Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaW walce z własnymi słabościami

Ikona
(Zam: 30.11.2010 r., godz. 12.43)

W hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 27 listopada odbyły się zawody sportowe dla osób niepełnosprawnych. VI Mazowiecki Dzień Treningowy zorganizowano w ramach MATP – Programu Treningu Aktywności Motorycznej.

MATP to rozwijający się na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim program rehabilitacyjno-treningowy skierowany do osób, które ze względu na zaawansowaną niepełnosprawność fizyczną współistniejącą z umysłową, nie mogą brać udziału w oficjalnych treningach i zawodach olimpiad specjalnych.

W sobotę do Wyszkowa zawitali zawodnicy z Mazowsza, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością. Blisko pięćdziesięciu uczestników zawodów pokonywało własne słabości w dwudziestu pięciu konkurencjach, m.in.: rzucie piłeczką palantową do celu, przechodzeniu przez tunel, nakładaniu kółek na stojak, pokonaniu toru przeszkód, strącaniu kręgli piłką czy rzucie piłką do bramki.

W czasie sobotniego spotkania nie było rywalizacji – każdy z zawodników prezentował swoje indywidualne i maksymalne możliwości, nie było kategorii wiekowych ani grup sprawnościowych. Sportowy trud wynagrodzono w czasie dekoracji, podczas której medale zawodnikom wręczali m.in. rodzice uczestników, dyrektor WOSiR-u Marek Wiśniewski, dyrektor wyszkowskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Grażyna Majewska oraz siostry zakonne z Gaju i Niegowa.

W zawodach udział wzięli wychowankowie z warszawskiego Przedszkola Specjalnego nr 213, sekcji „Elektoralna” z warszawskiej Szkoły Specjalnej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Czarni, Domu Pomocy Społecznej z Niegowa, sekcji „Fiszor” działającej przy DPS w Gaju oraz sekcji „Ikar” z wyszkowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Na przybyłych do hali sportowej czekała również wioska dziecięca, gdzie pod okiem wolontariuszy z wyszkowskich szkół ponadgimnazjalnych dzieci mogły spędzić czas na zabawie.

Ł.CH.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl