Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyNowi radni ślubowali

Ikona
(Zam: 07.12.2010 r., godz. 12.57)

Przewodniczącym Rady Miejskiej, tak jak w poprzedniej kadencji, został Józef Biernacki ze Wspólnoty Samorządowej, wiceprzewodniczącymi – Jerzy Kruk z Platformy Obywatelskiej i Jacek Bachański z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Decyzje o obsadzeniu tych stanowisk zapadły na pierwszej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 2 grudnia. Wybór po jednym przedstawicielu Wspólnoty i PO zaskoczeniem nie jest, bowiem koalicjanci jeszcze przed wyborami podpisali porozumienie, na mocy którego m.in. mieli wspólnego kandydata na burmistrza. Do tych dwóch ugrupowań w nowej Radzie Miejskiej w ostatnich dniach dołączyło trzecie – Polskie Stronnictwo Ludowe, które ma trzech radnych. Razem koalicjanci dysponują czternastoma mandatami na dwadzieścia jeden w radzie.
Sesja rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego. Następnie przewodnicząca gminnej komisji wyborczej Barbara Bożuta wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Tradycyjnie, przed objęciem mandatu, złożyli też ślubowanie.
Sesję, do chwili wyboru Józefa Biernackiego, poprowadziła najstarsza wiekiem radna Lucyna Sosnowska z PO (Jan Dziubłowski z Przymierza z powodu choroby zrezygnował z tej funkcji). Przedstawiciela Wspólnoty na przewodniczącego Rady Miejskiej zaproponował Jan Abramczyk (WS).
– Każda decyzja będzie zapadała podczas obrad komisji lub na tej sali. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej – deklarował przed wyborem Józef Biernacki.
Zgodnie z wymogami prawa głosowanie było tajne – wypełnione karty radni wrzucali do urny. Spośród dwudziestu jeden ważnych głosów siedemnaście oddano na Józefa Biernackiego.
– Dziękuję za zaufanie. Przede mną cztery lata, w czasie których chciałbym do siebie przekonać także tych czterech radnych, którzy na mnie nie zagłosowali – podkreślił nowy Przewodniczący Rady Miejskiej.
Na wiceprzewodniczącego Wojciech Chodkowski (PO) zgłosił Jerzego Kruka, a Kazimierz Turek (PSL) zaproponował Jacka Bachańskiego. Tu również przeprowadzono głosowanie tajne. Jerzy Kruk otrzymał 15 głosów, Jacek Bachański – 18.
Piętnaście minut później odbyła się druga sesja Rady Miejskiej. Grzegorz Nowosielski złożył ślubowanie jako burmistrz. Występując w insygniach miejskich przyrzekł być wiernym prawu, a swój urząd sprawować dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy.
J.P.

Komentarze

Dodane przez zawiedziony, w dniu 08.12.2010 r., godz. 14.36
Kolejna kadencja stagnacji i nic nie robienia: - Rybienko Nowe - żadnej drogi utwardzonej; - ul.Zakolejowa jedna z najstarszych i historycznych ulic- nie tknięta; - obwodnica śródmiejska -stracona; - plany zagospodarowania - dziwnie zmieniane; - żadnych dofinansowań do kolektorów słonecznych (Brańszczyk, Ostrów... i dużo innych w kraju mają); - żadnych dofinansowań do oczyszczalni przydomowych (Dłuosiodło... itd.); -marne place zabaw dla dzieci (Somianka, ehh...), nie mówiąc o tym jak Wyszków dla pieszych jest podzielony na trzy części (granice: rzeka i tory) ; Dużo można tak wymieniać więc co widzieli wyborcy?
Dodane przez ten radny, w dniu 09.12.2010 r., godz. 13.35
W radzie miejskiej sami "załatwiacze" małych większych interesów. Pijak i podlizuch Biernacki, który żadna pracą się nie skalał. Choć stary chłop to plociuch gorszy od baby. Życie na piciu w pracy mu przebiega i udawaniu wielkiego radnego. W międzyczasie umorzenie dla wcmb podatków Grześ mu podpisze, Razem to opiją i życie się toczy. Tu kogoś <słowo niecenzuralne>, to w SM zamieszają. To obraz pracy radnego.
Dodane przez obserwator, w dniu 09.12.2010 r., godz. 16.05
Też mam takie zdanie o Biernackim - tylko skąd wziął taką ilość głosów. Czyżby jakieś machlojki w komisjach. Znając tego jegomościa wcale bym się nie zdziwił. Dzień przed wyborami był strasznie zdenerwowany, biegał i wygrażał zwolnieniami z pracy.
nic dodać, nic ująć ...
Dodane przez zabużak, w dniu 10.12.2010 r., godz. 15.48
.......... a ona na to - deszcz pada.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl