Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyPiS: nie jesteśmy zadowoleni, ale się nie obrażamy

Ikona
(Zam: 07.12.2010 r., godz. 12.58)

- Zaskoczyło nas, że w tak dziecinny sposób można się wycofać – mówią o wycofaniu się Teresy Trzaski z ustaleń koalicyjnych przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo, ich radna Marzena Dyl przeszła na stronę koalicji. Będąca w samorządzie miejskim i powiatowym w opozycji partia zamierza się teraz zająć „pracą oddolną”.

Podczas konferencji prasowej w minionym tygodniu przewodniczący PiS-u Waldemar Sobczak zdradził kulisy formowania nowej władzy w samorządzie powiatowym. PiS zaoferował stworzenie koalicji PSL-owi, jednak, jak podkreślił Waldemar Sobczak „nie było entuzjazmu”.
– Dostaliśmy od Platformy Obywatelskiej i Wspólnoty Samorządowej propozycję spotkania i budowy koalicji w powiecie – poinformował.
PiS, WS i PO miałyby w dziewiętnastoosobowej Radzie Powiatu dziewięć głosów. Potrzebny był dodatkowy sojusznik. Padło na komitet Solidarni-Niezależni, reprezentowany w radzie przez Teresę Trzaskę – byłą członkinię PiS-u, która wystąpiła przed wyborami z partii, by założyć własny komitet.
– Zastanawialiśmy się długo, czy tworzyć koalicję z Teresą Trzaską. Po długich rozmowach uznaliśmy, że gra jest warta świeczki – relacjonuje Waldemar Sobczak. – Doszło do spotkania i tak zwanej ugody politycznej.
Zawierając porozumienie z T. Trzaską, zapowiedział także, że wycofa z Sądu Apelacyjnego zażalenie od wyroku Sądu Okręgowego w Ostrołęce w sprawie przeciwko Teresie Trzasce. I tak zrobił, na dowód, jak mówi, pokazał jej poświadczenie.
– PiS wycofało zażalenie w imię stworzenia koalicji – podkreśla.
Doszło więc do zawiązania koalicji pomiędzy PO, WS, PiS i komitetem Solidarni-Niezależni. Starostą miał zostać Adam Mróz, wicestarostą Waldemar Sobczak, a przewodniczącą Rady Powiatu Teresa Trzaska. Koalicjanci posiadający dziesięć mandatów zapewniliby sobie większość pozwalającą na wybór władz powiatu, zgodnie z ustaleniami.
Niespodziewanie jednak Teresa Trzaska postanowiła wycofać się z umowy i podpisała porozumienie z PSL-em (osiem mandatów) i Przymierzem dla Wyszkowa (jeden mandat). Nowa koalicja na starostę wyznaczyła Bogdana Pągowskiego, wicestarostę – Zdzisława Damiana Bociana, drugiego wicestarostę, członka zarządu powiatu – Teresę Trzaskę, przewodniczącą Rady Powiatu – Justynę Garbarczyk.
– Jeśli zawiera się poważną umowę i nagle ktoś się wycofuje, to należy zapytać o wiarygodność takiej osoby publicznej – mówi Waldemar Sobczak. – PiS nie otrzymał od Teresy Trzaski żadnego telefonu, czy pisma. Zaskoczyło nas, że w tak dziecinny sposób można się wycofać – dodaje.
Koalicja PO, WS, PiS, Solidarni-Niezależni przetrwała niecałą dobę.

Przeszła na stronę koalicji
Jak się okazało, postawa Teresy Trzaski nie była jedynym problemem PiS-u. Marzena Dyl, która dostała się do Rady Powiatu z list PiS-u, nagle zmieniła barwy polityczne. Przy stole obrad usiadła z radnymi koalicji.
– Dostaliśmy sms, że pani Marzena Dyl będzie współpracowała z PSL-em – mówi przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości.
Podkreśla, że każdy kandydat PiS-u przed wyborami podpisuje zobowiązanie pracy w klubie PiS po wyborach.
– Oczekujemy od każdego, kto współpracuje z naszą partią dotrzymania słowa – podkreśla niedawny kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Adam Warpas.
– Na sukces Marzeny Dyl złożyła się praca wielu kandydatów. Widzę, jak oni są teraz, delikatnie mówiąc, niepocieszeni w związku z tą sytuacją – mówi Waldemar Sobczak. – Ocenę takich postaw zostawiamy jednak wyborcom. Staraliśmy się Marzenę Dyl jeszcze przekonać, ale nie przyszła na spotkanie.

Biorą się ostro do pracy
W Radzie Miejskiej, podobnie jak w Radzie Powiatu, Prawo i Sprawiedliwość także jest poza koalicją.
– Nie jesteśmy zadowoleni, ale się nie obrażamy. Będziemy obserwować, damy czas koalicji rządzącej, by się wykazała – komentuje fakt pozostawania PiS-u w opozycji Adam Warpas. – Jeśli nie uczestniczymy w podejmowaniu decyzji, nie bierzemy też za nie odpowiedzialności. Nie przyjęliśmy oferty przewodniczenia w żadnej komisji rady. Jesteśmy obserwatorami z czystą kartą.
– Będziemy też krytycznie odnosić się do politycznie stworzonej funkcji drugiego wicestarosty – dodaje Waldemar Sobczak.
W Radzie Miejskiej PiS zamierza powołać swój klub, do którego stworzenia potrzebnych jest co najmniej trzech radnych. W Radzie Powiatu natomiast samodzielnie partia nie będzie mogła tego zrobić – ma w tym gronie jedynie dwóch radnych.
Przewodniczący PiS-u mówi, że partia „bierze się ostro do pracy”. Jej członkowie mają się skupić na „pracy oddolnej”. Waldemar Sobczak zapowiada powołanie komitetów PiS w gminie Somianka, Zabrodzie i Rząśnik (obecnie funkcjonują one w gminie Brańszczyk i Wyszków). Następnie mają być zorganizowane wybory nowych władz powiatowych partii.
– Będziemy zwracali uwagę na jakość osób przyjmowanych do PiS-u – zastrzega też Waldemar Sobczak.
J.P.

Komentarze

Ojej ojej, jaki Pan łaskawy!
Dodane przez Bolo, w dniu 07.12.2010 r., godz. 19.40
Przeprośmy Pana, bo przykład idzie z góry i gotów nam się Sobczak obrazić i podać cały Wyszków do sądu. Już widzę jak strzela focha!
Dodane przez batory, w dniu 08.12.2010 r., godz. 05.55
I to jest cała Pani Marzena Dyl. Startuje do wyborów z list PIS-u, partia ją popiera, dzięki ludziom z jej listy zostaje radną... i co, jest w koalicji. bez honoru, swojego zdania, bez charakteru jest ta osoba. Powinno ją społeczeństwo, które na nią głosowało pociągnąć do odpowiedzialności.
Dodane przez aaaaaaaaaa, w dniu 08.12.2010 r., godz. 09.06
Cieszę się że Pan Sobczak dostał po nosie BRAWO!!! Może się czegoś nauczy...
zgadzam się
Dodane przez do Batory, w dniu 08.12.2010 r., godz. 09.25
To jest cała prawda, tacy właśnie są ludzie, których wybieramy (nie wszyscy oczywiście). Może za kolejne cztery lata coś się zmieni.
a
Dodane przez a, w dniu 08.12.2010 r., godz. 15.30
Dobrze że PSL wyszedł z tej koalicji (znaczy Sobczak przycwaniakował), bo z Panem Sobczakiem to jak z dzieckiem. Nie dasz lizaka to wszystko wypapla, a ten wypadek przy pracy z ostatniej kadencji który doprowadził p. Sobczaka do funkcji zastępcy starosty nie mógł się powtórzyć.
Polityka samorządowa jest coraz bardziej brutalna
Dodane przez manolo, w dniu 11.12.2010 r., godz. 07.14
Sobczak to uczciwy człowiek i krzywdy nikomu nie zrobił. Był wicestarostą bo jest dobrym organizatorem, potrafi słuchać osoby merytoryczne i pilnować procedur. Nie słychać było o skandalach z jego udziałem bo takich nie było, nie organizował imprez z pieniędzy powiatu i mówił, że są organizowane przez PiS. Nie wyróżniał się wielkimi inicjatywami ale nie utrudniał życia innym.
Dodane przez Nieuczciwa polityka Sobczaka, w dniu 12.12.2010 r., godz. 14.45
Jak nie organizował imprez z pieniędzy powiatu, a słynne imprezy robione przez Nasiadko i kukawkę z pis w sprawie służby zdrowia, a wykorzystywanie kasy podatników na zatrudnianie partyjnych kolegów np pijusa Cabaja w Wosirze i innych nieuków w starostwie i jednostkach podległych, nakazywanie dyrektorom podległych placówek zatrudnianie ludzi z PISu. przykładami służe.To zachowania niegodne i nieuczciwe. Takie poczynania tego pana doprowadziły do upadku PISu w Wyszkowie. Dlatego PSL nie chciał już z tym panem współpracować. Wolał jedną Trzaskową niż 3 ludzi z PIS w koalicji.
PiS ma się dobrze.
Dodane przez manolo, w dniu 12.12.2010 r., godz. 19.22
Widzę, że jesteś niedoinformowany, członku psl. Nasiadko jest bezpartyjna, Kukawka była z bepartyjnego komitetu zorganizowanego przez Jastrzębskich z PSL i PO, z którego był także krystian pędzich. Dobrze Cabaj i kilku ludzi Sobczaka, ale w gminie do ludzie Trzaskowej. Kilka ludzi Sobczaka to nie całe ARiMR, Krus, wielu w starostwie i podległych placówkach, w których dużo PSlowców, w tym wielu niekompetentnych. Znaj proporcje mocium panie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl