Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyDrogowy horror

Ikona
(Zam: 07.12.2010 r., godz. 13.00)

Dwadzieścia jeden – taką liczbę kolizji zanotowała wyszkowska policja w ciągu czterech dni. Przyczyną zdarzeń były złe warunki atmosferyczne, padający śnieg oraz oblodzone jezdnie. Kierowcy nie potrafili zapanować nad pojazdami i zjeżdżali do rowu lub na przeciwny pas ruchu.

Biała nawierzchnia nie wszystkich skłania do zdjęcia nogi z gazu oraz zachowania ostrożności. Zapominając o wydłużonym czasie hamowania i możliwości poślizgu, kierowcy często doprowadzają do różnorakich kolizji. Na policję w dniach 29.11-2.12 zgłoszono dwadzieścia jeden zderzeń, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Wiele kolizji uczestnicy rozstrzygali bez udziału policjantów. Warunki na drogach nie sprzyjały również poruszaniu się po nich pieszych.
− Jeśli musimy przemieszczać się pieszo drogami z zasypanymi poboczami, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej, to zakładajmy kamizelki lub inne znaki odblaskowe. To znacznie wydłuży czas przeznaczony na reakcję kierującego, który wówczas zauważy nas z daleka – apeluje nadkom. Anna Jaworska.
Do wypadku z udziałem pieszego doszło w środę 1 grudnia. O godz. 9.30 w Długosiodle kierujący volkswagenem golfem holował drugiego golfa. Podczas skrętu w lewo kierowcy z holowanego pojazdu nie udało się opanować samochodu, który wpadł w poślizg i potrącił stojącą na poboczu kobietę. Doznała ona stłuczenia wielomiejscowego i pozostała w szpitalu.
Dwa dni wcześniej, podczas poniedziałkowej śnieżycy, kierowca samochodu ciężarowego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył peugeota partnera, który wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło w Łosinnie.
Z podobnej przyczyny, czyli niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, doszło do wtorkowego wypadku w Leszczydole Nowinach. Po zapadnięciu zmroku o godz. 15.40, na prostym, ośnieżonym i oblodzonym odcinku drogi kierujący volkswagenem transporterem zjechał na przeciwny pas ruchu. Tam, mieszkaniec Wyszkowa, zderzył się czołowo z oplem vectrą kierowanym przez pięćdziesięcioczteroletniego wyszkowianina. Kierujący oplem doznał złamania nogi i pozostał w szpitalu.
W sobotni poranek, o godz. 7.55, policja została powiadomiona o wywróceniu się ciężarówki do rowu w Somiance. Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że kierujący volvo z naczepą dwudziestodwuletni mężczyzna wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Pasażerowie doznali obrażeń ciała. Dwudziestosześcioletnia kobieta ma złamany jeden z kręgów piersiowych, natomiast dwudziestoośmioletni mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu. Poszkodowani przebywają w szpitalu.

Oprac. E.M.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl