Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 października 2020 r., imieniny Edmunda, Przemysława

Rockowe szaleństwo

Ikona
(Zam: 30.11.2010 r., godz. 12.40)

Tak można nazwać to, co działo się w sobotę 27 listopada w Wyszkowskim Ośrodku Kultury. Na scenie „Hutnika” wystąpiły zespoły Haqah i Od Jutra. Głównym punktem wieczoru był koncert grupy ExperiencE, który promował jej najnowszą płytę „Psycho in blanco”.

Publiczność zaczął rozgrzewać Haqah, młody zespół z Wyszkowa.
– Przed nimi jest przyszłość – tak o chłopakach z zespołu mówił prowadzący koncert Grzegorz Kowalczyk „Kobas”, współtwórca zespołu ExperiencE.

Haqah, którzy swoją muzykę określają jako mieszankę motywów różnych odmian metalu i rocka, wywołali swoim występem dzikie szaleństwo pod sceną. Rozgrzana publiczność gotowa była na występ kolejnego wyszkowskiego zespołu, Od Jutra. Doskonale znana w mieście grupa walcząca o utrzymanie metalowego brzmienia w polskiej muzyce, wprowadziła zebranych w klimat hardcore/thrash. Miłośnicy ciężkiej i szybkiej muzyki nie mogli czuć się zawiedzeni, bo chłopaki z Od Jutra dali z siebie wszystko.

Organizatorzy koncertu w czasie promocji wydarzenia obiecywali muzyczną niespodziankę. Okazał się nią podwójny występ zespołu ExperiencE, który wystąpił w starym i nowym składzie. Stary skład przypomniał wczesne kawałki grupy. Zespół, który zaczynał na poddaszu wyszkowskiego I LO, doczekał się jednak nowej ekipy, która w sobotę zaprezentowała przed wyszkowską publicznością materiał z najnowszej płyty „Psycho in blanco”. Muzycy wystąpili w składzie: Michał Deptuła (wokal), Andrzej Depta (gitara), Wojciech Pakieła (bas), Mariusz Kowalczyk (gitara) i Piotr Grala (perkusja).

Mocny gitarowy rock zespołu, w który wplecione są m.in. elementy neoprogresywne i art rockowe, traktuje o przemyśleniach współczesnego człowieka, który nie podporządkowuje się nakazom i układom. Członkowie zespołu mówią, że w swojej muzyce unikają nudy i powtórzeń, a ich piosenki są bardziej do słuchania niż skakania pod sceną. Płyta „Psycho in blanco” to mieszanka gustów muzycznych członków zespołu, na której znajduje się osiem autorskich utworów. Na koncercie można było kupić płytę, jak i wygrać ją w konkursie.

Popularność tego typu koncertów w Wyszkowie jest duża – może o tym świadczyć fakt, że wszystkie bilety na to wydarzenie zostały sprzedane.

Ł.CH.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl