Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2023 r., imieniny Hieronima, WeryNiezbyt tanio, ale solidnie

(Zam: 08.01.2014 r., godz. 19.49)

Około 1 265 000 zł kosztowała niedawno zakończona przebudowa ul. Stolarskiej w Wyszkowie. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego i przedsiębiorcy świętowali sfinalizowanie inwestycji podczas krótkiej uroczystości w czwartek 19 grudnia, która odbyła się na terenie firmy Kontakt Wiesława Obuchowicza.

Prace przedłużyły się do grudnia z powodu robót dodatkowych związanych m.in. z koniecznością przebudowy instalacji podziemnych. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że inwestycję udało się zakończyć, mimo późnej pory roku. Firma Margot z Warszawy przebudowała 602-metrową drogę – powstała nawierzchnia z kostki brukowej o szerokości 6-6, 2 m i powierzchni ok. 4 200 m kw. Powstał też nowy kolektor kanalizacji deszczowej oraz udrożniona została dotychczas działająca kanalizacja deszczowa. Nadzór inwestorski pełnił Zakład Usług Inwestycyjnych Marka Wiesiołka.
– To podniesie jakość transportu w dzielnicy przemysłowej, konkurencyjność firm, przyspieszy możliwość załadunku, przewozu – podsumowywał burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Zlokalizowane na terenie byłej fabryki mebli firmy płacą ponad 600 tys. zł podatku rocznie, czyli prawie połowę wartości tej inwestycji. A przedsiębiorcy również w niej partycypowali. Dziękuję wam za współpracę przy tym trudnym zadaniu, podczas którego ruch musiał się odbywać na bieżąco. Było to technicznie bardzo trudne do zrealizowania, ale wykonawca sobie z zadaniem poradził.
Finansowo w inwestycji partycypowało ośmiu przedsiębiorców, rzeczowo – jeden. Łączna wartość ich wkładu to 120 000 zł. Budowę współfinansowali: Wiesław Obuchowicz F.H.U. Kontakt, Włodzimierz Kornijenko TRMtrans, Krzysztof Kozik Palpak, Roman Okniński R.O. 1991 Sp. z o.o., Andrzej Burakowski Abtrans, Wiesław Gałczyński P.P.H.U. Komfort, Tadeusz Ruszczak Tadex, Adam Kwiatkowski Agrocomplex, Tomasz Borek Palbor Service (partycypacja rzeczowa).
– Droga nie była tania, bo wybudowana została w wysokich standardach technicznych. Ich zastosowanie jest zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę ilość samochodów poruszających się nią i ich tonaż – mówił G. Nowosielski. – Mam nadzieję, że będzie przez długie lata służyła działającym tu firmom, współpracującym z nimi i nowo powstałym na terenie przemysłowym podmiotom.
Przy okazji zapowiedział, że w styczniu odbędzie się spotkanie przedstawicieli samorządu z przedsiębiorcami, które ma dotyczyć m.in. wsparcia przedsiębiorców w dziedzinie infrastruktury.
Zarówno Grzegorz Nowosielski, jak i jego zastępca Adam Mróz dziękowali przedsiębiorcom za ich wyrozumiałość podczas realizacji robót, które wiązały się z utrudnieniami
– Ta inwestycja jest dla państwa, którzy tu pracują, tworzą miejsca pracy – podkreślał A. Mróz.
Za współpracę z samorządem i przedsiębiorcami w trakcie realizacji robót podziękowała też Małgorzata Szymańska z firmy Margot. Jak przyznała, budowa była dużym wyzwaniem m.in. ze względu na trudności związane z infrastrukturą techniczną. Za inwestycję w imieniu przedsiębiorców dziękował Wiesław Obuchowicz.
Budowa ulicy Stolarskiej w Wyszkowie to kolejna gminna inwestycja realizowana we współpracy z przedsiębiorcami. Kilka lat temu przy ul. Pułtuskiej samorząd wybudował drogę serwisową, zaś właściciele sfinansowali budowę miejsc parkingowych.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta