Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Z Ruchu do Stronnictwa

(Zam: 18.12.2013 r., godz. 17.08)

Poseł Bartłomiej Bodio od ubiegłego tygodnia nie jest już członkiem koła parlamentarnego „Inicjatywa dialogu” – wstąpił do klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego, będącego w koalicji z Platformą Obywatelską.

Foto
Bartłomiej Bodio
Jak podkreśla, o decyzji zdecydowało pragmatyczne podejście PSL-u do polityki, a nie kwestie ideologiczne.
Jedyne koło w tej kadencji Sejmu przestało istnieć, bowiem wszyscy jego członkowie, prócz B. Bodio to także Artur Bramora, Dariusz Dziadzio, Halina Szymiec-Raczyńska, przeszli do klubu PSL, tym samym wzmacniając liczebną przewagę koalicji nad opozycyjnymi stronnictwami w parlamencie.
Bartłomiej Bodio (wcześniej działający w klubie Ruchu Palikota) podkreśla, że zabarwienie ideologiczne w Stronnictwie nie jest kwestią kluczową. Uważa, że PSL to partia otwarta, także jeśli chodzi o sprawy obyczajowe – posłanka Halina Szymiec-Raczyńska ma się zajmować m.in. kwestiami uregulowania procedur zapłodnień in vitro, które dziś są wykonywane bez jakiegokolwiek nadzoru.
– PSL jest partią wyjątkowo pragmatyczną, dbającą o ludzi, zajmującą się drogami, organizującą pracę szkół itp. – mówi poseł. – Ta pragmatyka wzięła górę, w PSL nie ma gry politycznej związanej np. z katastrofą smoleńską, jest za to ciężka praca, rozwiązywanie problemów.
P. Bodio, mimo członkostwa w klubie PSL, pozostaje bezpartyjny. Mówi, że za wcześnie na składanie deklaracji o przystąpieniu do ugrupowania.
– Nikt ode mnie nie wymagał, bym wstępował do partii. Niezależność i własny osąd to jest coś, co w sobie cenię najbardziej, a klub PSL-u mi to zagwarantował – zaznacza.
Podkreśla, że przez ostatnie dziewięć miesięcy pracy jako poseł niezależny poświęcił się przygotowywaniu projektów ustaw i pracy z ekspertami.
– Jako posłowie niezależni nie mieliśmy możliwości złożenia projektów. Nasza czwórka z „Inicjatywy dialogu” dostała zapewnienie, że będziemy mogli nasze projekty proponować w klubie PSL, że będziemy przez ten klub wspierani i staniemy się dla niego głównymi ekspertami z naszych dziedzin – mówi.
Poseł będzie odpowiedzialny m.in. za politykę klastrową, czyli, jak tłumaczy, powiązanie na poziomie lokalnym systemu edukacji z biznesem.
– W dużym skrócie chodzi o to, by w danym mieście, powiecie, regionie ludzie kończący edukację nie byli bezrobotnymi, a lokalny biznes nie musiał zatrudniać fachowców z zagranicy – mówi poseł. – Należy doprowadzić do tego, by lokalne uczelnie, technika, szkoły zawodowe, a nawet gimnazja współpracowały po to, by od jak najwcześniejszego poziomu edukacji szykować absolwentów, którzy potem znajdą pracę w swoich małych ojczyznach – w Wyszkowie, Pułtusku, Somiance, Rząśniku. Chodzi o to, by młodzi ludzie wykształceni w jednym miejscu nie musieli szukać pracy gdzie indziej, a pracodawcy nie musieli sprowadzać ludzi z daleka.
Bartłomiej Bodio jest przewodniczącym sejmowego zespołu do spraw polityki klastrowej.
– Dzięki klubowi PSL odstałem możliwość organizowania takiej polityki na terenie całego kraju, mam zapewnioną wolną rękę w realizacji moich projektów, wsparcie PSL, premiera Piechocińskiego i przyrzeczenie forsowania tego, co przygotuję na polu koalicji rządowej – zapewnia poseł.
Przewodzi on także parlamentarnemu zespołowi ds. inteligentnych systemów transportowych i logistycznych – temu tematowi także zamierza poświęcić szczególną uwagę.
– Wydaję mi się, że lepiej będzie dla mojego regionu, dla Wyszkowa, gdy będę posłem dużego, poważnego klubu z dużymi możliwościami wpływania na rzeczywistość, bo jako poseł niezależny, jak i w poprzednim moim klubie, takiej możliwości nie miałem – podsumowuje.
J.P.

Komentarze

Z Ruchu do PSL.
Dodane przez Zdzich, w dniu 18.12.2013 r., godz. 17.36
Dziwny to RUCH :) A i chytry plan.
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 18.12.2013 r., godz. 20.24
Obrotowa partia - obrotowy poseł.
zręczny polityk
Dodane przez outsider, w dniu 18.12.2013 r., godz. 20.50
Posunięcie typowe dla przedstawicieli obecnych "elit" politycznych. Pod zewnętrzną warstewką błyszczącego, "europejskiego" forniru kryje się pospolite cwaniactwo. Nic dodać nic ująć.
Dodane przez Daro, w dniu 18.12.2013 r., godz. 23.54
Głosowałem na Pana jako gościa z POmarańczową marihuaną w klapie, liberała-lewaka, który coś zmieni z nastawieniem tego zabobonnego państwa w sprawie innych używek od partyjnej wódy, którą chlają wszyscy od lewa do prawa. Co z tym tematem?
Dodane przez Ela, w dniu 19.12.2013 r., godz. 09.40
Poseł jest przykładem jak łatwo dla osiągnięcia celu wraz z partyjnym garniturkiem zmienić światopogląd. Pomarańczową "marihuankę" zamienił na zieloną "koniczynkę" w klapie. W sumie POdobne.
Dodane przez Victor, w dniu 19.12.2013 r., godz. 12.49
Myślałem, że pociągnie pan i rozwinie wyszkowskie SLD, które ideowo bliższe jest RP
Dodane przez gery, w dniu 19.12.2013 r., godz. 16.04
...ach, co tu można powiedzieć. Stał się Pan taki malutki.... O gustach się nie dyskutuje, ale towarzystwo wybrał sobie Pan "przednie".
Dodane przez Zdzich, w dniu 19.12.2013 r., godz. 18.41
A co, uważasz gery, że z wyszkowskim PiS byłoby mu bardziej do twarzy?
Dodane przez Jarek, w dniu 20.12.2013 r., godz. 08.45
Brawo panie Bodio. Trzeba zacząć budować sobie jakieś konkretne zaplecze na przyszłe wybory.
Dodane przez Zielony, w dniu 20.12.2013 r., godz. 10.37
Hooohoooohooo. Spodziewałem się, że pan Bartłomiej Bodio raczej pójdzie w stronę PO. Jak widać świat polityki jest nieprzewidywalny. Powodzenia.
Dodane przez k, w dniu 20.12.2013 r., godz. 21.28
jak sie odchodzi z partii to trzeba zlozyc mandat ja glosowalem na ruch palikota a nie na psl !!!!
ad k.
Dodane przez Lokis, w dniu 21.12.2013 r., godz. 18.07
Jeszcze chyba nigdy się tak nie zdarzyło, żeby "twój" poseł oderwał "buzię" od koryta" i z honorem opuszczając elektorat - oddał uzyskany dzięki niemu mandat. Co z etyką poselską?
Poseł
Dodane przez peowiec, w dniu 21.12.2013 r., godz. 19.23
Jaki poseł takie działanie , rece opadają ,żenada !!!!
Dodane przez Ela, w dniu 22.12.2013 r., godz. 18.08
Dziękuję, że nie zasilił pan PO.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl