Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyZamiast na Pocztę po list do kiosku

(Zam: 15.01.2014 r., godz. 17.01)

Nie jak do tej pory Poczta Polska SA, ale prywatny operator, Polska Grupa Pocztowa SA od stycznia będzie dostarczać listy z sądów i prokuratur. W powiecie wyszkowskim zmaleje liczba miejsc, gdzie będzie można zgłosić się z awizo, np. w Wyszkowie są trzy.

PGP wygrała przetarg na obsługę tych instytucji przez dwa lata – łączna wartość kontaktu to około 500 mln zł. Z wezwaniem do sądu albo zawiadomieniem o rozstrzygnięciu sprawy nie przyjedzie już listonosz, ale pracownik PGP, która podpisała umowę z innym prywatnym operatorem InPost współpracującym też z RUCH-em, dzięki czemu mając awizo list będzie można odebrać albo w kiosku albo w placówce InPotst (w Wyszkowie jest jedna). W całym kraju to ponad 7 000 podmiotów.
PGP złożyła ofertę tańszą o ponad 84 mln zł od Poczty Polskiej. Krajowa Izba Odwoławcza w połowie grudnia podtrzymała decyzję Centrum Zakupów dla Sądownictwa w sprawie wygranego przez PGP przetargu (oddaliła odwołanie Poczty Polskiej). Grupa 18 grudnia podpisała umowy ze Skarbem Państwa – Sądem Apelacyjnym w Krakowie oraz Prokuratorem Generalnym na obsługę korespondencji sądów powszechnych i prokuratur.
Szacuje się, że PGP przez dwa lata w całej Polsce doręczy ponad 100 mln przesyłek, czyli przeciętnie ponad 4 mln listów, paczek oraz przesyłek kurierskich miesięcznie.
Gdy pracownik PGP nie zastanie nas w domu i zostawi awizo, po list w powiecie wyszkowskim będzie się można zgłosić w wybranych miejscach:
Wyszków
– kiosk – ul. Pułtuska róg Daszyńskiego
– kiosk Ruchu – ul. Sowińskiego 63
– punkt Awizo InPost – ul. Sowińskiego 65
Rząśnik
– sklep ul. Wyszkowska 30
Somianka
– PHU Euro Gaz Joanna Jankowska – Somianka Parcele
Długosiodło
– Kiosk Ruchu – ul. Dąbrowszczaków 16
Pełną listę placówek PGP i z nią współpracujących można znaleźć na stronie Grupy www.pgpsa.pl w zakładce „Gdzie jesteśmy?”.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl