Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 października 2020 r., imieniny Donaty, Remigiusza

Razem w świąteczny czas

(Zam: 08.01.2014 r., godz. 19.51)

Najważniejsze, by być razem i wspólnie przeżywać magiczny czas Bożego Narodzenia – z takiego założenia wyszły władze Somianki przygotowując uroczyste spotkanie wigilijno-opłatkowe dla wszystkich mieszkańców gminy.

Pomysłodawcą uroczystości, która odbyła się w ostatnią niedzielę był wójt Andrzej Żołyński i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marzena Kuchta.

Po raz pierwszy gminna wigilia przybrała tak otwarty charakter, lecz jak zapewniają organizatorzy, nie jest to pomysł jednorazowy i mają równocześnie nadzieję, że dobrze przyjęty na stałe wpisze się w kalendarz gminnych uroczystości.
– Boże Narodzenie to szczególny czas, każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Poddając się tej wyjątkowej aurze serdeczności, optymizmu i dzielenia stajemy się lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych i otwarcie pomagamy, gdy ktoś w pobliżu potrzebuje tej pomocy – mówiła zapraszając na wigilię dyrektor GOK-u Marzena Kuchta. – Takie też jest przesłanie tego spotkania wigilijnego.
Jeszcze przed godz. 14.00, na którą zaplanowano początek uroczystości, plac za Urzędem Gminy zaczął powoli wypełniać się mieszkańcami. Wielu z nich przyniosło ze sobą podarunki, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom. Skorzystają z nich przede wszystkim dzieci, które z różnych powodów nie mogą dostać paczek od najbliższych. „Góra prezentów cudem dawania” – to przewodnie hasło tej pięknej inicjatywy. Zaledwie w ciągu godziny udało się zebrać trzy duże worki lalek, samochodów, maskotek, słodyczy i innych upominków. Iwona Chrostowska i Aldona Stępkowska, które przyjmowały prezenty każde dobre serce nagradzały złotą gwiazdką betlejemską.
– Zdrowia, pomyślności i żeby te święta były dla państwa i waszych rodzin wyjątkową chwilą – życzył zebranym wójt Andrzej Żołyński.
Organizatorzy zadbali o każdy szczegół niedzielnej uroczystości. Było więc uroczyste rozpalenie ogniska – symbolu ciepła, więzi i bliskości.
– Niech to światło symbolizuje Jezusa, niech przypomina, że potrafi rozproszyć największą ciemność. Byśmy w codziennym życiu potrafili odróżnić światło od ciemności, a dobro od zła – mówiły prowadzące spotkanie nauczycielki przedszkola w Somiance.
W programie znalazł się także występ uczniów z Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej, którzy w specjalnie przygotowanym montażu słowno-muzycznym przedstawili najważniejsze i najbardziej popularne zwyczaje, charakterystyczne dla okresu Bożego Narodzenia. Na scenie pojawili się też laureaci Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, Chór z Popowa Kościelnego i zespół „Przepióreczka” z Jackowa Górnego.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ze stroikami świątecznymi i bombkami do sprzedaży a także te, gdzie wspólnie można je było wykonać pod czujnym okiem profesjonalistów – animatorów Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance. Ozdoby i długi kolorowy łańcuch zostały potem zawieszone na ogromnej choince ustawionej w centralnej części placu.
Uśmiech na twarzy, szczególnie najmłodszych uczestników spotkania wywołała żywa szopka bożonarodzeniowa – dzieci chętnie korzystały z możliwości pogłaskania kóz, królików i koni.
Po modlitwie, którą poprowadził proboszcz parafii w Popowie Kościelnym ks. Remigiusz Stacherski podzielono się opłatkiem składając sobie życzenia: głównie spokoju, zdrowia i lepszego jutra, by następnie kosztować gorących wigilijnych dań – pierogów, czerwonego barszczu i postnego bigosu. A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl