Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyStypendia i nagrody dla sportowców

(Zam: 15.01.2014 r., godz. 17.07)

Bokser Mateusz Tryc, pływacy Dawid Głowacki i Franciszek Prus będą w tym roku dostawać od gminy Wyszków stypendia. Mają one być nie tylko dowodem uznania ich dotychczasowych osiągnięć, ale też pomocą i motywacją w zdobywaniu kolejnych sportowych szczytów.

By dostać stypendium trzeba, zgodnie z uchwałą radnych miejskich, spełnić łącznie kilka podstawowych kryteriów: uprawiać dyscyplinę objętą programem igrzysk olimpijskich, mieć zameldowanie na terenie gminy Wyszków, być zrzeszonym w klubie sportowym, zobowiązać się na piśmie do promocji gminy Wyszków poprzez informowanie o jej wsparciu finansowym i umieszczanie na strojach sportowych jej herbu. Trzeba też osiągnąć wymienione w uchwale wyniki sportowe (w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych).
Stypendia przyznaje burmistrz po zaopiniowaniu przez komisję promocji i kultury Rady Miejskiej na podstawie złożonych wniosków – prawo do zgłaszania kandydatów mają zarządy klubów, związków sportowych i stowarzyszeń, których statut zawiera zadania z zakresu sportu.
Burmistrz symbolicznie wręczył stypendia 30 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej. Mateusz Tryc dostanie miesięcznie 1 700 zł. Ma już mistrzowską klasę sportową, jest VI zawodnikiem Europy, najlepszym zawodnikiem w kraju w wadze 81 kg w 2013 r., reprezentantem Polski seniorów i młodzieżowców (U-23), ma również szansę na kwalifikacje do programu szkoleniowo-stypendialnego Igrzysk Olimpijskich Rio de Janerio 2016 r.
Dawid Głowacki (1 200 zł miesięcznie) jest aktualnym wicemistrzem świata niewidomych w klasie S-11 na dystansach 50 m i 200 m stylem klasycznym oraz aktualnym mistrzem Polski na 50 m i wicemistrzem na 100 m stylem klasycznym. Powołany do Polskiej Kadry Narodowej realizuje plan szkolenia na 2013/2014 r. przygotowujący zawodnika do Igrzysk Paraolimpijskich w 2016 r. w Rio de Janeiro. Promuje aktywność sportową wśród osób niepełnosprawnych. Stypendium w jego imieniu odebrała jego matka, Bożena Głowacka.
Franciszek Prus (1 200 zł miesięcznie) jest pływakiem UKS „Polonez”, w 2013 r. zdobył III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu (100 m stylem dowolnym) oraz został powołany w skład kadry Narodowej Juniorów Młodszych (14 lat) na okres 1.04-30.08.2013 r.
Grzegorz Nowosielski wręczył też nagrody za osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym. Po spełnieniu określonych w uchwale Rady Miejskiej kryteriów przyznaje je burmistrz na wniosek (np. związków, klubów, stowarzyszeń sportowych) lub z własnej inicjatywy. Otrzymali je za osiągnięcia w okresie ostatnich kilkunastu mieniący:
– Marcin Borecki (klub MKS Gimnazjon Apin Wyszków) – 1 300 zł, m.in.: III miejsce na Mistrzostwach Świata K-1, III miejsce na Mistrzostwach Polski K-1, I miejsce – Puchar Polski K-1, I miejsce – Puchar Polski Low-Kick, I miejsce – Mazovia Cup International, zwyciężył podczas Zawodowej Gali Sportów Walki Fighters Night, K-1.
– Piotr Tryc (klub MKS Gimnazjon Apin Wyszków) – 1 300 zł, m.in.: III miejsce – Puchar Polski K – 1 Rules 2013.
– Daniel Bralewski (klub MKS Gimnazjon Apin Wyszków) – 1 000 zł m.in. III miejsce podczas Otwartego Pucharu Polski w K-1 oraz brał udział w zawodowych walkach MMA.
– Adrian Łokietek (klub MKS Gimnazjon Apin Wyszków) – 1 000 zł m.in.: II miejsce – Polish Open Kickboxing Cup (low-kick), I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (K-1).
– Mam nadzieję, że te nagrody i stypendia ułatwią państwu pracę nad sobą, kolejne osiągnięcia sportowe – powiedział Grzegorz Nowosielski. – Dziękujemy za promocję gminy Wyszków na arenach Polski i za granicą – dodał.
– Rzeczywiście to są ogromne sukcesy, bo żeby coś osiągnąć, trzeba nie lada się napracować – powiedziała przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska.
W imieniu klubu MKS Gimnazjon Apin Wyszków za docenienie i wsparcie podopiecznych dziękował trener Paweł Deluga.
Informacje na temat kryteriów przyznawania stypendiów, nagród i wyróżnień, a także wzory wniosków są dostępne na stronie gminy Wyszków www.wyszkow.pl w zakładce „sport”.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl