Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Orkiestra świątecznie

(Zam: 18.12.2013 r., godz. 16.59)

Świąteczny koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej był okazją do podsumowania działalności zespołu w roku 2013. Podczas uroczystości, która odbyła się 15 grudnia w klubie Mozi, rozdano tytuły Przyjaciół Orkiestry, nie zabrakło bożonarodzeniowych akcentów, kolędowania i dzielenia się opłatkiem.

Gości przywitała Helena Karłowicz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Na uroczystości zjawili się przedstawiciele władz miasta i gminy, powiatu, straży pożarnej, policji, straży miejskiej, szkół, Kościoła, a także mieszkańcy Wyszkowa. Na wstępie przyjaciele orkiestry – Edyta Jarosz i Sławomir Wojtkowski, pokazali prezentację multimedialną podsumowującą działalność zespołu w 2013 roku. Po projekcji Helena Karłowicz podziękowała osobom, które wspierają grupę. W ramach wdzięczności za życzliwość, tytuł Przyjaciela Orkiestry powędrował do wiceburmistrza Adama Mroza, starosty Bogdana Pągowskiego oraz wicestarosty Zdzisława Bociana. Specjalne wyróżnienia wręczali: prezes OSP i kapelmistrz orkiestry Franciszek Józef Bieganowski, wiceprezes OSP Anna Grześkiewicz i sekretarz Joanna Siuchno.
– W tym świątecznym nastroju tradycyjnie już pragniemy podziękować członkom orkiestry, którzy pomimo braku czasu, studiów, pracy znajdują dla nas miejsce w swoim życiu i swoim graniem oraz obecnością wspierają ją – mówiła Helena Karłowicz.
Podziękowanie skierowała do Ewy Rapacz, Pauliny Pergoł, Kacpra Ogonowskiego i Daniela Rosińskiego. Otrzymali oni pamiątkowe statuetki.
Po wyróżnieniach nadszedł czas na świąteczny koncert, który tradycyjnie rozpoczął się sygnałem z Musztry Paradnej. Młodzież zagrała melodie ze starych polskich filmów, jak „Stawka większa niż życie”, „Kariera Nikodema Dyzmy” czy „Vabank”, zafundowała słuchaczom również amerykańskie utwory: „Limelight”, „Speak Softly Love” czy „Whistle while”. Tego dnia zespół dał prawdziwy popis umiejętności. Podczas „Smoke gets in your eyes” zaprezentowały się wszystkie sekcje instrumentalne, co wywarło ogromne wrażenie na widowni, która nagrodziła ten występ szczególnymi brawami. Nie zabrakło również świątecznych numerów, po raz pierwszy publicznie zagrały dzieci debiutujące na scenie: Aleksander Trol i Karolina Karłowicz, zaś kolędowali Amanda Nisio, Klaudia Jaszewska i Adam Wieczorek.
W kolejnej części spotkania specjalnie z okazji urodzin Grzegorza Nowosielskiego przedstawiciele orkiestry wręczyli upominek burmistrzowi, grupa zagrała też tradycyjne „Sto lat”.
– To była wspaniała niespodzianka – podziękował Grzegorz Nowosielski. – Chciałbym również wyrazić wdzięczność wobec orkiestry za to, że kolejny rok kształtuje gusta muzyczne wyszkowian, za to, że macie rzeszę fanów i promujecie nasze miasto poza jego granicami, a nawet za granicami Polski.
Wszystkiego dobrego i dalszych sukcesów życzyli zespołowi także Zdzisław Bocian i Adam Mróz. Po tych wystąpieniach głos zabrał ks. Mateusz Dobrzycki, który pobłogosławił opłatki, zebranych oraz przygotowany poczęstunek. P.D.
Foto
Świąteczny koncert
Foto
Świąteczny koncert

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl