Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 sierpnia 2022 r., imieniny Juliana, JuliuszaWojciech Kozon wiceprzewodniczącym

(Zam: 08.01.2014 r., godz. 20.36)

Wojciech Kozon, radny powiatowy z najmniejszym samorządowym doświadczeniem, został nowym wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Była to jedyna kandydatura, za którą głosowało dwunastu radnych, czterech było przeciwnych a od głosu wstrzymał się jeden.

Do września 2013 r. Rada miała dwóch wiceprzewodniczących. Wraz z przewodniczącą Justyną Garbarczyk pracowali Tadeusz Michalik i Bogdan Frąckiewicz. Po wyborze wójta Zabrodzia, mandat T. Michalika wygasł. Głosowanie nad wyborem nowego wiceprzewodniczącego opozycja uznała za zbędne.
– Przewodnicząca Rady Justyna Garbarczyk i wiceprzewodniczący Tadeusz Michalik zostali wybrani na jednej z pierwszych sesji Rady Powiatu. Przez bardzo długi czas ten tandem pracował razem, dopiero po dwóch latach dołączył do nich radny Bogusław Frąckiewicz – mówił Waldemar Sobczak. – Nie jest tak do końca, że jest usilna potrzeba wyboru kolejnego.
Wojciecha Kozona, który radnym powiatowym jest zaledwie od dwóch miesięcy, zgłosił jako kandydata starosta.
– Pan radny jest młody wiekiem, ale bardzo dobrze jest postrzegany w swoim środowisku, gminie Somianka – przedstawił kandydata Bogdan Pągowski. – Pan Wojciech ukończył wydział ekonomiczno-rolniczy na SGGW w Warszawie. Jest wieloletnim pracownikiem powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wyszkowie, jest również członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia przy Powiatowym Urzędzie Pracy.
Opozycja dopytywała o doświadczenie samorządowe kandydata.
– Radnym nigdy nie byłem. Nie mam doświadczenia w wprowadzeniu sesji, ale jeśli Państwo moją kandydaturę poprzecie, będę się starał nie zawieść – zapewniał W. Kozon.
– Jakie są wyłączne zadania wiceprzewodniczącego Rady Powiatu? – egzaminował radnego Jan Fornal.
Kandydatury W. Kozona starał się jednak bronić wicestarosta.
– Przyjdzie czas, kiedy kolega radny zgłębi wiedzę z zakresu ustawy o samorządzie powiatowym i statutu powiatu – tłumaczył Zdzisław Bocian. – Na tym etapie nikt nie ma monopolu na wiedzę.
Za „niewłaściwą” uznała kandydaturę radna Urszula Mikołajczyk.
– Pan ma bardzo małe doświadczenie, ale zdaję sobie sprawę, że pan starosta i część osób siedzących po drugiej stronie uznała, że wszyscy muszą mieć miejsce funkcyjne w tej Radzie – powiedziała.
Na 17 radnych (w głosowaniu nie uczestniczyła Justyna Garbarczyk i Teresa Jastrzębska – były nieobecne) większość opowiedziała się za Wojciechem Kozonem.
– Będę starał się jak najlepiej wykonywać obowiązki związane ze stanowiskiem – powiedział, dziękując za wybranie nowy wiceprzewodniczący.
A.B.

Komentarze

Dodane przez knur, w dniu 08.01.2014 r., godz. 21.11
Naiwni pewnie zaraz pomyślą, że "dobrze postrzeganych w swoim środowisku" jest na pęczki ale ważne, że ten jest swój tzn z PSL. To wystarczy. :)
Dodane przez R, w dniu 11.01.2014 r., godz. 10.10
Powinno być więcej nowych twarzy. Większa rotacja na tych stołkach. Zasiedziałe towarzystwo szybko się rutynizuje i zamiast o ogół zaczyna dbać w pierwszej kolejności o własny interes. Do wymiany wytypowałabym np. T. Jastrzębską (prezes PWiK) Za dużo tych srok za ogon złapała i widać, że sobie nie radzi. POmyślcie o tym.
Głęboki wykopy
Dodane przez PAT, w dniu 11.01.2014 r., godz. 17.24
Głosowałem, bo uwierzyłem w te wszystkie kompetencje. W tę fachowość, ale widzę, że nic dobrego z tego nie mam. Ciągłe podwyżki i afery

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl