Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka

Wyszkowska policja ma nowego komendanta

(Zam: 18.12.2013 r., godz. 17.14)

Młodszy inspektor Szymon Herman od 16 grudnia jest nowym komendantem wyszkowskiej policji. Insp. Adam Krzemiński pod trzydziestu latach służby podjął decyzję o przejściu na emeryturę.

Foto
mł. insp. Szymon Herman
Jego następca ma 40 lat, od ponad 20 służy w policji – pracował w pionie prewencji, kryminalnym, w służbie wspomagającej, na szczeblu powiatowym i w komendzie wojewódzkiej. Pełnił też funkcje kierownicze, ostatnio jako naczelnik wydziału konwojowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
– Wcześniej, będąc naczelnikiem wydziału kontroli, uzyskałem wiedzę i doświadczenie potrzebne do zarządzania i kierowania – mówi.
W poniedziałek 16 grudnia spotkał się z podwładnymi i przedstawicielami władz miasta, powiatu, sądu, prokuratury. Nowy komendant na razie ostrożnie wypowiada się o ewentualnych zmianach personalnych w jednostce.
– Staram się najpierw poznać ludzi, a dopiero później ustalać, czy jakiekolwiek ewentualne zmiany mają nastąpić, czy nie – podkreśla.
Wśród problemów, którymi chce się zająć w pierwszej kolejności znajdują się drobne, ale uciążliwe przestępstwa, w szczególności kradzieże np. metali kolorowych.
– Liczymy bardzo na pomoc społeczeństwa, jeśli ona będzie, to na pewno sobie poradzimy z każdym problemem – deklaruje.
Wojewódzki komendant policji na razie powierzył Szymonowi Hermanowi obowiązki komendanta w Wyszkowie. Nie jest również powiedziane, że w ogóle konkurs na to stanowisko się odbędzie.
– Nie ma takiej potrzeby, ponieważ spełniam wszystkie kryteria. Komendant wojewódzki może mianować mnie na stanowisko bez konkursu – dodaje.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Zdzich, w dniu 18.12.2013 r., godz. 17.39
Na dzień dobry niech się nowy komendant zapozna z wynikami ankiety WOK Hutnik z przed paru lat na temat wyszkowskiej policji. Mieszkańcy uważali, że pańscy podwładni cechują się niską kulturą osobistą i chamskim zachowaniem. Czy zmieniało się to na lepsze?
Dodane przez UPA, w dniu 18.12.2013 r., godz. 19.47
Nowy komendancie, Wyszków to niewdzięczny temat. Tu złodzieje lepiej znają się na swojej robocie niż policjanci na swojej.
Dodane przez Krzysztof, w dniu 19.12.2013 r., godz. 09.29
Nowy komendant, to może i będzie nowy zapał w wyjaśnianiu sprawy fałszywych policjantów w Leszczydole? Przykro patrzeć jak śledczaki na IAWP bawią się w drogówkę.
Dodane przez O.N.A., w dniu 19.12.2013 r., godz. 11.53
Nie straszcie nam komendanta :) będzie miał czas samemu ocenić sytuację. Trzeba życzyć mu powodzenia.
Dodane przez Wysz., w dniu 19.12.2013 r., godz. 14.31
On pewnie wie jak postępować. Był komendant w Wyszkowie co to chciał trochę porządku zaprowadzić to go zaprowadzono przed sąd. Choć sąd go uniewinnił to nauczka dla innych nie poszła w las. Następni komendanci już się nie wychylali. Byle do emeryturki. Rozwiązywanie kłopotów z przestępczością to nie zadanie dla wyszkowskich policjantów.
Dodane przez Zdzich, w dniu 19.12.2013 r., godz. 18.39
Masz Wysz. racje, nasi najlepsze wyniki mają w nałogowym obstawianiu zakładów sportowych. A jeszcze lepsze metodą chybił trafił.
NOWY.
Dodane przez benedykt, w dniu 19.12.2013 r., godz. 21.55
Zycze wszystkiego najlepszego,duzo osiagniec ,lapania zbujow,i zrobieniu porzadku w samej korupcyjnej policj,naszemu nowemu szeryfowi,.
Co do pisowni "Nowego"
Dodane przez Q., w dniu 20.12.2013 r., godz. 17.21
"Nowy" piszesz jak prawdziwy policjant.
Dodane przez monter, w dniu 21.12.2013 r., godz. 14.31
Zmiana na stanowisku komendanta zbiegła się z kontrolą wewnętrzną w naszej KPP. Ten wątek został dziwnym trafem w artykule pominięty. Nieprawidłowości są i będą to jest normalne, bo nie popełnia błędów ten co nic nie robi. Jednak czy od razu trzeba zmieniać komendanta? Wygląda na to jakby musiał odejść. Czy to prawda wiedzą o tym najlepiej przełożeni byłego komendanta jak i on sam.
Dodane przez hajke, w dniu 22.12.2013 r., godz. 11.28
Odejście kom. Krzemińskiego zbiegło się z kilkoma niezbyt owocnymi dla policji wydarzeniami. Ostatnio były to: nadal nierozwiązana sprawa z Leszczydolu, Rutkowski wskazujący miejsce gdzie szukać ciała zaginionego chłopaka i kradzież TiRa z kosmetykami Borkowi. Sukcesów za to niewiele.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl