy odśnieżającej najpewniej pociągnie za sobą większe wydatki gminy na ten cel.
- To będzie miało przełożenie na koszty, bo prawdopodobnie firma, która będzie kalkulowała swoją ofertę, wyceni ją wyżej – mówi Adam Mróz.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Ola, w dniu 07.12.2010 r., godz. 17.04
Jak się chce to można odśnieżyć,zależy jak firmy podchodzą do danej sytuacji,muszę pogratulować firmie która odśnieżała park .A jednak można:)
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2010 r., godz. 17.28
chodzenie po nieodśnieżonych chodnik,mało przyjemne :(
Dodane przez ~(), w dniu 09.12.2010 r., godz. 18.01
jest firma i to solidna z okolic kłodzka, przyjadą jak przestanie padać...
do ~()
Dodane przez Kasia, w dniu 10.12.2010 r., godz. 20.11
i to jest słuszna koncepcja, po co odśnieżać jak i tak napada :-)))
ech
Dodane przez Arstet, w dniu 13.12.2010 r., godz. 07.37
Kasia, ty chyba z domu nie wychodzisz....

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl