Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 maja 2020 r., imieniny Pauliny, Eweliny

Rajd na andrzejki

(Zam: 11.12.2013 r., godz. 16.33)

Andrzejkowy Mini Rajd Bajkowy odbył się w miniony weekend. „Mini” tylko z nazwy, jako że wzięło w nim udział prawie 200 harcerzy i zuchów z Hufca ZHP Wyszków.

Nie przeszkodził deszcz ani błoto po kostki – wszyscy dzielnie pokonali trasę wiodącą przez okoliczne lasy, wędrując z Leszczydołu Nowin do Wyszkowa. Po drodze, jak na każdym rajdzie, uczestnicy wykonywali różne zadania związane między innymi z andrzejkowymi wróżbami – np. malowali na nadmuchanej lateksowej rękawiczce linie papilarne własnej dłoni czy też poszukiwali haseł do krzyżówki, które zostały ukryte na wskazanym obszarze. Niektórym trasa wydała się zbyt krótka i powędrowali aż do Ochudna, ale ostatecznie udało im się odnaleźć właściwą drogę.
Po dotarciu do miejsca noclegu czekała gorąca zupa przygotowana przez nieocenioną dh. Jadwigę Niedźwiedzką (której jeszcze raz serdecznie dziękujemy) oraz dalsze zabawy. Przecież Mini Rajd Andrzejkowy nie mógł obyć się bez wróżb – te zostały przygotowane przez patrole zuchowe oraz organizatorów. Tuż po godz. 20.00 uczestnicy mogli zerknąć w przyszłość zajadając ciastko z wróżbą, wybierając owoce o symbolicznym znaczeniu bądź też przekłuwając papierowe serce, by poznać imię swojej przyszłej miłości. Nie zabrakło też lania wosku – ta wróżba cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem.
Sobotni dzień zakończyliśmy wspólnym kominkiem zabawowym, na który każdy patrol przygotował grę, zabawę lub pląs, mniej lub bardziej własnego autorstwa. W niedzielę, podczas apelu kończącego rajd przyznano dwa pierwsze miejsca: I miejsce na Andrzejkowym Mini Rajdzie Bajkowym (kategoria zuchowa) zajął patrol „Gaduły” z 6 WGZ „Gaduły”, a patrol „Lucky Lu” z 33 DH Lucki zajął pierwsze miejsce spośród uczestników kategorii harcerzy.
Katarzyna Koszyk,
oprac. J.P.

***
Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Wyszkowie Grażynie Kalinowskiej, za udostępnienie budynku szkoły.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl