Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

Mieli okazję się sprawdzić

Ikona
(Zam: 30.11.2010 r., godz. 12.50)

Tegoroczni abiturienci w minionym tygodniu mogli sprawdzić, przed jednym z najważniejszych egzaminów w życiu, nie tylko swoją wiedzę, ale i umiejętności. Do ogólnopolskiej matury próbnej, organizowanej od czterech lat przez Gazetę Wyborczą, Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON i portal Edulandia.pl, w powiecie wyszkowskim przystąpiło ponad 550 uczniów klas maturalnych z pięciu szkół ponadgimnazjalnych.

Próbna Matura z OPERONEM i GW nie jest obligatoryjna, co oznacza, że szkoły mogły, ale nie musiały przystąpić do projektu. Zdecydowana większość jednak skorzystała z oferty i umożliwiła swoim uczniom sprawdzenie się przed jednym z najważniejszych egzaminów. W tym roku w egzaminach wzięło udział ponad 330 tys. uczniów z całej Polski, z czego najwięcej w województwie mazowieckim i śląskim.

– To bardzo dobry pomysł, z którego chętnie skorzystaliśmy już po raz czwarty – mówi wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie Elżbieta Mańko. – Organizatorzy przedsięwzięcia zapewniają szkołom wszystkie materiały we własnym zakresie tj. arkusze maturalne, nagrania lektora na płytach CD. My musimy tylko technicznie zorganizować w naszej szkole przeprowadzenie egzaminów – wyjaśnia. – Najważniejszy jest jednak fakt, że nasi uczniowie mają możliwość nie tylko zapoznania się z samym przebiegiem i formą egzaminu maturalnego, ale sprawdzenia wiedzy oraz umiejętności – uzupełnia.

Tegoroczna matura próbna z OPERONEM rozpoczęła się 23 listopada egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym, podczas którego maturzyści musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, ale również zmierzyć się z twórczością Adama Mickiewicza i Jana Kasprowicza lub „Zbrodnią i karą” Fiodora Dostojewskiego. Kolejne trzy dni matur to egzaminy z matematyki, języków obcych i przedmiotów dodatkowych: historii, WOS-u, fizyki, chemii, biologii i geografii.

Matura z OPERONEM to także próba dla nowo otwartej hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego, gdzie w maju przyszłego roku przeprowadzony zostanie po raz pierwszy egzamin maturalny.

– To dobra okazja, by przetestować warunki do zdawania egzaminów maturalnych w naszej nowej hali sportowej – wyjaśnia wicedyrektor ZS nr 3 Adam Mickiewicz. – Do tej pory przeprowadzaliśmy je w auli Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica – uzupełnia.

Agrafka

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl