Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaSkuszew z Pucharem Burmistrza Wyszkowa

(Zam: 18.12.2013 r., godz. 16.09)

W niedzielę 8 grudnia w hali sportowej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się I Halowy Turniej „6” Piłkarskich o „Puchar Burmistrza Wyszkowa”. Zwycięstwo odniósł niezmienny faworyt piłkarskich rozgrywek w naszym mieście – Skuszew.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 15 drużyn, które w drodze losowania zostały podzielone na 3 grupy. W każdej z grup spotkania rozgrywane były systemem każdy z każdym. Drużyny z pierwszych lokat w poszczególnych grupach uzyskiwały awans do półfinałów. Finałową czwórkę uzupełniała najlepsza ekipa z drugiego miejsca.
Wyniki spotkań rozegranych w poszczególnych grupach:
Grupa A:
Fuz Ostrowy – Drogoszewo 1:1
Wyszków 24 PTM – Fuz Ostrowy 0:1
Latoszek – KS Święta Rodzina 2:1
Wyszków 24 PTM – KS Św. Rodzina 1:0
Drogoszewo – Latoszek 4:0
Fuz Ostrowy – Latoszek 2:0
Drogoszewo – KS Św. Rodzina 2:0
Wyszków 24 PTM – Latoszek 3:1
Fuz Ostrowy – KS Św. Rodzina 1:1
Drogoszewo – Wyszków 24 PTM 0:0
Klasyfikacja:
1. Drogoszewo 8
2. Fuz Ostrowy 8
(gorszy bilans bramek)
3. Wyszków 24 PTM 7
4. Latoszek 3
5. KS Św. Rodzina 1
Awans: Drogoszewo.
Grupa B:
Skuszew – Blue Brtohers 3:0
Pascal Wyszków – MONAR 8:1
Straż i Przyjaciele – Skuszew 1:2
Blue Brothers – Straż i Przyjaciele 2:3
Skuszew – MONAR 5:0
Straż i Przyjaciele – Pascal Wyszków 0:0
Blue Brothers – Pascal Wyszków 0:2
Straż i Przyjaciele – MONAR 4:2
Blue Brothers – MONAR 2:0
Skuszew – Pascal Wyszków 0:2
Klasyfikacja:
1. Pascal Wyszków 10
2. Skuszew 9
3. Straż i Przyjaciele 7
4. Blue Brothers 3
5. MONAR 0
Awans: Pascal Wyszków, Skuszew (najlepsza drużyna z drugiego miejsca).
Grupa C:
Kol-Bis – Polski Bank Spółdzielczy 0:1
Ogródki – Wild Boys 1:1
Polski Bank Spółdzielczy – Somianka 2:0
Kol-Bis – Ogródki 1:0
Polski Bank Spółdzielczy – Wild Boys 0:0
Somianka – Wild Boys 1:1
Kol-Bis – Somianka 0:2
Polski Bank Spółdzielczy – Ogródki 2:0
Somianka – Ogródki 0:0
Kol-Bis – Wild Boys 1:0
Klasyfikacja:
1. Polski Bank Spółdzielczy 10
2. Kol-Bis 6
3. Somianka 5
4. Wild Boys 3
5. Ogródki 2
Awans: Polski Bank Spółdzielczy.
W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się ze sobą ekipy Pascala Wyszków i Drogoszewa. Spotkanie miało przebieg godny finału. Faworyzowany Pascal nieznacznie przeważał, jednak Drogoszewo odgryzało się groźnymi kontrami, które z najwyższym trudem zatrzymywał dopiero bramkarz Pascala. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Sędziowie zarządzili konkurs rzutów karnych. W nich ostatecznie triumfowało Drogoszewo (6:5). Nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ zwycięski rzut karny wykonał zawodnik, który już wcześniej egzekwował karnego (mimo, iż pozostali jeszcze zawodnicy, którzy nie strzelali). Sędziowie byli jednak nieugięci i ostatecznie Drogoszewo uzyskało awans do wielkiego finału.
W drugim spotkaniu półfinałowym, Skuszew rywalizował z Polskim Bankiem Spółdzielczym. Po wyrównanym początku, zdecydowaną przewagę z każdą kolejną minutą wypracowywał sobie zespół wicemistrza ostatniej edycji ligi „7” piłkarskich. PBS miał swoje momenty, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość rywali, ulegając aż 0:4.
Tym samym w „małym finale” znalazły się Pascal i PBS. Nieoczekiwanie dla większości kibiców przez większą część regulaminowego czasu gry dominowali „Bankowcy”, którzy na cztery minuty przed zakończeniem spotkania prowadzili jeszcze 3:1. Piłkarze Pascala przypomnieli jednak kibicom, co to znaczy piękno futbolu. Dzięki dwóm bramkom, w tym jednej zdobytej w ostatniej dosłownie sekundzie meczu, zdołali doprowadzić do remisu i konkursu rzutów karnych. W tych nie mieli dla bramkarza rywali litości i pewnie triumfowali 4:2, zajmując tym samym trzecią lokatę w całym turnieju.
Mniej emocjonującym, okazało się niestety bezpośrednie starcie o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Skuszew spokojnie kontrolował cały mecz. W pierwszej połowie Długosiodło praktycznie nie zagroziło bramce faworytów, tracąc samemu dwie bramki. W drugiej odsłonie gole już nie padły. Skuszew tym samym zapisał na swoim koncie kolejne trofeum w rozgrywkach amatorskiej piłki nożnej w Wyszkowie.
Klasyfikacja końcowa:
1. Skuszew: Maciej Bala, Marcin Wiesiołek, Patryk Olbryś, Jakub Rejnuś, Kamil Kaput, Krzysztof Maciak, Damian Kaput, Mateusz Karp.
2. Drogoszewo: Michał Gajcy, Rene Arm, Dawid Tryc, Sebastian Kotaś, Piotr Borys, Karol Frąckiewicz, Radosław Roicki, Damian Komorowski, Mateusz Frąckiewicz, Mateusz Komorowski, Karol Rosa.
3. Pascal Wyszków: Albert Głowacki, Łukasz Rogulski, Łukasz Kowalczyk, Krzysztof Bobowski, Rafał Karłowicz, Patryk Karłowicz, Marcin Kowalczyk, Rafał Kowalczyk, Michał Sędziak, Damian Depta.
4. Polski Bank Spółdzielczy: Mariusz Kuchta, Grzegorz Kucharczyk, Mirosław Augustynik, Daniel Modzelan, Łukasz Dubniak, Piotr Michalik, Marcin Myśliwiec, Grzegorz Abramczyk, Kacper Wiśniewski, Mateusz Nowicki.
Cztery najlepsze zespoły turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Zwycięska drużyna Skuszewa, otrzymała dodatkowo komplet strojów piłkarskich, drugie Drogoszewo natomiast komplet koszulek. Wszystkie nagrody w imieniu burmistrza Wyszkowa wręczył dyrektor WOSiR, Marek Wiśniewski. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy występu, zachęcając jednocześnie do brania udziału w kolejnych, organizowanych przez WOSiR rozgrywkach w przyszłości.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl