Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaPolicja ostrzega przed oszustami

(Zam: 18.12.2013 r., godz. 16.18)

Wyszkowska policja prosi o zachowanie czujności podczas internetowych zakupów. Zbliżające się święta i czas kupowania prezentów to okazja, którą wykorzystują internetowi oszuści. Jak informuje rzecznik prasowy komendy Marta Gierlicka w ostatnich dniach policjanci wydziału kryminalnego zarejestrowali wzrost zgłoszeń na temat nieuczciwych kontrahentów.

By uchronić się przed przykrą niespodzianką warto poznać kilka zasad bezpiecznych zakupów przez komputer. Należy sprawdzić historię sprzedawcy i opinie o nim wystawione przez innych kupujących. Jeśli sprzedawca oczekuje wyłącznie przedpłaty na konto, tym bardziej powinniśmy dokładniej mu się przyjrzeć. Należy unikać kupowania poza aukcją, bowiem późniejsze dochodzenie roszczeń względem oszusta będzie w takim przypadku bardzo ograniczone. Gdy wybierzemy opcję „za pobraniem” i przesyłka już dotrze do domu trzeba otworzyć ją w obecności kuriera lub pracownika poczty, a w przypadku nieprawidłowości spisać protokół. Gdy sami sprzedajemy, nie powinniśmy wysyłać paczki zanim pieniądze wpłyną na nasze konto (szczególnie, gdy wylicytowana kwota jest zaskakująco wysoka, a przesyłkę należy nadać za granicę). Złodzieje wówczas najczęściej informują, że pieniądze zostały wpłacone, ale chwilowo wstrzymane, za to drogą mailową przesyłają spreparowany dowód wpłaty.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl