Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaByło coś ciekawego?

(Zam: 08.01.2014 r., godz. 20.30)

Nie wiadomo, kiedy nadszedł kolejny rok. Kartki w kalendarzu tak szybko przekładać należało, że miałam czasami wrażenie, jakby jakaś magia miała miejsce. A może tygodni w roku ubyło?

Był szampan na sylwestra, potem zajączek na święta, lato, jesień, potem zima i nie wiadomo, kiedy znowu Mikołaje zaczęły łazić po ulicach. Coraz bardziej denerwuje mnie, że czas mija tak szybko.
Koniec roku lub początek nowego roku to czas podsumowań. Usiadłam więc i zastanawiam się co się zmieniło, co ciekawego się wydarzyło. Zmian w moim prywatnym życiu było niewiele, chyba tak naprawdę wcale ich nie było.
Ciekawie za to było na scenie politycznej Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego. Nie sposób pisać o wszystkim, zresztą było już o tym nie raz pisane i wszystko było nie raz komentowane. Dla mnie najbardziej interesujące były wydarzenia:
1. Wybory w Zabrodziu. Po zaciętej walce o władzę na tronie zasiadł nowy wójt. Społeczeństwo zabrodzkie się podzieliło. Ten zadowolony z nowego wójta, tamtemu bardziej kobieta do gustu przypadła, a niestety nie wygrała bitwy o władzę. Zaledwie rok ma wójt zabrodzki, by wykazać się swoimi umiejętnościami w kierowaniu gminą. Czy uda się mu przekonać do swojej osoby tych, którzy w jego przywódcze zdolności nie wierzą? Już w tym roku okaże się, czy przez kolejne cztery lata pan Tadeusz Michalik będzie wójtem Zabrodzia, czy też będzie musiał powrócić na wcześniej zajmowane stanowisko w urzędzie.
2. Wyszkowskie ulice opanowały tiry. Niestety, naszej władzuni nie udało się zablokować, a może raczej przeforsować zakazu wjazdu tych wielkich bestii do naszego miasta w trakcie remontu jednego z mostów w Warszawie. Podobno się starali, ale niestety nie mają na górze siły przebicia. Niewielki remoncik ul. Kościuszki się przy tej okazji przydarzył. Niby fajnie, ale niesmak w społeczeństwie, że nasi nic nie potrafią załatwić, pozostał.
3. Duże emocje wywołała również ustawa „śmieciowa”. Stawki za odbiór śmieci spędzały ludziom sen z oczu. Nikt nie rozumiał, dlaczego jest tak drogo, skoro w okolicznych gminach jest zdecydowanie taniej. Baliśmy się, że wprowadzenie nowych zasad odbioru śmieci spowoduje, że Wyszków zostanie zalany workami odpadów. Całe szczęście ta wizja mieszkańców się nie sprawdziła. Również burmistrz wykazał się łaską i po jakimś czasie obniżył nam wygórowane stawki śmieciowe. Dziękujemy panie burmistrzu za wyjście na przeciw potrzebom mieszkańców Wyszkowa.
4. W zakorkowanym do granic możliwości mieście miał miejsce weekend bez samochodu. Nieposłuszne społeczeństwo wyciągnęło z garażu każdy jeżdżący na czterech kółkach pojazd i tym sposobem uświetniło swój udział w akcji. Ulice zablokowały się jeszcze bardziej i w społeczeństwie zapanowała ogólna radość, że nikt nie będzie nam mówił, kiedy mamy jeździć, a kiedy powinniśmy chodzić.
5. Ubaw mieliśmy również, gdy na terenie gminy Wyszków pojawiły się płynące drogi. Natrysk, podtrysk, czy zatrysk na nich zastosowano, z których, niestety, tylko wicestarosta Z. Bocian był zadowolony. Reszta z oburzeniem obserwowała, jak powiatowe pieniądze przyklejone do kół samochodów przemieszczały się z powiatowej drogi na pobliskie podwórka. Powiatowa opozycja oponowała i krzyczała, że to wyrzucone w błoto pieniądze, wicestarosta kolejne drogi niezwykłą metodą „naprawiał”.
6. Co może być solą w oku? Solą w oku mogą być pieniądze, które mogliśmy zarobić my, a których zarabianiem zajął się ktoś inny. Tak było w przypadku kolejnego, cudnego unijnego projektu „Od diagnozy do metamorfozy”. Urzędnicy zarabiają – reszta czuje się oszukana. Nikt nie rozumie, dlaczego jedni za darmo, a inni za nieprzyzwoicie wysokie pieniądze realizują coś, czego sensu nikt do końca nie rozumie. Na czym polega projekt? Nikt dokładnie nie wie. Informacja o zarobkach przy projekcie wywołała duże emocje, które już zapewne z lekka opadły. Kaska dla urzędników dalej jednak szerokim strumieniem płynie.
7. Pan Adam Warpas obraził się na internautów. Doniesienie do prokuratury złożył i dowiedzieć się chciał, kto tak brzydko na temat jego osoby pisze. Znowu radość w społeczeństwie zapanowała. Tylu wpisów na forum „Wyszkowiaka” pod artykułem „Obrażony za szałajdę” dawno nie widziałam. Kto żyw, szałajdą się nazwał. Czy sprawa będzie miała ciąg dalszy? Zobaczymy.
8. Po artykule o nieprzestrzeganiu zasad BHP przy usuwaniu awarii na ul. Centralnej na zarząd PWiK posypały się gromy. W związku z tym prezes PWiK na sesji miejskiej pochwaliła się, że ma kask… w folii. Ma też czapeczkę. Ani kask, ani czapeczka gustowne nie są i być może dlatego pracownicy spółki nie bardzo chcą je nosić. Pan Adam Mróz małym palcem pani prezes pogroził i na tym sprawa się zakończyła. Od kilku dni mamy w zamian za to wyższe opłaty za wodę, którą spółka nam dostarcza.
9. Sporo zamieszania wywołała informacja o akcji referendalnej – zbieraniem podpisów o odwołanie burmistrza Wyszkowa. Według inicjatorów akcji, zabrakło około 300 podpisów, by przeprowadzić referendum. 2 742 mieszkańców Wyszkowa jest niezadowolonych z pracy panującego obecnie burmistrza. Myślę, że niezadowolonych jest zdecydowanie więcej, gdyż nie każdy niezadowolony podpis na liście zamieścił. Żółta kartka burmistrzowi została pokazana. Czy burmistrz przejął się ostrzeżeniem mieszkańców? Nie sądzę.
10. Skandal (?) w powiecie miał miejsce. Zazdrosna opozycja postanowiła pozbawić funkcji etatowego członka zarządu panią Teresę Trzaskę. O ile działania opozycji dziwne nie są, o tyle głosowanie koalicyjnych radnych wywołało sporo dyskusji. Zdawać by się mogło, że koalicjanci powinni głosować tak, by koalicja dalej miała miejsce. Niestety, widać koalicji nie ma, skoro pan Z. Bocian i pani M. Dyl razem z opozycją paluszki za odwołaniem swojej koleżanki podnieśli. Znowu towarzystwo internetowe wyraziło swoją opinię w sprawie. Zamiast pochwał pan Z. Bocian, pani M. Dyl i opozycja usłyszeli krytykę. Niewielu internautom spodobały się przepychanki, które miały miejsce w powiecie.
Rok minął. Czasami było o czym w prasie poczytać, czasami nie warto było do niej zaglądać. Słyszeliśmy obietnice, które nigdy nie zostały spełnione i życzenia, których my sami byśmy dostać nie chcieli. Przed nami rok, w którym odbędą się wybory samorządowe. Znowu wiele emocji się w nas obudzi. Mam wrażenie, że społeczeństwo przejrzało na oczy i zaczęło przyglądać się działaniom naszej lokalnej władzy. Czy będziemy potrafili dokonać właściwych wyborów w najbliższym czasie? Zobaczymy. Jestem przekonana, że nadchodzące miesiące będą mocno ekscytujące. Będzie o czym pisać, będzie co czytać, będzie co komentować.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Było, Pani Judyto!
Dodane przez JFK, w dniu 08.01.2014 r., godz. 20.41
Warpas odkrył karty, teraz wiemy jakimi metodami PiS chce kneblować usta niepokornym. Czysta komuna.
Dodane przez Zdzich, w dniu 08.01.2014 r., godz. 22.14
Warpaa w normalnym układzie na przyszłą kadencję nie będzie już w radzie. chyba, że koalicjant wymusi dla niego jakiś urzędowy POdstołek z rekomendacji.
ja do pana Warpasa
Dodane przez Arogancja, w dniu 08.01.2014 r., godz. 23.05
Ostatnie dni pokazały jasno dlaczego tak bardzo przestraszył się pan określenia waszego nepotyzmu i hipokryzji nieznanym nawet Wikipedii słowem "Szałajda". Czytelników proszę o przypomnienie tej trafnej definicji, a potem postaramy się te puzzle związków polityki z zatrudnieniem i przywilejami dopasować. Wystarczy zacząć od PWiK panie obrażalski. Proszę pozdrowić waszego wielkiego "Bojownika o Wolność i Demokrację" Tautera.
Dodane przez TD, w dniu 08.01.2014 r., godz. 23.32
Poseł Kaczmarek zrezygnował z członkostwa w klubie PiS. To reakcja na słowa Kaczyńskiego, który powiedział, że w partii "nie ma dla niego miejsca" - ciekaw co powiedziałby prezes na wyszkowską "Szałajdę". Może podczas procesu wezwiemy go na świadka :)
Dodane przez ..., w dniu 09.01.2014 r., godz. 00.05
Prezesa? W sumie zgłaszasz i masz.
Folwark
Dodane przez Ja, w dniu 09.01.2014 r., godz. 10.28
Jednak w PWiK Potrafili zakupić kaski, na tyle zdało się pogrożenie palcem przez Mroza.
Pochylmy się nad tym
Dodane przez Hajke, w dniu 09.01.2014 r., godz. 13.22
"Znowu wiele emocji się w nas obudzi. Mam wrażenie, że społeczeństwo przejrzało na oczy i zaczęło przyglądać się działaniom naszej lokalnej władzy. Czy będziemy potrafili dokonać właściwych wyborów w najbliższym czasie?"
Dodane przez Anonim, w dniu 10.01.2014 r., godz. 10.03
Z wicestarostą jako "czarnym bocianie" (koniu) PiS na burmistrza to prawda? Jeśli tak to Adam W. musiał się mocno wkurzyć.
Dodane przez Jan4P, w dniu 10.01.2014 r., godz. 13.40
"Po artykule o nieprzestrzeganiu zasad BHP przy usuwaniu awarii na ul. Centralnej na zarząd PWiK posypały się gromy. W związku z tym prezes PWiK na sesji miejskiej pochwaliła się, że ma kask - w folii." - Ma kask - plastikowy, "antygromowy" z "mrozowym" zabezpieczeniem. Nic się jej stać nie może, pełna "ochrona" urzędowa. POwinna go mieć zawsze na głowie, jak wiadomo, grom zdarzyć się może nawet z jasnego nieba...
Dodane przez Golem, w dniu 10.01.2014 r., godz. 15.28
Albo jaka zabłąkana cegła, idącym do kościoła, może spaść przecież na głowę
Dodane przez TD, w dniu 10.01.2014 r., godz. 15.55
Święte słowa prezesa, jak bardzo pasują do wyszkowskiej "Szałajdy": - Istnieje coś takiego, co Jarosław Kaczyński nazywa "układem panującym". To jest coś szerszego niż układ rządzący. Panujący to są nie tylko politycy, ale także biznesmeni i świat mediów. Tam jest poczucie wspólnego interesu, a nawet poczucie wspólnego władztwa nad III Rzeczpospolitą. Jeżeli to władztwo im się na jakiś czas odbiera, to jest wielki skandal - tam nie ma normalnego rozumienia demokracji - władza ma być zawsze "nasza".
SZAŁAJDA i Układ Panujący - dla porównania
Dodane przez Asia, w dniu 10.01.2014 r., godz. 18.06
Komentatorzy: "SZAŁAJDA" - samorządowo-urzędniczo-prywatno-partyjno-medialny układ, żerujący na dobrach publicznych, charakteryzujący się nepotyzmem, hipokryzją i brakiem jakichkolwiek zahamowań w dążeniu do zapewnienia sobie i swoim towarzyszom nieograniczonego dostępu do władzy, stanowisk i przywilejów. Prezes Kaczyński: "UKŁAD PANUJACY" - to jest coś szerszego niż układ rządzący. Panujący to są nie tylko politycy, ale także biznesmeni i świat mediów. Tam jest poczucie wspólnego interesu, a nawet poczucie wspólnego władztwa nad III Rzeczpospolitą. Jeżeli to władztwo im się na jakiś czas odbiera, to jest wielki skandal - tam nie ma normalnego rozumienia demokracji - władza ma być zawsze "nasza". - Nasza "Szałajda" jest bardziej celna, ale prezes jak widać może być świetnym arbitrem podczas pułtuskiego procesu wyszkowskich POlityków PiS z wyszkowiakowymi internautami.
Prezes w akcji :)
Dodane przez Biały, w dniu 10.01.2014 r., godz. 20.36
Wróżę dużą oglądalność i mam nadzieję, że wszystko będzie transmitowane.
To jakiś proces będzie?
Dodane przez 101, w dniu 10.01.2014 r., godz. 21.37
Kogo oskarżają?
Nepotyzm i Hipokryzja zjada to państwo i Wyszków
Dodane przez Szałajda, w dniu 10.01.2014 r., godz. 21.49
No Warpas z Sobczakiem po prokuraturach biegają, bo pierwszy obraził się za "SZAŁAJDĘ", cenzurę chcieliby wprowadzić.
Dodane przez Fan, w dniu 11.01.2014 r., godz. 00.15
Kaczyński będzie świadkiem na potwierdzenie istnienia "Szałajdy". To samo ujął publicznie trochę innymi słowami. Patrz kom. Asia z 18:06
Dodane przez Ela, w dniu 11.01.2014 r., godz. 22.54
Może dzięki sprzyjającej aurze ten remont warszawskiego mostu uda się zakończyć wcześniej?
Dodane przez Szałajda cd., w dniu 13.01.2014 r., godz. 13.20
"Adam Mróz małym palcem pani prezes pogroził i na tym sprawa się zakończyła" - nie przez przypadek pani prezes Jastrzębska to koleżanka Mroza z wyszkowskiej PO, (tzw. Platformy Obywatelskiej":)
Dodane przez Zonk, w dniu 13.01.2014 r., godz. 14.19
Te wyszkowskie partyjne reprezentacje w radach są bardzo mierne. Popatrzmy po dokonaniach tych osób.
Zielona Wsypa
Dodane przez Bożena, w dniu 13.01.2014 r., godz. 16.32
"Tak naprawdę Polacy mają nie tylko śmieciowe umowy o pracę, ale przede wszystkim śmieciowe wynagrodzenia za pracę. Blisko połowa zatrudnionych w Polsce nie tylko nie zarabia przeciętnej krajowej w wysokości 3,8 tys. zł, ale zarabia zdecydowanie poniżej 3 tys. zł netto, a to poziom nędzy i ubóstwa w większości krajów strefy euro, 25 proc. Polaków zarabia niewiele powyżej 1500 zł netto."
Dodane przez Golem, w dniu 13.01.2014 r., godz. 17.34
Dziękuję Bożenie za przypomnienie i uświadomienie skali biedy w naszym kraju. Zastanawia mnie fenomen, że ta szczerze mówiąc biedota, tak ochoczo poparła PO. "Zielona Wyspa", POwoli wychodzi bokiem, może wreszcie ludzie przejrzą na oczy.
Dodane przez JFK, w dniu 13.01.2014 r., godz. 22.25
Ewropejczycy :) tak właśnie śmieją się z nas dumni Rosjanie. Tania siła robocza na całym Zachodzie, a w kraju nomą są śmieciowe umowy i płaca.
Dodane przez oobserwator, w dniu 14.01.2014 r., godz. 10.58
Sensowny przegląd pani Judyty.Kanapowe partyjki w Wyszkowie ośmieszają się strasznie. Nie mogą doprosić się wiele lat o remont Kościuszki a ich kolesie z góry, z Warszawy, w kilka tygodni uwinęli się z remoncikiem jezdni i puścili nam stado tirów. A dlaczego nie zrobili tego najlepszą w Wyszkowie metodą natryskową? Nie rozumiem tego.
Dodane przez Lokis, w dniu 14.01.2014 r., godz. 18.40
Bo w centrali niedoszłego senatora Mroza lekceważą.
Dodane przez O.N.A., w dniu 14.01.2014 r., godz. 22.16
A taki z niego przyboczny Halickiego. Nie wie jeszcze, że nic na tym kiepskim POśle nie ugra!
Dodane przez Ja, w dniu 14.01.2014 r., godz. 23.15
Halicki, chociaż to człowiek Podupadłego Schetyny, to nie można POwiedzieć, że jest bez znaczenia. Puki co jest popularnym szefem mazowieckiej PO. Cały ambaras z Mrozem POlega na tym, że takich jak on przybocznych ma ponad pięciuset w regionie. Zwijający się raczej zastępca burmistrza Wyszkowa plasuje się w tej kolejce co najwyżej w trzeciej dziesiątce, a będzie jeszcze gorzej. Najbardziej na znaczeniu stracił Chodkowski.
Dodane przez Hajke, w dniu 15.01.2014 r., godz. 00.33
Pan Wojtek dopiero straci w oczach platformianych bonzów jak straci już niedługo mandat radnego w gminie :)
Dodane przez Kiełbasa, w dniu 15.01.2014 r., godz. 10.37
Straci, a szczególnie jak się okaże, że firmuje kreatywność Bugu. Ćwierkają ptaszki na wierzbie, że z Bugu zrobiło się niezłe bagienko. Nie trudno to sprawdzić...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl